Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Atem

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Atem

  1. Jeszcze bym dopytał specjalistów. Jak pozbyć się tych spieków czy jak to ich zwał. Wiem że tworzą się one w czasie podtrzymania. Kawałki ekogroszku od góry jakby się wychładzały i przez to tworzą się spieki. Średni czas postoju to jakieś 15 minut. Jest ustawić parametry piec w tym czasie aby uniknąć tych spieków. Póki co jest tak: - czas przedmuchu 15 sekund - czas pomiędzy przedmuchami 4 minuty - krotnosc - 2 czyli co 2 przedmuch podajnik podaje ekogroszek Ktoś podpowie co zmienić?
  2. Nie za bardzo wiem o co chodzi z tymi parametrami. Piec jak osiągnie 45 stopni to nadal pracuje normalnie, podaje i dmucha ponieważ nie osiągnął zadanej temp 50 stopni. W między czasie przeprowadziłem test na innym ekogroszku i jest trochę lepiej bo udało osiągnąć się 48 stopni, jednak piec nadal pracował na wysokich obrotach, a gdzie 60 stopni? Nie mogę dodać zdjęcia jak wygląda popiół, ale jest dużo spieków i nie dopalonych kawałków.
  3. a jak powinno być ustawione? wieć ma ustawione tryp pracy pomp: brak CWU jeśli o to pytasz. Czujnik temperatury gdzies tam sobie zwisa. Temperatura zadana na CWU jest 19 stopni.
  4. Nie ma pomp, ani CO ani CWU. NIe ma zbiornika CWU. Piec ogrzewa tylko grzejniki.
  5. Kociał Eco-term 16kW. Sterownik Titanic+. Ustawienia są: czas podawania 10s. przerwa 30 sekund. I dmuchawa ma 6 bieg z 12 możliwych. Kombinacji wykorzystywałem bardzo dużo więc wątpię aby to był problem z ustawieniem. Co do ekogroszku to nie wiem. Ale czy to możliwe że przez gorszek różnica temperatury to aż 15 stopni? Bo max na piecu 45 a gdzie do np. 60.
  6. Ale jak to zrobić?
  7. Domek jest jaki jest. Przy starym piecu w domku ciepło było a węgla średnio szło 3-4 tony i tylko węglem było palone, plus jakieś papiery, gazety z domu. Grzejników jest około 100 aluminiowych. Tak układ działa na grawitacji, czy to może być przyczyna ? Problemem przede wszystkim jest to że nie da się osiągnąć wyższej temp na piecu niż 45 stopni. W weekend napalę swoim groszkiem który uważam że jest dobry i zobaczę czy to jest przyczyną.
  8. Witam. Proszę serdecznie o pomoc. Sąsiadka starsza Pani wymieniła sobie stary piec śmieciowy, na nowy z podajnikiem na ekogroszek. I problem jest taki, że nie ważne jak ten piec ustawić to max temp na piecu to 45 stopni a w domu jest 22 stopnie. Ale jak przyjdzie mróz to będzie słabo. Ekogroszkę również według mnie idzie za dużo. Piec ma 16kW powierzchnia około 120 m2. Od razu zaznaczam, że to nie jest problem z ustawieniami sterownika. Uważam, że problem będzie albo z samym piecem, albo z podłączeniem. Zaznaczę od razu że w instalacji nie ma zbiornika CWU. Piec ogrzewa tylko grzejniki. Jednak co według mnie dziwne, w podłączeniu nie ma pompy do CO, jak również nie ma żadnego zaworu 3 czy 4 drożnego. Wyjście kierowane jest wprost do grzejników, a powrót wprost do pieca. Nie wiem czy to ma wpływ. Piec ma żeliwne palenisko retortowe. Dowiedziałem się że może być nieuszczelnione. Oglądałem i niby silikon jest, jednak jak sprawdziłem, powietrze trochę ucieka. Jednak czy tylko to może być problem? Bo mówię tego powietrza mało tam ucieka, nie jest to huragan. Czy zawór 4 drożny nie powinien być wymagany? Instalator stwierdził że skoro śmieciowy tak działał 20 lat to i ten piec powinien działać. Proszę o pomoc, bo dzienne spalanie to 40kg groszku, jednak chodzi przede wszystkim o to że w domu jest średnio ciepło, a co będzie jak będzie na dworku -10? No i kwestia samego kotła, że słabo aby pracował w temp 45 stopni.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...