Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Joker77pl

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

O Joker77pl

  • Urodziny 01.01.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Joker77pl's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Ok, wszystko jasne i dziękuję za wyjaśnienie. Jednak mam jeszcze pytanie o optymalną wartość nachylenia krzywej, przy której należy dokonywać korekty poziomu w moim przypadku ( w nawiązaniu do opisu regulacji Kolegi Konsultanta)? Dziękuję.
  2. A konkretnie jak to się ma do tego o co pytałem? Dziękuję.
  3. Bardzo dziękuję za pomoc. Właśnie temperatura na zewnątrz pozwala na wdrożenie pierwszego etapu regulacji automatyki. Mam tylko jedno pytanie dotyczące Twojej sugestii. Piszesz, żeby przesunąć równolegle krzywą grzewczą (3 stopnie na 1 stopień przegrzania). Jak mam rozumieć te 3 stopnie? Krzywa grzewcza składa się przecież z nachylenia i poziomu i przestawia się się je o 0,1 w górę lub w dół, tak więc 3 stopnie w górę to zarówno poziom i nachylenie o 0,3 w górę? Dziękuję.
  4. Oczywiście miało być pod w/w linkiem. A tak na marginesie to przecież jest jeden obwód, który jest cały czas otwarty - podłogówka. Mniej lub bardziej otwarty - zależy od pogody - ale jednak.
  5. W poście pod w/w piszesz, że "Dużym błędem jest też stosowanie regulatorów niezależnych od kotła sterujących zaworami odcinającymi na poszczególnych pętlach (a taki prawdopodobnie jest u pana układ) rozwiązanie tanie ale bardzo niekomfortowe, działa analogicznie jak opisany wcześniej regulator stałotemperaturowy a dodatkowo bardzo negatywnie odbija się na żywotności kotła i ekonomice jego pracy. Zamykające się zawory powodują że kocioł odcinany jest od wody i zaczyna taktować czyli bardzo często się włączać i wyłączać powodując bardzo szybkie zużycie armatury gazowej i palnika." Jakie więc zastosować regulatory na grzejnikach, żeby działało to poprawnie. Nie mam możliwości rujnowania istniejącej już instalacji. Obecnie faktycznie głowice przy zadanej temperaturze zamykają się całkowicie i to może być powodem "taktowania" pieca. W moim przypadku głowice otwierają się podczas wietrzenia a nie zamykają. Zauważyłem również, że mimo nastawy głowic na temperaturę taką jak w sterowniku Vitotroll zdarza się, że mimo osiągnięcia zadanej temperatury słychać, że przepływa przez nie woda (chłodna - grzejnik nie grzeje). Czy w związku z tym zawory mają być otwarte na maxa a piec ustawiony tak żeby trzymać odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu czy stosować konkretne głowice? Dziękuję.
  6. Dziękuję za szybką odpowiedź. W związku z tym czy istnieje możliwość ustawienia kotła tak żeby non-stop nie pracowała wewnętrzna pompa obiegowa, żeby włączała się tylko kiedy jest to potrzebne. Nawet gdy temperatura w pomieszczeniach jest na zadanym poziomie to pompa pracuje, mimo zamkniętych głowic na grzejnikach. Podłogówkę "gania" osobna pompa więc zbędna wydaje się praca obu. Poza tym może to powoduje szybsze wychładzanie czynnika i częstsze starty palnika (u mnie w ciągu roku po przeliczeniu wychodzi start co około 8 minut) a wtedy kocioł wchodzi na wyższą temperaturę i nie następuje kondensacja. Spalanie też może uległo by zmianie chociaż i tak jest na bardzo dobrym poziomie. Jednak ciągła praca pompy i częste starty irytują. Może ktoś zwalczył takie "niedogodności". Dziękuję.
  7. Dzień dobry. Trafiłem tutaj gdyż jestem posiadaczem systemu ogrzewania opartego o kocioł Vitodens 200. W związku z tym zastanawia mnie pewna kwestia. Moje pytanie dotyczy możliwości wyłączenia pogodówki z poziomu kodowania sterownika. Który bit należy przełączyć aby ją wyłączyć tak aby system pracował na stałej temperaturze? Czy wymaga to jakichś dodatkowych zabiegów? Mój układ grzewczy posiada 2 obiegi - kaloryfery i podłogówka (mieszacz z siłownikiem i pompą) oraz 100 litrowy zasobnik c.w.u. Chcę sprawdzić jak będziesz zachowywał się kocioł, jak często będzie się załączał oraz jak zmieni się zużycie gazu. Dziękuję za wszelkie sugestie. Tomek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...