Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kale84

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O kale84

  • Urodziny 01.01.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • imię i nazwisko
    Michał

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

kale84's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam po przerwie. Z różnych powodów remont mocno mi się przesunął i dopiero w maju startuję. W tym czasie sporo było przemyśleń i pomysłów na reku i aktualnie wybrany został Zehnder ComfoAir 200. Ma być zamontowany na ścianie i zabudowany GK z dużą rewizją zasłoniętą szafą (w plecach będzie dziura). Kanał wyrzutni będzie wpięty w komin a czerpni pobiegnie pod podłogą pomiędzy belkami stropowymi. Jaką izolację zastosować na kanał czerpni? starczą 3 cm maty?? Strop drewniany i niechałbym żeby sąsiadowi coś kapało. Wklejam też rysunek z lokalizacją anemostatów. Czy z waszego doświadczenia lokalizacja jest w porządku czy coś może skorygować?
  2. od kiedy to wymiennik przeciwprądowy entalpiczny "pożera" całą wilgoć, że nie trzeba odprowadzenia skroplin?? Na forum w paru tematach można się doczytać, że nie jest to prawda. I chyba nie ma tu znaczenia czy wymiennik z membrany czy z papieru.
  3. Lew2 1. Jak jest z hałasem w mieszkaniu?? Bardzo słychać?? 2. Co słychać- reku czy powietrze w kanałach?? Jak i gdzie masz zamontowany reku?? Wygłuszałeś jakoś dodatkowo?? 3. Jak zorganizowałeś dostęp serwisowy?? 4. Jak ci się sprawdza reku, jesteś zadowolony?? 5. Co byś zmienił / o czym zapomniałeś na etapie realizacji a chciałbyś zrobić?? Ja niedługo zaczynam remont kapitalny mieszkania 96m2 (kamienica). Planuję reku w przedpokoju, w łazience kocioł kondensacyjny. Wyrzutnia ma być wpięta w komin, czerpnia (rura spiro w podłodze,między belkami) przez ścianę północną. Mam bardzo dobrą cenę na Zehnder ComfoAir 200 i taki planuję kupić. Jakieś rady byś udzielił z własnych doświadczeń??
  4. Konsultant marki Junkers a jaka jest różnica między Cerapur Compact ZWB 24-1 DE a Bosch Condens GC2300W. Próbuje znaleźć jakieś miejsce na oddzielny zbiornik np. Galmet SG(S) FUSION 100l. Przeglądając waszą stronę trafiłem na Bosch Condens GC2300W, który da się teraz kupić w dobrej cenie. Czy podzespoły są te same co w pozostałych modelach Condens?? Jest to nowość i nie za wiele można znaleźć opinii w sieci.
  5. Byłem w dwóch firmach montujących rekuperatory i instalacje (w ich showroomach). W jednej był zamontowany Airpack home a w drugiej Aeris next 450. Oba na pierwszym biegu. thessla była zdecydowanie głośna (za głośna). Aeris był cichutki, śmiem twierdzić, że po przykryciu 2xGK nie będzie słyszalny w ogóle. Pobawiłem się chwilę nastawnikiem i w przypadku aerisa na 2 biegu w dzień przy normalnym życiu słyszalność będzie pomijalna. No chyba, że wszystko wyciszymy i będziemy się wsłuchiwać. Trójkę pomijam bo tego używa się chwilowo. a co Cię tu tak zastanawia?? Pytam serio, nie znam się na instalacjach wentylacyjnych dlatego szukam porady. Zaproponowałem ten rekuperator ponieważ jest płaski, ma wydatek 300m3/h i idealnie mieści mi się pod sufitem. Szukam jednak jeszcze jakiegoś bo co to za wybór z jednego. Jeśli możesz jakiś podrzucić to śmiało. Thessla niestety nie ma płaskiego, który będę mógł zamontować pod sufitem.
  6. JanWerbinski Nie zrozumiałeś. Szukam cienkiego. Ten mistral ma jak pisałem wyżej 28cm grubości i jest to jeden z cieńszych rekuperatorów na rynku. A jeśli chodzi o strumień w okolicach 300m3/h to w zasadzie nie ma innych poniżej grubości 30cm. Owszem są inne poniżej tych 30cm ale na ogół strumień max to okolice 200m3/h. Są to oczywiście jedynie moje rozeznania. Stąd temat na forum, liczę, że ktoś coś doradzi i nakieruje. Nie siedzę w instalacjach, jestem inżynierem ale w innej branży. Być może ktoś ma większe rozeznanie na rynku i poda jakąś alternatywę dla tego urządzenia. Dzwoniłem do Pro-venta z pytaniem czy ten reku podwieszony do sufitu i zasłonięty sufitem podwieszanym będzie słyszalny (pomijam samą instalację). Przekierowywali mnie po kolei (bok->dział techniczny->serwis->) aż trafiłem na człowieka, który ma podwieszonego mistrala pod sufitem w kamienicy. Mówił, że na niskich biegach nie słychać w zasadzie w ogóle. U mnie sypialnie są daleko oddalone od przedpokoju gdzie będzie reku więc powinno być ok. Do moich danych wyjściowych też zasugerował Mistral SLIM 300 EC. Oczywiście trzeba do tego zaprojektować sensowną instalację.
