Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kiltel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    43
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kiltel

  1. Jaką masz temperaturę ustawioną na kotle gazowym i co steruje jego pracą.? Ile płacisz rocznie za ogrzewanie i jaki to teren Polski?
  2. Od zawsze nurtuje mnie pytanie czy zwiększenie temperatury zasilania grzejnika, zwłaszcza przy kotle z wysoką mocą minimalną da oszczędności w zużyciu gazu. Zwykle zasilam grzejniki temperaturą wody w przedziale 40-50 stopni. Czy robił ktoś może takie porównanie dla niższych i wyższych temperatur zasilania?
  3. Jak już ktoś pisał wcześniej, szukaj kotła z jak najmniejszą mocą minimalną.
  4. Jeśli ktoś lubi cyferki. To można sobie policzyć godzinowe spalanie gazu dla konkretnej mocy palnika https://czips.pl/kalkulator-zuzycia-godzinowego-gazu-przez-kociol-kondensacyjny/
  5. Sam szukałem niedrogiej stacji pogodowej z możliwością prezentacji danych w internecie. Zakupiłem Eurochron EFWS 260 Wifi. Napisałem krótką recenzję https://czips.pl/eurochron-efws-260-wifi/
  6. Ogólny poradnik dla początkujących jeśli chodzi o optymalne ustawienie kotła gazowego https://czips.pl/jak-optymalnie-ustawic-kociol-gazowy/
  7. Tu masz takie podstawy podstaw w wyregulowaniu kotła http://czips.pl/jak-optymalnie-ustawic-kociol-gazowy-kondensacyjny/
  8. Właśnie zastanawiam się czy własnoręcznie nie dorobić jakiejś siatki, zwłaszcza po tym jak dziś mój znajomy wyciągnął z komina dwa martwe ptaki. Myślałem, że może ktoś już to przerabiał i są gotowe rozwiązania.
  9. Ostatnio zauważyłem, że do komina od kotła gazowego wchodziły ptaki dokładnie sikorki. Komin jest krótki poziomy tylko przez scianę. Macie jakieś doświadczenia z tego typu sprawą, sprawdzone zabezpieczenia?
  10. Wg mnie. Ad1. Z zasobnikiem. Ad2. Z jak najmniejszą mocą minimalną Ad4. Komin od kotła kondensacyjnego możesz wyprowadzić bezpośrednio przez ścianę.
  11. Jeśli podajecie zużycie gazu to podajcie też rejon Polski bo to bardzo ważne.
  12. Od 13 grudnia 2017 do 14 lutego 2018 poszło 640 m. Dom 110 m pn-wsch mazowsze stare budownictwo, same grzejniki. W domu 22,6 stopnia w dzięń w nocy 22 stopnie. Ciepła woda i kuchenka 4 osoby.
  13. Zainteresowało mnie te równanie mocy kotła w zależności obrotów. Możesz napisać coś więcej.
  14. Temat dość stary ale gdyby ktoś jeszcze szukał kształtek mosiężnych to spory wybór ma firma Sizer http://www.sizer.pl
  15. Firma SIZER producent armatury mosiężnej zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą na stronie http://www.sizer.pl
  16. Czyli wg Ciebie ekonomiczniej będzie grzać dłużej i małą mocą?
  17. Jak według was jest ekonomiczniej ogrzewać zasobnik c.w.u? Dłużej z mniejszą mocą czy krócej z większą? Posiadam zasobnik biawar 120 L producent podaje moc wężownicy tego zasobnika 24 kW dla wody 70/10/40. Do tej pory grzałem go mocą 9,6 kW ustawioną na kotle kondensacyjnym. Zastanawiam się czy zwiększenie mocy da mi jakieś oszczędności gazu?
  18. Po co chcesz zejść niżej niż 25 stopni dla co przecież to i tak niska temperatura.
  19. Zmusiłem go zmniejszyłem minimalne obroty wentylatora o 10 % moc minimalna się zmniejszyła kultura pracy pieca się sporo poprawiła.
  20. Musisz dążyć do tego aby wszystkie kratki wentylacyjne wyciągały powietrze. Jeśli nie palisz w tym kominku to zatkaj szczelnie w nim wlot do komina. Potem delikatnie rozszczelnij okna i obserwuj.
  21. Nikt nic nie napisze?
  22. Przeczytaj jeszcze raz co napisałem ja i fotohobby.
  23. Może jak otworzysz okno to termostat z wyziębienia daje sygnał grzać i dlatego w domu robi się cieplej.
  24. Użytkuje kocioł kondensacyjny ACV HRE 24kW (moc minimalna 6.9kW kocioł sporo przewymiarowany) powierzchnia ogrzewana ok 100 m2 wysokość pomieszczeń 2,7 m stare budownictwo z półtora pustaka,ocieplone trzy ściany styropian 5-8 cm, strop trocinami niezbyt dobrze. Ocieplenie jest jakie jest narazie nie będzie polepszone. Kocioł został wpięty do starej instalacji rok temu wcześniej działającej grawitacyjne. Ogrzewanie same grzejniki przewymiarowane. Krzywa grzewcza utrzymuje temperature c.o w zakresie temperatur 40 -55 stopni do tego plus 5 stopni bo taką piec ma histereze zanim wyłączy palnik. Moc maksymalna ograniczona do 12 kW. W domu w dzień mam na sterowniku pokojowym (włącz, wyłącz) ustawioną temperature dzienną na 22 stopnie nocną na 21. Histereza sterownika 1 stopień. Przy aktualnej temperaturze na zewnątrz 2-6 stopni kocioł pracuje cyklami okolo 1 godzina grzania i potem ok 1,5 czasem do 2 godz. przerwy i znowu grzanie. Z rana te cykle przerw są krótsze bo dogrzewa z nocy. Przy obecnych temperaturach na dworze czyli między 2-6 stopnie spalam około 8 - 8,5 m gazu na ogrzewanie, cwu, oraz gotowanie w domu 4 osoby. Teraz pytanie do was czy cos jeszcze mogę usprawnić? Czy praca kotła jest prawidłowa do moich warunków?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...