Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

oldsparrow007

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez oldsparrow007

  1. Klapka dmuchawy powinna mieć zamontowany ciężarek, musisz tak ustawić ten ciężarek aby podczas POSTOJU ciąg kominowy nie powodował jej otwierania. Jeśli po takiej regulacji będą problemy z otwieraniem klapki podczas PRACY wentylatora wówczas musisz zwiększyć nadmuch.
  2. Jeśli kondensator rozruchowy nie pomoże to winny może być ślimak, może być już wytarty i sprawia duże opory przy przesuwaniu groszku, należy wówczas wymienić ślimak.
  3. Spróbuj wymenić kondensator na taki sam jak jest przy motoreduktorze, powinien być umieszczony w skrzynce przy motoreduktorze, tam gdzie podpięty jest kabel od zasilania. Tylko ostrożnie bo kondensator jest pod napięciem 230V i może być pod napięciem nawet po odłączeniu od zasilania sieciowego.
  4. Witam, Czy w miejsce oryginalnej śruby do przekładni kątowej (miejsce gdzie uzupełniamy smar) można wkręcić zwykłą najtańszą śrubę (oczywiście odpowiednio skróconą) z łebem sześciokątnym? Chodzi mi o to czy ta oryginalna śruba jest z jakiegoś specjalnego stopu, który zapobiega nadmiernemu rozszerzaniu termicznemu śruby? Oryginalna śruba wygląda tak: https://texas-parts.pl/userdata/gfx/9f65934217ce4f29c05ffe0e89ac8543.jpg
  5. To w takim razie przepraszam i już się nie odzywam w tym temacie. Na zakończenie napiszę, że caly czas myśłałem o piecu na ekogroszek, pelet to zupełnie inna bajka. W rodzinie mają piec na ekogroszek z pionowym wymiennikiem i ja bym go czyścić nie chciał
  6. Przepraszam jeśli kogoś wprowadziłem w błąd jednak nie miałem na myśli samej wielkości kotla ale sposób jego czyszczenia. Wydaje mi się, że jeśli kocioł z poziomym wymiennikiem wejdzie tylko do kotłowni to nie ma problemu z jego wyczyszczeniem, natomiast aby wyczyścić kocioł z pionowym wymiennikiem to musimy mieć nad nim jeszcze sporo miejsca aby odkręcić pokrywę wyczystki no jakoś swobodnie zabrać się do czyszczenia wymiennika. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę.
  7. Piec z poziomym wymiennikiem dużo łatwiej się czyści bo dostęp do niego jest dobry, otwierasz przednie drzwiczki i wszystko masz przed sobą, w niskich piwnicach (kotłowniach) wybór poziomego wymiennika jest wręcz wymuszony. Minus poziomych względem pionowych jest taki, że trochę szybciej zarastają sadzą i częściej je trzeba czyścić. Ja i tak zdecydowałbym się na poziome ze względu na znacznie lepszy dostęp.
  8. Czy są przeciwko takim kotłom jakieś inne argumenty za wyjątkiem tych o nadmiernej produkcji sadzy i niższej sprawności? Pytam poważnie. Czy do starych, nieocieplonych 200m2 - 300m2 domów polecasz tylko kotły ślimakowe?
  9. Kocioł Defro Komfort EKO to solidna konstrukcja, jeśli chcesz kupić koniecznie kocioł z podajnikiem ślimakowym to polecałbym właśnie ten model. Natomiast jeśli ja miałbym jeszcze raz kupować kocioł to zastanowiłbym się nad kotłem tłokowym gdyż cechuje je znacznie mniejsza awaryjność, w kotle ślimakowym w najmniej odpowiednim momencie (srogie mrozy) wyciera się ślimak oraz rura podajnika, oczywiście trwałość zależy od wilgotności węgla oraz ilości ton ekogroszku spalanego w ciągu roku, w starym nieocieplonym budownictwie spalanie może dochodzić do 7 ton rocznie, w takich warunkach elementy podajnika mają prawo się szybko zużyć, 3 razy szybciej niż w nowych domach gdzie spalanie jest w okolicach 2 ton rocznie, w tłokowcu w zasadzie chyba nie ma się co zepsuć, produkuje on więcej sadzy ale jest w zasadzie bezawaryjny.
  10. Prawdopodobnie przytkały się kanały nadmuchowe, aby je udrożnić trzeba wyczyścić retortę, w tym celu należy odkręcić dekielek na spodzie retorty i wysypać nagromadzony tam popiół (robić to przy wygaszonym i ostudzonym kotle). Przy odkręconym dekielku warto też przedmuchać kanały powietrzne poprzez kilkukrotne włączenie i wyłączenie wentylatora (ustawić obroty na 100%).
  11. To w jaki sposób czyścisz kanały powietrzne w retorcie? Ja muszę odkręcać spodni dekiel retorty 2 razy w roku bo gromadzi się tam popiół przez co nadmuch staje się słabszy i nierównomierny.
  12. Witaj, Palę już RETOPALEM od 7 lat, z początku również miałem takie same problemy jak Ty, wręcz blokowało mi retortę a zmiana ustawień nic nie pomagała. Rozwiązaniem problemu jest BARDZO, BARDZO SUCHY groszek, najlepiej z poprzedniego sezonu, dodatkowo przed wrzuceniem do zasobnika przesypuję go do worków polipropylenowych i suszę w kotłowni gdzie panuje około 20 - 25 stopni. Groszek suszy się minimum miesiąc w workach zanim trafi do zasobnika kotła, teraz nie mam żadnych problemów ze spiekami. Moje ustawienia to Temp kotka: 60°C Czas podawania 15s Czas między podawaniem: 70s Wydajność dmuchawy: 35% Dmuchawa zasłonięta na 80% Przerwa podtrzymania: 90min Praca podtrzymania: 15s Jeśli zachodzi taka potrzeba to reguluję tylko czasem między podawaniami.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...