Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

PrideMK

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

PrideMK's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. To jak to odnieść do: https://www.wizjerprawny.pl/porada/sprzedaz-nieruchomosci-pod-warunkiem/ Także ponawiam pytanie - czy umowa warunkowa może mięć więcej niż jeden warunek - pierwokup?
  2. Cześć, przymierzam się do kupna działki rolnej ok 8500 mkw. Mam jednak pewną wątpliwość jak poprawnie (formalnie) podejść do tego tematu. Mianowicie działka nie posiada WZ o które chciałbym wystąpić (w ramach umowy przedwstępnej, zabezpieczonej zadatkiem około 10% wartości działki). Dodatkowo sprzedający kiedyś otrzymał kredyt hipoteczny, który zabezpieczony jest też tą działką. Wstępnie rozmawiał z bankiem i jeśli spłaci kwotę około 100 000 zł to bank zgodzi się na wykreślenie tej hipoteki (pozostawiając sobie jeszcze inną nieruchomość jako zabezpieczenie). Sprzedający nie chce jednak spłacić kredytu jeśli nie będzie miał bardzo dużej pewności, że ja tę działkę kupię. Pytanie teraz - jak to ugryźć? Czy mój pomysł na rozwiązanie tej sytuacji jest poprawny (poniżej)? 1. Spiszemy umowę przedwstępną (bez notariusza) - gdzie warunkiem podpisania przyszłej umowy przyrzeczonej będzie wydanie WZ oraz otrzymania przed sprzedającego pisemnej zgody banku na wykreślenie hipoteki pod warunkiem spłaty (częściowo) kredytu. Zadatek ok 10% wartości. 2. Notarialnie umowa warunkowa - warunkiem zawarcia finalnej umowy będzie nieskorzystanie przez KOWR z prawa pierwokupu oraz otrzymanie od sprzedającego dok. potwierdzającego spłatę kredytu, zgody na wykreślenie hipoteki i potwierdzenia złożenia wniosku o wykreślenie hipoteki. Zadatek - dodatkowe 40% (czyli sprzedający otrzyma sumarycznie 50% wartości działki. 3. Notarialna umowa przeniesienia własności - KOWR nie wyraził chęci kupna, sprzedający ma dokumenty potwierdzające złożenie wniosku o wykreślenie hipoteki. Dwa najważniejsze pytania: 1. Czy notarialna umowa warunkowa może mieć dwa warunki - czyli nieskorzystanie z pierwokupu ORAZ złożenie wniosku o wykreślenie hipoteki? 2. Czy posiadając bankową informację o spłacie kredytu, zgodę na wykreślenie hipoteki i potwierdzenie złożenia takiego wniosku w sądzie jest sens czekać aż taka informacja pojawi się w KW - czy te czynności są już "niewycofywalne" i nie ma możliwości aby ta hipoteka jednak nie została wykreślona? Dziękuję za wszelką pomoc!
  3. Niecały rok temu kupiłem mieszkanie od dewelopera. Na część elementów mieszkania otrzymałem dokumenty gwarancji bezpośrednio od producenta/instalatora np. na piec, na okna, drzwi itd. Deweloper twierdzi, że teraz moim obowiązkiem jest wykonywanie corocznych przeglądów zgodnie z zapisami gwarancji (przeglądów odpłatnych oczywiście), a ich niewyonywanie będzie równoznaczne z utratą praw rękojmi na te elementy. Moje pytanie jest takie - czy takie zdanie dewelopera ma jakiekolwiek umocowanie prawne? Nie znam się na prawie budowlanym, ale wydaje mi się że deweloper chce mnie zrobić w trąbę
  4. Tu jeszcze dochodzi zaprogramowany czas pomiędzy kolejnymi startami pieca (bodajże teraz 5 minut). Gdyby nie to, to piec na prawdę cały czas by się włączał i wyłączał. Czas nagrzania do 60st to mniej niż 1 min i tak samo spadek z 60 do <50 st. Czyli jak rozumiem, tak to może nie koniecznie powinno działać, ale ten typ tak ma i muszę się z tym pogodzić?
  5. Dzień dobry, od niedawna po przeprowadzce mam możność używania pieca gazowego do ogrzewania wody użytkowej i CO (kaloryfery). Piec to Bosch Junkers Cerapur Midi ZWB 24-1 RE a sterownik Salus 091FL - zamontowane przez dewelopera. Wszędzie gdzie szukałem informacji o "grzaniu gazem", a nawet w samych instrukcjach w/w urządzeń pisano, że duże lepiej jeśli piec pali się ciągle niż załącza się co chwilę. U mnie w obecnych warunkach cieplnych piec... załącz/wyłącza się co chwilę zamiast palić się stale. Obecnie mam piec ustawiony na 55st, sterownik w salonie na 21,6 (1st histerezy). Gdy temperatura spadnie do tych 21,1 sterownik załącza piec i sam sterownik działa cały czas do osiągnięcia 22st. Problem w tym, że piec po uruchomieniu po około myślę 1 minucie nagrzewa wodę CO do 55, następnie dochodzi do 60 st. i się wyłącza. Tak jakby piec grzał za szybko w stosunku do przepływu wody. Później bodajże 5 min (tak ustawione) piec jest wyłączony do kolejnego startu. Tak w kółko przez ok 1,5-2h aż mieszkanie nagrzeje się do 22 st i regulator wyłączy piec definitywnie. Mam wrażenie że chodzi tu właśnie o to, że piec grzeje na początku zbyt mocno i "przeskakuje" ponad zadaną temperaturę. Mam takie wrażenie, ponieważ podobnie dzieje się z CWU gdy odkręci się np kran - woda po paru sekundach ogrzewa się tak mocno, że odkleja skórę z ciała i piec się wyłącza. Gdy jednak załączę deszczownicę to piec mimo, że lekko przeskoczy zadaną temperaturę to ze względu na duży jej pobór spada do zadanej-ustawionej i ją już utrzymuje. Czy tak powinno się dziać (CO)? Jeśli nie, to co można w tej sytuacji zrobić dla w/w zestawu? Proszę o porady dla lajka, ponieważ przedtem nigdy nie korzystałem z kotła gazowego.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...