Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Heinek

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Heinek

  1. Dziękuje serdecznie za odpowiedź, trochę mnie to uspokoiło.
  2. Początkowo dach domu kończył się równo ze ścianą, jednak parę lat temu robiliśmy remont i na wyraźne życzenie ojca który się uparł że musi mieć okap, bo inaczej mu się nie podoba, firma która która to wykonywała wypuściła łaty poza obrys domu i na nich zrobiła okap z pojedynczą wiatrownicą. Jak się tak teraz zastanawiam to normalnie dach powinien się kończyć belką, a u mnie ostatnia belka jest równo ze ścianą. Czy tak zamontowany okap zmniejsza odporność dachu na porywy wiatru? Starałem się zrobić rysunek poglądowy, mam nadzieje że idzie wywnioskować o co mi chodzi. Przy tych ostatnich wichurach to obawiam się że tak zrobiony dach zwiększa ryzyko na to że się uszkodzi.
  3. Dzień dobry. Sprawa wygląda następująco, ścianka "instalacyjna" przy której będzie sedes, nie ma ona na tyle dużej wytrzymałości żeby sensowne było montowanie spłuczki wiszącej. Nie łatwo też będzie zamocować dedykowaną spłuczkę podtynkową do zwykłych sedesów, bo trzeba by ją tam na czymś wieszać. Misek stojących do stelaży podtynkowych jest jak na lekarstwo, a ceny są stosunkowo wysokie. Pytanie, czy mogę normalny sedes stojący, taki z wyjściem z tyłu zamontować do zwykłego "geberitu"? Czy coś poza wysokością wylotu rury ściekowej będzie miało znaczenie? Teoretycznie mogę iść do sklepu i coś tam przymierzać i kombinować, ale wolę zapytać czy moje założenia nie mają jakiś nieścisłości u swoich podstaw.
  4. Dziękuje, dziękuje. Nie byłem pewny co do tych stalowych złączy ciesielskich, stare belki były łączone tradycyjnie. Cóż może uda mi się je jakoś zamaskować, bo kupione słupy mam znacznie grubsze niż te zamontowane wiec mógłbym wpuścić je i zaflekować dociętym kawałkiem drewna, ew zrobić obłóg z jakiegoś ładnego forniru żeby słup się przyzwoicie prezentował? Płatew będzie zabudowana, bo nijak mi się tam nie wpasuje w wysokość pomieszczenia. Dobrze by było przed zimą skończyć, a tu jeszcze tyle pracy i wszystko własnymi siłami.
  5. Może daszek z pcv / blachy na stelażu z profili zamocowanego w ścianie? Często spotykane, co do wyglądu to kwestia gustu, zadanie powinno spełnić.
  6. Dzień dobry, mam taki dylemat, remontuje poddasze i nie wiem co zrobić z dwoma słupami które podtrzymują płatew pośrednią i są oparte na płatwie stropowej (tak dom został zbudowany http://fachowydekarz.pl/wp-content/uploads/2013/03/wiezba-dachowa-rodzaje_1.jpg). Będzie tam otwarta przestrzeń, a słupy są trochę zmęczone życiem i nadgryzione przez szkodniki, jeśli chciałbym je wymienić to jak zamontować nowe zgodnie ze sztuką, bo rozbieranie dachu nie wchodzi w grę, użyć tych blaszek które teraz się wszędzie montuje? Mógłbym je ewentualnie zabudować, ale jakaś sklejka czy nawet wykończenie klejonym drewnem moim zdaniem nie wygląda już tak dobrze jak całe drewno. Nie ma opcji żebym znalazł jakąś firmę ciesielską która by się tym zechciała zająć za rozsądną cene, 2 lata szukam ludzi do podbitki i słyszę że jest tego za mało i nie bardzo się opłaca. Panowie którzy zmieniali dach kilka lat temu mówili o tym żeby na blachach kręcić wszystko.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...