Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

camfly1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez camfly1

  1. Jasiek71: Jak mawiał poeta Hancock: "good job" Super przykład, że ogrzewanie wody pv ma sens. Cały mój system (również 7 paneli) mieści się w 2900zł. Więc zwraca się w 2 lata (licząc prąd kWh/0,6zł). Licząc gazem (0,3zł/kWh) 4lata. Pozostaje 20lat czystego zysku. Ceny energii idą w górę... Chciałem wspomnieć o wadach solarów ale Pan JanWerbiński mnie ubiegł. Do jego wypowiedzi mogę dodać tylko że solary ponadto wymagają instalacji wodnej a panele pv tylko dwóch kabelków wprowadzonych do domu. Gdybym chciał zrobić rasowego ongrida inwestycja zwracałaby się minimalnie 8lat. Więc dziękuję.
  2. Szanowny JanieWerbiński. Nie zamierzam wykożystywać drogiego inwertera. Cała instalacja jest off grid. (Istnieją tanie inwertery tie grid jednak są one nielegalne) Pisze Pan że rozwarstwienie wody nie stanowi problemu? Jeśli 1/3 zasobnika osiągnie zaprogamowaną temperaturę to o ile stopni niższej należy się spodziewać w pozostałej części? Po raz kolejny podkreślam, że stopa zwrotu inwestycji jest na satysfakcjonującym poziomie więc pozwolę sobie skierować dyskusję na właściwy tor. Czy uszczelnienie pakułami wytrzyma 130st.C?
  3. Drogi Adamie626. Zapewniam że użycie arduino jako sterownika grzałki jest jak najbardziej uzasadnione. Najtańsze sterowniki grzałek chodzą po 700zł. Ja zbudowałem swój sam, z tym, że dzięki modułowi bt mogę monitorować i zarządzać wszystkim z telefonu aplikacją smart home. Dzięki wgranemu programowi system podbija napięcie tak by nie obciążać paneli i w pełni wykorzystywać ich moc w pochmurne dni. Nie uważam że użycie Ardu jest przerostem formy nad treścią. W końcu po to są mikrokontrolery, prawda? Tymbardziej, że wszystko świetnie działa i kosztowało 60zł... Tak. Jestem dumny z mojego ulepka.
  4. Elektronika to arduino-mega z shieldem mojej konstukcji systemem wykorzystującym moc paneli również przy zachmurzeniu. Załączanie zintegrowanego termostatu prądem stałym następuje półprzewodnikowo. Owszem jest jesień ale co mamy po jesieni zimie i wiośnie? LATO. A wodę w lecie również grzać trzeba. (w zimie zawsze też coś dogrzeje - system montowany jest jako alternatywa do pieca) Panele mam nowe ze stanów magazynowych za prawdziwe grosze, więc stopa zwrotu inwestycji jest naprawdę wysoka. O to jestem spokojny. Może jednak ktoś pokusi się o odpowiedź na moje pytania?
  5. Witam. Składam taki system: O ile z elektroniką sobie w miarę radzę, to mam kilka pytań: 1. Czy grzałka umieszczona dosyć wysoko nie będzie powodowała "rozwarstwienia" wody ciepłej u góry i zimnej na dole? (zbyt słabe zjawisko konwekcji) 2. Czy prezentowany gwint grzałki (grzałka pręt 3/4'' stal nierdzewna) okaże się wystarczająco wytrzymały dla standardowego ciśnienia wody rurociągu (ok. 4 bar). 3. Jakie uszczelnienie zastosować na gwincie grzałki? (odporne na temperaturę) 4. Pytanie związane z powyższym. Czy jeśli ustawię termostat na powiedzmy 60 stopni C, to czy grzałka będzie rozgrzewać się do dużo wyższych temperatur? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...