
ZZE
Użytkownicy-
Liczba zawartości
13 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez ZZE
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
ZZE odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Możecie polecić ekipę do elewacji (z ociepleniem) z okolic Myślenic?- 4 268 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
ZZE odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Biała lista: OknoPlus z Myślenic. Okna super, montaż bez zarzutu, fachowe doradztwo w biurze. Sklep budowlany w Myślenicach na ul. K. Wielkiego (za stacją paliw) - dobrej jakości materiał przyzwoite ceny, miła obsługa i doradztwo Czarna lista: stolarz z Polanki. Meble nie do końca zgodne z zamówieniem, krzywo przykręcone niektóre uchwyty, listwy przypodłogowe w szafkach kuchennych trzymają się ledwo ledwo, trzeba uważać żeby nie trącić miotłą.- 4 268 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
ZZE odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Odnośnie tego postu pisałam, zapomniałam zacytować- 4 268 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
MAŁOPOLSKA - biała i czarna lista wykonawców.
ZZE odpowiedział vitooo → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Witam, jeśli chodzi o konstrukcję to na pewno dobrze przeliczy i zaprojektuje Ci ten mur pan Marcin Górszczak, jest konstruktorem i kierownikiem budowy, projektuje takie rzeczy, nam przeliczał murki do garażu podziemnego. Prędzej trochę przezbroi niż spartaczy. Ma pojęcie o temacie. Jego tel. 603 038 808- 4 268 odpowiedzi
-
- -niesolidny
- adagre
- (i 20 więcej)
-
Jeszcze pytanie, kolego Robinson74: Czy zamienić bloczki bet. na ścianę monolityczną, czy nie ma takiej potrzeby? interesująca ta hydroizolacja, którą proponujesz, jak to by wyglądało warstwami na ścianach i w podłodze na gruncie ? Ciekawe ile drożej to wychodzi - może warto zmienić tę papę z projektu na Twoje rozwiązanie.
- 31 odpowiedzi
-
A jak się wykomnuje płytę, jeśli część fundamentu musi być głębiej? łąwy robi się schodkowo, ale płyte? chodzi mi o fragment ściany, w któej jest brama garażowa - to jest odsłonięte, więc tam muszą być fundamenty pogłębione, poniżej przemarzania. Budynek jest prostokątny, powierzchnia tej piwnicy, licząc po obrysie surowej ściany to 114,3m kw. Nie chodzi mi o to, żeby liczyć koszty, tylko orientacyjnie, o ile to będzie więcej, w przeliczeniu na m2 i czy ta płyta to faktycznie mus. Na ten drenaż to chyba się zdecyduję, ale w projekcie go nie umieszczę, bo nie mam dla niego odprowadzenia wody - nie chcę, żeby ktoś się czepiał, a chyba zbiornik oficjalnie nie jest rozwiązaniem.
- 31 odpowiedzi
-
Rozmawiałam z geologiem, który robił odwierty, twierdzi, że to podłoże raczej typowe dla mojego rejonu, a wśród sąsiadów (większość stare domy) nikt nie ma problemów z zalanymi piwnicami, chociaż izolacja i ogólnie konstrukcja tam zapewne wiele pozostawia do życzenia, za to wiem, że większość ma drenaż lub przynajmniej liniowe odwodnienie podjazdów itp. Mój geolog też twierdzi, że drenaż rozwiąże sprawę, jedynie na izolacji można się trochę skupić, ale z "wanną" wg niego nie ma co szaleć. Te sączenia wg niego nie są groźne, mówi, że zawsze w glinie takie występują. Konstruktorzy, którzy są w trakcie liczenia moich fundamentów również nie zgłaszali potrzeby projektowania tam płyty. Mam już projekt praktycznie ukończony i nie chciałabym go zmieniać aż tak drastycznie, sądziłam, że wystarczy wzmocnić izolację (mam w projekcie na całej wys. ścian od fundamentu 2 warstwy papy na lepiku na to termiczna XPS i osłona z foli kubełkowej do tego izolacja pozioma podłogi na gruncie 3x folia PE i doszczelnienie dylatacji taśmą, w miejscu styku z ławą, bo wierzch warstwy betonowej jest na równi z wierzchem ławy) byłam przygotowana na wzmocnienie tego lub zastąpienie czymś lepszym, największy problem miałam z drenażem. Jedni mówią, że gliną zasypać dobrze zaizolowane fundamenty i mocno ubić, żeby samo zaszczelniło, a drudzy polecają drenaż i przepuszczalną obsypkę. Jednego i drugiego się boję, ale w przypadku drenażu mam dodatkowo problem z odprowadzeniem tej wody i tutaj nikt nie umie poradzić jedyna alternatywa dotąd to szczelny zbiornik w ziemi z pompą i włazem i wykorzystywanie tej wody.
