Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

buster-tt

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez buster-tt

  1. Witam, mam podobną sytuację. Jeśli przeszedł ktoś całą procedurę proszę o krótkie opis. Dzięki
  2. Jakie zabezpieczenie zastosować pod blachodachowke? jakiś grzebień albo taśma? niestety jedynie znajduje plastikowe, myślicie że są dostepne metalowe?
  3. Witam Kuny zamieszkały na poddaszu naszego domu i w ciągu kilku tygodni naszej nieobecności zrobiły totalną demolkę. Na skosach pomiędzy kilkoma krokwiami wyniosły całą wełnę, pomiędzy innymi porobiły korytarze, przegryzły folię, pozostawiły dwa wiadra odchodów. Z uwagi na skale uszkodzeń i brak dostępu do skosów zdecydowaliśmy się na ściągnięcie blachy. Jak waszym zdaniem najlepiej naprawić uszkodzenia, jeśli chodzi o strop to sprawa jest prosta, usuniemy płyty osb i naprawimy/uzupełnimy uszkodzenia, ale najgorzej będzie ze skosami. Po ściągnięciu blachy mamy dostęp ale czy uda się tak napchać żeby weszło pod krokwie? może lepiej zastosować piankę, ale nie sądzę że dekarz zgra się z gościem od pianki, za duzo zajmie czasu ściaganie blachy. Czy ktoś miał podobną sytuację? może ja coś głupio myślę? Może jest inny sposób? Dzięki za wszystkie rady
  4. Odświeże temat. Co wybrałeś i czy wybór był słuszny, szukam pieca atomosferycznego, dodatkowego bo mam juz kociol na paliwo stałe,
  5. Widziałem kilka dachów Tyseni, rozmawiałem z inwestorami i wszyscy zgodni twierdzą że dach musi być idealny i dekarz dobry. Jesteśmy prawie zdecydowani na german lub germania ice crystall,
  6. Chce pomalować elewacje. Elewacja ma już 12 lat, tynk ozdobny Kreisel mineralny, myślę o lekko złamanym ciepłym białym. Czym najlepiej pomalować? Znacie i polecacie konkretne farby? na tynku jest kilka pęknięć, czym to zakryć? Jęsli macie jakieś rdy co do sameg0 malowania chętnie posłucha, dzieki
  7. Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Może niedokładnie opisałem sytuacje. Ja nie zamierzam likwidować kotła na paliwo stałe, drugi komin mam obok, z zamurowanym wkładem, który idealnie nadałby się na piec z otwartą komorą. Oszczędność na gazie w przypadku pieca kondensacyjnego nie zwróci mi się po 10 latach, biorąc pod uwagę wkład kominowy8-9m plus droższy piec zakładając że przy moich warunkach nie osiągnie pełnej sprawności kondensat. Jestem w trakcie budowy innego domu, dlatego nie chcę w ten inwestować mając w perspektywie 2 lat wyprowadzkę. Myślicie że jest szansa kupić jeszcze nowy jednofunkcyjny z otwartą komorą? Bo domyślam się że dwufunkcyjnego nie da się dostosować do grzania wody w zasobniku?
  8. Witam Wybudowaliśmy dom 12 lat temu, ocieplony, podłogówka w kuchni, łazience i korytarzu na parterze, reszta kaloryfery. powierzcznia 190m2. Podczas budowy przystosowaliśmy instalacje zarowno pod gaz jak i paliwo stałe. Jednak zdecydowaliśmy się jedynie na paliwo stałe i teraz chcemy zmienić na gaz. Byłem przygotowany na jednofunkcyjny atmosferyczny, mamy zasobnik 120l na ciepłą wodę obecnie. Ale nie mogę znależć nic takiego na rynku, i znalazłem informację że UE zabroniła takich pieców. Czy to prawda? Wolałbym uniknąć dwufunkcyjnego. Za atmosferycznym przemawia gotowy komin z wkładem i tańszy piec. Przy kondensacie mam komin 9m musiałbym wymienić wkład, a mam zamurowany wkład ze stali kopalnianej, nie do ruszenia. Natomiast wyjście przez ścianę będzie utrudnione po drodze jest zasobnik. Co myślicie dwufunkcyjny tanio czy kombinowac z kondensacyjnym?
  9. a dach rzeczywiście spory 310 metrów
  10. Decyzja już podjęta, będzie wymiana na blachodachówkę. Bylem wczoraj w punkcie sprzedaży, sprzedają BUDMAT, BRATEX I BLACHOTRAPEZ. Sprzedawca najbardziej polecał scandinavia bratexu 31zł brutto/m2 modułowa premium matt. Macie jakieś doświadczenia z tymi blachami? Rynny polecał metalowe, a podbitke plasik.
  11. Witam, Jakiś czas temu kupiliśmy około dziesięcioletni dom pokryty ocynkowaną blachą trapezową. Chcemy teraz odnowić go, zmienić kolor elewacji , pomalować dach. Jednak obawiam się że nawet pomalowana blacha trapezowa nie będzie ładnie wyglądać, nie tak jak ta kupiona w kolorze. Ma może ktoś zdjęcia pomalowanej na ciemny grafit lub brąz takiej blachy? Wczoraj mieliśmy fachowca który wycenił malowanie i ocieplenie 2 kominów na 10tyś zł z materiałem. Pomyślałem że może lepiej wymienić tą blache na blachodachówkę. Wiem że wyjdzie drożej ale będzie porządnie zrobione i lepiej bedzie wygladac. Myślicie że to dobry pomysł? Jaki bedzie koszt, roboty i materiałow, podkarpacie, okolice Rzeszowa.
  12. buster-tt

    Farba na dach

    Witam serdecznie Kupiłem dom wybudowany w 2005 pokryty blachą trapezową ocynkowaną. Blacha jest w bardzo dobrym stanie, nigdy nie malowana, jedynie przy oknach dachowych minimalne naloty rdzy. Checmy odnowić elewacje i pomalować dach, ale nie wiem jaka farbe i technologie malowania wybrać. Zależy nam na ciemnym brązie i raczej mat, dach ponad 240m2 dwuspadowy. Kupiłem małą puszke Lowicyn brąz czekoladowy ale odcień jest zbyt jasny. Zależy mi na czymś naprawdę ciemnym, coś jak wenge. Co możenie polecić? Radach brąz czekoladowy też za jasny.
  13. Witam , podepnę się do tematu Kupiłem dom wybudowany w 2005 pokryty blachą trapezową ocynkowaną. Blacha jest w bardzo dobrym stanie, nigdy nie malowana, jedynie przy oknach dachowych minimalne naloty rdzy. Checmy odnowić elewacje i pomalować dach, ale nie wiem jaka farbe i technologie malowania wybrać. Zależy nam na ciemnym brązie i raczej mat, dach ponad 240m2 dwuspadowy. Kupiłem małą puszke Lowicyn brąz czekoladowy ale odcień jest zbyt jasny. Zależy mi na czymś naprawdę ciemnym, coś jak wenge. Co możenie polecić? Radach brąz czekoladowy też za jasny.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...