Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

major1984

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez major1984

  1. Dobra, dziękuje za opinie. Komina nie robię, najwyżej będziemy dogrzewać farelką w razie awarii. Jeszcze muszę przekonać córkę (3,5roku), która twierdzi że komin musi być bo przecież gwiazdor z prezentami wchodzi przez komin :)
  2. Na razie pod komin nie był by podpięty żaden kocioł, ale w razie czego zawsze by można coś podłączyć . Kominka na pewno nie będę robił, u rodziców jest rozpalany może z 3 razy w roku, a u siostry mieszkają 5 lat i jeszcze nie rozpalali. Komin jakby miałby być to systemowy. Tylko czy jest sens wydawać pieniądze na komin systemowy, zapłacić za postawienie tego komina, później dopłacić przy obróbce dachu i jeszcze obrobić komin klinkierem żeby to ładnie wyglądało. Jak to się wszystko podliczy to wychodzi ładna kwota. Same ciężkie decyzje. Zaufać nowym technologią czy zostawić sobie furtkę w postaci komina.
  3. Witam, właśnie jestem na etapie wznoszenia ścian parteru. Od dłuższego czasu myślę o ogrzewaniu Powietrzną pompą ciepła. Inwestycja znajduje się w II strefie klimatycznej. Chciałbym żeby pompa ciepła była jedynym źródłem ogrzewania CO + CWU. Dom będzie dobrze ocieplony, 100% ogrzewanie podłogowe i wentylacja mechaniczna. Murować komin czy nie? Nie mam obaw dotyczących braku prądu w przypadku jakiejś awarii, nie pamiętam żeby były w mojej okolicy awarie które trwały dłużej niż kilka godzin. Ale co w przypadku awarii pompy ciepła, podejrzewam że serwisanci raczej nie usuną jakiejś poważniejszej awarii zbyt szybko. Z drugiej strony piec gazowy też może się zepsuć i z tego co słyszałem to też można zostać bez ogrzewania przez kilka dni. Rezygnując na tym etapie z komina można zaoszczędzić trochę kasy, ale czy to nie będzie samobój i może jedna lepiej mieć komin na jakieś awaryjne sytuacje? Co myślicie o domu bez komina?
  4. Witam, mam podobny problem z cofnięciem nadproży. Wszędzie jest opisane, że to jest najlepsze rozwiązanie ale nigdzie nie jest napisane jak to dokładnie zrobić. Murarz tak jeszcze nie robił, kierownik budowy nie widział czegoś takiego i jak to zrobić poprawnie jak nie ma kogo się poradzić. Fajnie, że trafiłem na ten temat, zdjęcia do murarza już się drukują żeby wiedział o co chodzi. Czy można to cofnięte nadproże zrobić w ten sposób: połączyć dwa nadproża l19 o takiej samej wysokości ale o szerokości jedno 9cm a drugie 12cm. Połączone razem dadzą nam 21cm i powinno zostać 4cm na docieplenie powstałej wnęki ? czy takie połączenie nadproży nie obniży w jakiś sposób konstrukcji?
  5. Mam pytanie odnośnie prowadzenia kanałów wentylacji mechanicznej na poddaszu użytkowym. Czy można kanały wentylacji mechanicznej poprowadzić razem z instalacją ogrzewania podłogowego na piętrze, ponieważ w projekcie nie mam uwzględnionych sufitów podwieszanych na parterze. Jak na piętrze będzie położona podłogówka to czy rury od wentylacji się pomieszczą i czy w ogóle dopuszczalne jest takie rozwiązanie? Jaka w tym przypadku musiała by być grubość posadzki na piętrze? Czy można to zrobić jakoś inaczej nie ponosząc dodatkowych kosztów(sufity podwieszane na parterze i wymurowania wyżej parteru. Budowa jest na etapie stanu zero i jeszcze możliwe są jakieś poprawki w projekcie.
  6. 160 położyli mi tylko na wyjściu z budynku. Czyli nie trzeba dawać jakiejś dodatkowej otuliny na rury tylko zalewać tak jak jest?
  7. Chce to zalać chudziakiem, na to przyjdzie folia, styropian znowu folia i wylewka. Jeszcze chcę dać styropian na ścianę wewnętrzną która ma styczność z resztą budynku. Czy to wystarczy żeby zniwelować ten mostek do gruntu?
  8. Tak jak w temacie, czy rury od kanalizacji mogą zostać zalane chudym betonem. Rury od kanalizy częściowo będą otulone chudym betonem czy tak może być? Czy trzeba coś poprawiać żeby całe rury znajdowały się pod piaskiem?
  9. Fundamenty są ocieplone na zewnątrz 10cm styropian thermo organika do fundamentów na to klej, siatka i gruba folia budowlana
  10. Witam, chciałbym się dowiedzieć jak prawidłowo połączyć izolacje w budynku z wbudowanym garażem w bryle budynku. Posadzka w garażu jest obniżona o 32cm względem posadzki w domu. Na ławach znajduje się izolacja pionowa z foli fundamentowej 1mm, ściany fundamentowa z obu stron 2x wysmarowane dysperbitem, zasypane piaskiem i zagęszczone. W budynku wylany chudy beton równo z wysokością ścian fundamentowych. Ściany w garażu wymurowane z bloczków betonowych na taką samą wysokość jak w budynku, ale piasek zagęszczony na wysokość około 40cm niżej niż ściany. Na piasek przyjdzie około 10cm chudego betonu tak żeby różnica między posadzkami wynosiła około 32cm. W budynku na chudziaka znowu przyjdzie izolacja pozioma i bloczki z porotherm. Przy zalewaniu posadzek przyjdzie folia, styropian i folia i na tym poziomie jest połączenie izolacji, a jak to zrobić z obniżonym garażem? Folie z posadzki z garażu przeciągnąć po ścianie w górę 32cm i połączyć z izolacją poziomą czy jakoś inaczej da się to połączyć??
×
×
  • Dodaj nową pozycję...