Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Marcin813

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    39
  • Rejestracja

O Marcin813

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Kraków
  • Kod pocztowy
    33-300
  • Województwo
    małopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Marcin813's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Cześć, zastanawiam się, czy muszę koniecznie przykleić LED do profilu taśmą, która jest na pasku LED, czy wystarczy, że wsunę pasek do profilu? Czy fakt,że pomiędzy ledem a profilem jest cienka tasiemka, która normalnie powinna być usunięta, będzie miał wpływ na pracę (i żywotność) tej taśmy?
  2. Cześć, ustawiłem na harmonogramie grzanie w godzinach 6:30-15, aby ekipa remontowa nie narzekała na chłód. Kilka miesięcy temu natomiast włączyłem w menu serwisowym możliwość chłodzenia pompą, której to funkcji nie wykorzystywałem. Dziś sprawdziłem zużycie prądu i mam taki odczyt jak na zdjęciu. Sugeruje to, że aby obniżyć temperaturę do ustalonej, uruchamiany jest tryb chłodzenia. Dobrze to rozumiem?
  3. Cześć, planuje montaż szafy rack w pomieszczeniu, gdzie ze ściany mam wyprowadzone kable pod zasilanie. Zastanawiam się, czy wykuć otwór pod puszkę i założyć normalne gniazdko czy po prostu przewody prądowe podłączyć do listwy szybkozłączkami albo odpowiednio zarobionym kablem, jeśli listwa nie obsługuje takiego rozwiązania. Co jest bardziej bezpieczne i częściej praktykowane w takiej sytuacji?
  4. Pompa wylaczona przyciskiem na jednostce centralnej. Potem włączona (bo temp dalej sie utrzymywała) i CWU ustawione na 40. Dalej mam 66. Wylaczylem bezpiecznik do grzalki w zbiorniku, zobaczymh czy pomoże. Jak w takim razie wymóc ustawioną temperature? CWU nie jest uzytkowana bo budynek niezamieszkaly.
  5. Cześć, mam taki zestaw (zbiornik 280L) i przed weekendem ustawiłem temperaturę CWU na 65 stopni, aby wygrzać ewentualną legionelle, ponieważ zbiornik stał pełny w trakcie upałów a w budynku jest już ekipa, która będzie instalowała odbiorniki wody, więc lepiej, żeby się nie pochorowali. Zauważyłem natomiast, że od tamtego czasu, przy wyłączonej pompie, temperatura w zbiorniku utrzymuje się w okolicach 65-64 stopni. Możliwe to jest?
  6. Po dłuższym czasie nieużytkowania włączyłem PC i zauważyłem, że wyświetlacz LCD ma jakby zacieki na brzegach. Zastanawiam się, co to może być i z czego wynikać. Temperatura? Jednostka wewnętrzna stoi wyłączona bo budynek nie jest użytkowany.
  7. Cześć, mam wyprowadzony przewód elektryczny z elewacji ale w sumie to chciałbym go mieć kilkanaście centymetrów wyżej, niż obecnie. Czy ingerencja w elewacje jest wskazana czy raczej odradzana?
  8. Patrzałem ostatnio na odpływy, w których można zintegrować płytkę podłogową (przykładowo mexen m13, https://allegro.pl/oferta/mexen-m13-maskownica-odplyw-liniowy-60-cm-inox-11479874971) i zastanawiam się, czy płytka zamontowana w maskownicy licuje się z płytkami podłogowymi? Ma ktoś podobne rozwiązanie w łazience i może podpowiedzieć? Marcin
  9. Tak, to są paski led, 4 w ramach jednego obrębu wewnętrznego, 2 w ramach obrębu zewnętrznego. Zasilacz taki jak ten https://allegro.pl/oferta/zasilacz-do-tasm-led-250w-12v-modulowy-20a-ip20-12411563399. Poszczególne obręby planuje podpiąć do osobnych zasilaczy.
  10. Jaką przetwornice byś zasugerował do takiego połączenia LEDów?
  11. Cześć, projektuje obecnie sufit podwieszany z oświetleniem LED. Do zasilenia będzie obręb zewnętrzny (9m LED) oraz wewnętrzny (13m LED). Poszczególne paski danego obrębu będą podłączone równolegle do zasilacza. Zapotrzebowanie jest odpowiednio 130W i 188W. Mam dwa zasilacze 250W, zastanawiam się czy nie będzie to trochę overkill i czy wyższa moc zasilacza nie wpłynie negatywnie na czas życia tych ledów. Wymienianie ich w przyszłości będzie dość utrudnione. Marcin
  12. Cześć, mam rolety wyposażone w silnik Aluprof, do tego włącznik roletowy monostabilny odbijający (Ospel ŁP-7U/m/33). Problem występuje gdy przy podnoszeniu lub opuszczaniu puszczę włącznik, roleta się zatrzymuje, po ponownym naciśnieciu (któregokolwiek z kierunków) roleta się nie porusza. Muszę odczekać kilkanaście sekund, potem wszystko wraca do normy. Czy to jest odpowiedni łacznik do tego napędu? Czy wpływ na takie zachowanie może mieć fakt, że w łączniku jest włożona ramka z podświetleniem (LED Ospel ZP-2UN) ? Marcin
  13. Cześć, mam w projekcie stelaż podtynkowy typu geberit, który finalnie będzie obudowany płyta meblową w kolorze mebli łazienkowych. Jak w praktyce jest to robione, tzn czy geberit jest najpierw obudowywany płyta G-K a na to płyta meblowa czy tylko sama płyta meblowa?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...