  7. Dziękuję za podjęcie tematu. Trochę byłem zajęty dlatego się nie odzywałem. Chodzi o to, że ja lubię jak jest chłodniej. Dlatego w mojej sypialni chcę mieć ustawioną temp. X w nocy a w sypialni dzieci chcę żeby było cieplej np. X+2 w nocy. Oczywiście w dzień też będą różne temperatury choćby dlatego, że często zdarza mi się pracować w domu (biurko w sypialni). Dzieciaki pójdą do szkoły na pół dnia więc można obniżyć temperaturę a przed przyjściem znów ją podwyższyć. Głowice elektroniczne dają możliwość ustawienia harmonogramu tygodniowego i nie trzeba pamiętać o tym. Oczywiście mogę je dołożyć później, nie muszę od razu. To co pisał Mareks77 w swoim drugim poście wydaję się być logiczne i lepiej nie dublować sterowanie piecem. Zresztą ja się nie upieram przy tym, po prostu taki jest cały system więc wspomniałem że jest taka możliwość. W takiej sytuacji wystarczą same głowice elektroniczne bez jednostki centralnej (Danfoss ma też taką "biedniejszą" wersję ale i inni producenci też są) i pozwolić aby to automatyka pieca/pogodówka sterowała nim. Co do wbudowanego zasobnika to raczej skłaniam ku temu rozwiązaniu, komfort CWU będzie większy. Mam natomiast pytanie do Konsultant Viessmann. Rzuciłem okiem na Junkersa Cerapur ACU (z wbudowanym zbiornikiem ładowanym warstwowo 42L) i on ma do 21l/min a przy zimnej wodzie w zasobniku 13,4l/min. Jakie parametry ma Vitodens 222-W? Standardowe deszczownice potrzebują 14-18l/min. Czy do Vitodensa 111/222W można podłączyć cyrkulację?? Cały czas się zastanawiam na ile oszczędniejszy będzie 2xx od 1xx i czy różnica w cenie się zrekompensuje?? Dokłądnie będzie jak piszesz Mareks77 Mareks77Co do Junkersa i Buderusa to niestety kotły z wbudowanymi zbiornikami warstwowymi są dosyć drogie (patrzyłem również Wolfa, Vaillanta, immergas). Na Viessmanna mogę mieć dobrą cenę więc nie będzie tu aż takiej różnicy niż gdyby porównywać ceny katalogowe.
  8. Chcę w mieszkaniu zainstalować wentylację mechaniczną z reku. Powierzchnia to 96m2, wysokość do sufitu podwieszanego 2,85m. Ilość osób 2+2. Szukam płaskiego rekuperatora do podwieszenie na suficie i zakrycie go sufitem podwieszanym (z rewizją) w przedpokoju. Z tego względu ma być możliwie najcichszy. Przeszukując w necie trafiłem na Mistral SLIM 300 EC (ma bardzo kompaktowe wymiary - wysokość 28cm. W zasadzie nie mogę znaleźć innego płaskiego rekuperatora, który miałby w okolicach 300. Większość płaskich do podwieszenia to 200. Chętnie usłyszę jakieś za i przeciw, ewentualnie może coś innego jest na rynku?? Ważne żeby był cichy i nie żarł prądu zbyt dużo. Pozdrawiam
  9. Witam wszystkich. Szukam pieca do remontowanego mieszkania w kamienicy 96m2 (ściany z cegły z pustką docieplone 8-10 cm styropianem, okna nowe, średniej półki, trójszybowe, stropy drewniane/wps). Mieszkanie 4-ro pokojowe na 1 piętrze, skrajne (z 3 stron ściany zewnętrzne). Wysokość 3m obniżona przez sufit podwieszany do ok 2.85m. W kuchni, łazience i przedpokoju planowana jest ogrzewanie podłogowe, reszta grzejniki. W łazience będzie wanna i kabina prysznicowa z deszczownicą. Rodzina 2+2. Instalator zaproponował piec Viessmana Vitodens 200-W lub 222-W 1,9-19. Nie bardzo mam miejsce na baniak dlatego piec jednofunkcyjny odpada. Czy w praktyce warto dołożyć do 222-W?? Na ile komfort korzystania z CWU będzie w moich warunkach większy?? Patrzyłem również na 100-W i 111-W. Mają m.in. mniejszy zakres modulacji 6,5-19 i gorszą automatykę ale są sporo tańsze. Na ile seria 200 będzie oszczędniejsza od 100. Chciałbym też mieć możliwość sterowania temperaturą w każdej sypialni i salonie osobno. W tym celu mam zamiar zakupić głowice elektroniczne (np zestaw Danfoss link lub prostszą wersję danfoss eco). W wersji danfoss link zestaw ma możliwość również sterowania piecem włącz/wyłącz gdy głowice nie zgłoszą zapotrzebowania na ciepło. Czy nie będzie się to kłóciło z rozbudowaną automatyką kotła i pogodówką?? Czy nie kastrujemy w ten sposób automatyki i lepiej wtedy wziąć prostszy piec?? Można oczywiście nie montować sterowania piecem przez danffossa i wtedy piec sam będzie sobą zarządzał. Bardzo proszę o poradę który piec wybrać?? Ewentualnie o podanie jakiś alternatyw. pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...