- 31 odpowiedzi
-
Koledzy, wody pod ciśnieniem nie ma na działce, stwierdzono jedynie sączenia, dość płytko niestety (80-90cm). Woda na działce nie stoi raczej, bo działka powyżej drogi, na lekkim stoku, podczas deszczu zapiernicza to po powierzchni raczej. W opinii geotechnicznej warunki gruntowo-wodne określono jako proste, nie stwierdzono niekorzystnych warunków geodynamicznych. Nie wiem, czy jest aż taki powód do panikowania, z tą płytą i w ogóle.... Jak tak Was czytam, to się przerażam tą piwnicą
- 31 odpowiedzi
-
- płyta zamiast ław? to wyjdzie chyba strasznie drogo... nie wspominając o tym, że w piwnicach będzie garaż, więc na odcinku bramy garażowej i odsłoniętej części ściany będzie trzeba fundament pogłębić, bo głębokośc przemarzania trzeba brać pod uwagę (120cm u mnie). - buduję się w pobliżu Krakowa. -mam dużą działkę, ale spora jej część będzie powyżej domu, bo działka opada z południa na północ i lekko zachód, budując bliżej tego najwyższego punktu (prawy górny róg) miałabym cały ogród po północnej stronie domu. Jakby moja działka była na szczycie wzniesienia, to pewnie bym tak budowała, ale i tak mam nad sobą inne działki, więc mnie to jakoś szczególnie nie urządza. W dole działki będzie szambo, bo nie mamy kanalizacji. Nie bardzo wiem, gdzie zmieścić zbiornik no i co z nadmiarem wody, bo jak się przepełni to ogólnospławnej ani burzowej kanalizacji również nie ma, jak pompa przestanie działać to również będzie problem. Myślałam nad studnią chłonną, ale nie mam bladego pojęcia, czy warstwa poniżej tej gliny, czyli zwietrzelina gliniasta łupka, jest przepuszczalna, czy odbierze tę wodę. Ech, same problemy z tą piwniorą. Mam ją w projekcie, bo mąż się upierał, że chce, ale nie wiem co dalej z nią zrobić.
- 31 odpowiedzi
-
Mam rozumieć, że znasz się Andrzeju na izolacjach? wyczytałam, że na każdej działce ze spadkiem drenaż jest konieczny i trochę się przestraszyłam, bo wiem, że jak nie ma się co z tą wodą później zrobić, to drenaż może się okazać strzałem w kolano. Nie mam za wielkiego pojęcia o izolacjach, dlatego się wystraszyłam tego drenażu. Sądzisz, że można z niego zrezygnować? jak wówczas zaizolować te piwnice, żeby było dobrze, ale żeby nie zbankrutować...? i jak ma wyglądać zasypanie wykopu - w całości gruntem nieprzepuszczalnym, ubitym porządnie? Dzięki z góry za pomoc, ja laik jestem, więc wolę dopytać, w końcu budowa to nie pieczenie ciasta, że można eksperymentować
- 31 odpowiedzi
-
Nie widziałam się z ekipą robiącą odwierty. Dokumentacja przyszła pocztą. W opinii mam napisane, że są to twardoplastyczne gliny, więc na mój rozum to grunty spoiste, słabo przepuszczalne. Do tego sączenia wód. Ale mam też napisane, że podłoże charakterysuje się prostymi warunkami gruntowo-wodnymi, budynek zaliczony do II klasy geotechnicznej. Dlatego nie wiem, czy ta cieżka izolacja jest potrzebna, czy wystarczy średnia i czy w ogóle ten drenaż jest potrzebny - czy bardziej sobie nim nie zaszkodzę, niż pomogę. Z jednej strony czytam, że przy działkach ze spadkiem jest konieczny, z drugiej mam problem, że nie mam co z tą wodą później zrobić. Liczyłam, że zna ktoś inne rozwiązania, niż standardowe rozsączanie po działce (odpada, bo glina tego nie przyjmie) zy tworzenie sobie stawu (tego absolutnie nie chcę). Kaizen - akurat bardzo potrzebuję piwnicy, rezygnacja z niej nie wchodzi raczej w grę.
- 31 odpowiedzi
-
Witam, Planuję budowę domu podpiwniczonego, na dużej działce (kwadrat 24a), która opada po przekątnej (spadek ok 12,5%). Posadowienie fundamentów wypadnie w warstwie gliny pylastej, sięgającej wg odwiertów ok 3,40m, tuż poniżej jest warstwa zwietrzeliny gliniastej łupka. Wód gruntowych stwierdzono jedynie sączenia na głębokości 80-90cm. W okilicy działki nie ma żadnej kanalizacji, nie ma naturalnych cieków wodnych. A teraz mój problem (może jest ktoś mądry, kto doradzi): 1. Nie wiem, jaka jest przepuszcalność gliny pylastej... czy konieczna będzie hydroizolacja ciężka piwnic? 2. Z racji tego, że od 2 stron nachylenie działki będzie w kierunku domu, trzeba będzie zrobić drenaż opaskowy, przynajmniej przy tych 2 ścianach, problemem jest natomiast fakt, co zrobić z wodą z tego drenażu? rury będą głęboko (bo piwnica) a dom będzie w tej raczej niższej części działki (wrzucam obrazek, ta przekątna to kierunek opadania terenu). Rozważałam jakiś zbiornik, z którego można później tę wodę wykorzystywać, np do spłukiwania wc, podlewania ogrodu itp, pewnie musiałaby się znaleźć w nim pompa.. Proszę o poradę.
- 31 odpowiedzi