Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

littlehome

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

littlehome's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam wszystkich, mam problem z PSG i chciałbym się dowiedzieć, czy są jakieś szanse na jego rozwiązanie. W grudniu 2016 dostaliśmy warunki przyłączenia do sieci gazowej. Warunki ważne są 24 miesiące czyli do grudnia 2018. W warunkach psg daje sobie 12 miesięcy na wykonanie przyłącza. Mając to na uwadze nie chcieliśmy za szybko podpisywać umowy, żeby nie płacić tych ich kar. Wniosek o podpisanie umowy wysłaliśmy teraz w styczniu. W umowie którą dostaliśmy do podpisania pojawił się termin wykonania do 30.09.2019 czyli ponad półtora roku oczekiwania. Podpięto tez pod nią nowe warunki (inny numer), w których termin już nie wynosi 12 tylko 24 miesiące. Przeprowadzka zaplanowana oczywiście dużo szybciej (początek 2019 lub nawet myśleliśmy o wcześniejszym terminie gdyby gazownia uwinęła się szybciej niż w przeciągu roku), budowa na etapie mocno zaawansowanym. Na razie dzwoniliśmy do psg ale oni nie widzą w tym nic złego. Twierdzą, że wtedy było 12 miesięcy ale teraz już są 24 bo się nie wyrabiają i nie mamy co liczyć na wcześniejsze przyłączenie. Gdybyśmy wiedzieli, że tak się skończy to przecież podpisalibyśmy ta umowę dużo szybciej. Czy możemy zrobić coś w tej sytuacji? Na pewno będziemy wysyłać jakieś pismo ale czy wysyłanie im jakichś pism cokolwiek zmieni?
  2. Nie wiem, ale jak się człowiek w internecie naczyta, że myszy harcują w styropianie na stropie to później tak jest. Wcześniej mi to nawet do głowy nie przyszło. Chyba za dużo czytam.
  3. Dzięki za szybką odpowiedź. A jaką masz grubość tego osb? U mnie w projekcie jest 22 ale chcę dać cieńsze i mam nadzieję, że się sprawdzi. To oczywiście ze względu na koszta. Rozważam też ułożenie tylko na połowie strychu tam gdzie planuję ustawić jakieś regały ale obawiam się trochę gryzoni.
  4. A wywijałeś tak folię na ścianę jak na tym schemacie? U mnie w planach była tylko na stropie. Na tym obrazku jest tak, że na całym stropie rozłożony jest styropian a dopiero później ten na ścianę, tak jakby stoi na nim. Czy ta kolejność ma jakiekolwiek znaczenie? Czy może być odwrotnie? czyli najpierw styropian doklejony do ściany kolankowej do samego stropu a później dopiero dołożyć obok i zacząć docieplać resztę stropu? Ciężko mi wytłumaczyć, co mam na myśli. A pewnie to i tak bez różnicy.
  5. A tak się zastanawiam jeszcze nad pewną rzeczą. Mieliśmy czekać z wykończeniówką do wiosny ale myślę czy nie ocieplić teraz tego poddasza. Ze styropianem na stropie nie ma problemu, bo to wiadomo będzie tylko układane. No ale przed stropem trzeba najpierw chyba tą ściankę kolankowa i szczyty ocieplić, żeby później nie syfić na ułożonym styropianie klejem. Jak to wygląda przy takich temperaturach? U nas na ten moment w ciągu dnia po około 5 stopni, ale wiadomo, że to się zmienia i jutro może być 0. Na tym poddaszu temperatura pewnie podobna. Jest sens polować na cieplejsze dni i ocieplać od środka czy lepiej sobie darować?
  6. Dzięki wielkie. W takim razie myślę, że zdecydujemy się na te 20cm. tomraider- gdzieś mi właśnie migła w internecie informacja, ze niektórzy ocieplaja tylko część ściany szczytowej ale teraz mimo intensywnyh poszukiwań nie mogę jej znaleźć. Stąd właśnie to pytanie czy trzeba całą. Pewnie zdecydujemy się na całą, ale dzięki za podzielenie się informacjami jak to się sprawdza u Ciebie Co do murlate to w planach było zakrycie jej welna. Nie wiem czy tak może być ale raczej ciężko byłoby mi ją obkleic styropianem
  7. Strop to teriva, grubość 24 cm. Jako izolacja najprawdopodobniej styropian termoorganiki termonium o lambdzie 0.031
  8. Dziekuje bardzo za odpowiedzi. Oczywiście sciana szczytowa została juz ocieplona przed polozeniem dachowki styropianem od góry. Mam jeszcze pytanie odnosnie ocieplenia tego stropu. Mysle nad daniem tam 30cm styropianiu grafitowego. Czy to nie bedzie przesada? Ściana szczytowa musi być od wewnątrz ocieplona na całej jej powierzchni?
  9. Witam, jesteśmy w trakcie budowy domu parterowego z poddaszem nieużytkowym ze stropem teriva. Dom już stoi i zaraz zaczynamy wykończeniówkę. W projekcie mamy ocieplony strop i ściankę kolankową od wewnątrz. Czytałam jednak gdzieś, że jeśli nie ocieplamy połaci dachu to powinniśmy ocieplić również od wewnątrz ścianę szczytową. W projekcie tego nie ma. Dachu nie planujemy na razie ocieplać. Strych będzie na tę chwilę służył za schowek. Na ocieplenie od zewnątrz planujemy styropian 18-20cm. Co teraz z tą ścianką kolankową (ok 60cm) i szczytową? Również ocieplić ją styropianem? Jaką grubością wówczas? Dodam jeszcze, że na strop planujemy dać 30 cm styropianu i na to płyty OSB. Żałuję teraz, że nie zdecydowaliśmy się na wiązary. W projekcie była teriva i tak zostawiliśmy z myślą, że może kiedyś będzie nam potrzebny większy metraż (dom jest dość mały), ale widzę, że teraz tylko problemy z tym. Bardzo proszę kogoś o pomoc. Pozdrawiam
  10. Dzięki Iso. Jeszcze pomęczę o to przejście. Zupełnie się na tym nie znam. Znaleźliśmy przejściówkę i rurę ale nie wiem, czy przejściówka nie powinna być łączona z wkładem ceramicznym za pomocą jakiegoś kitu kwasoodpornego? Gdzięś migła mi taka informacja ale nie mogę już tego teraz znaleźć.To samo później z rurą stalową izolowaną. Czy ma być tylko wciśnięta do tej przejściówki czy w jakiś inny sposób połączona?
  11. Dziękuję za odpowiedzi. Zapytam jeszcze tylko w jaki sposób należy połączyć te 2 rury (ceramiczną z komina z tą stalową)? Zrobi nam to nasza ekipa od ssz, żeby móc już teraz obrobić tą dziurę, które powstała przy przebiciu a chcę mieć pewność, że zrobią to dobrze. Iso2- możesz powiedzieć, co to za firma?
  12. Witam, chciałabym poradzić się osób, które może miały u siebie w domu podobny przypadek. Otóż w projekcie mieliśmy zaprojektowany w salonie komin do podłączenia kominka. Uznaliśmy, ze komin + wkład kominkowy i jego obudowa będą wyglądały zbyt masywnie i zajmą za dużo miejsca. Na etapie adaptacji przerzuciliśmy komin za ścinę do innego pomieszczenia. Zastanawiamy się teraz za pomocą jakiej rury wykonać przejście przez ścianę. Komin mamy firmy brata. Czy możemy ten fragment przejścia przez ścianę wykonać przy pomocy takiej samej rury ceramicznej, którą mamy w kominie? Czy należy zrobić to przy pomocy jakiejś rury metalowej? Jeśli tak to jakiej? Jak prawidłowo wykonać takie przejście? Chodzi tylko o ten kawałek w ścianie. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...