Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dom_otwarty

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    5
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    adaptacji projektu, załatwiania formalności

Dane osobowe

  • Miejscowość
    dolnośląskie
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dom_otwarty's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Również mamy problem z osadem mimo uzdatniania i zmiękczania wody. W badaniu wody mieliśmy żelazo na samej górze normy, mangan przekroczony 3 krotnie, mętność i średnia twardość wody. Mamy stacje uzdatniania oraz zmiękczacz i tworzy się osad którego nie możemy niczym usunąć, poza mechanicznych tarciem. Podejrzewaliśmy już problem z powłoką baterii, jednak osad powstaje również na blacie kamiennym przy miejscu montażu baterii, gdyż często zostaje tam woda z umytych rąk oraz powstał po czasie pasek w muszli toaletowej z szorstkiego białego (lekko żółtego) osadu w miejscu gdzie spływa woda. Twardość wody badaliśmy wielokrotnie i cały czas mamy 1 stopień niemiecki twardości, a osady powstają i nie idzie ich usunąć ani środkami do kamienia, ani do soli jak nam wmawiała firma odpowiedzialna za uzdatnianie. Ocet i soda też tego nie ruszają. Można czyścić mechanicznie co w przypadku blatu i muszli może i by zdało egzamin, jednak jest to uciążliwe i w przypadku baterii umywalkowej i prysznicowej nie możliwe bez uszkodzenia powłoki. Będę wdzięczna za rady, co można zrobić, czym pozbyć się osadu i/lub co jeszcze możemy sprawdzić i zbadać w wodzie. Póki co polecono nam jeszcze zrobić badanie na obecność krzemionek.
  2. Witam. My również realizujemy Otwarty wariant B z kilkoma przeróbkami. Budowę zaczniemy dopiero w 2019 roku ze względu na blokujący nas kredyt na działkę. Z chęcią zobaczymy jak wyglądają inne realizacje oraz zaczerpniemy informacji o trudnościach związanych z budową tego domu. Dla osób szukających takich informacji zamierzamy również prowadzić dziennik z budowy.
  3. Z tego co się dowiadywaliśmy to dużo zależy od regionu. Wiele ludzi robi projekty indywidualnie po ok. 3000. Jednak u nas w okolicach dużego miasta wojewódzkiego ceny za indywidualny są powyżej 10 tys. co już nie jest opłacalne A u nas jednak większość zmian jest kosmetycznych i sami byśmy lepiej tego domu nie wymyślili. Dziękujemy i również życzymy powodzenia.
  4. Projekt Otwarty pomimo tego, że nas zauroczył to nie jest projektem idealnym. Jednak po naniesieniu naszych zmian jest dokładnie takim domem jaki byśmy robili jako projekt indywidualny, a jednak przerabianie gotowego wychodzi nam taniej. Komin, sypialnia i pralnia. Pierwsza zmiana, o której wiedzieliśmy już na samym początku to nieco inny układ pokoi na górze, co wiąże się również ze zmianą elewacji i okien. W oryginalnym projekcie na przedniej ścianie domu znajduje się komin przez to nie może tam być okna i zamiast tego na wizualizacji można zauważyć drewniany siding. My decydujemy się na gruntową pompę ciepła, przez to ten komin jest dla nas zbędny. W miejscu komina w projekcie zaprojektowano pralnię, jednak my uważamy, że szkoda tego miejsca na pralnię. Zamiast tego postanowiliśmy zmienić układ. Zamiast pralni sypialnia została poszerzona. Natomiast pralnia została przeniesiona w głąb domu ucinając metraż tej poszerzonej sypialni (wcześniej była dłuższa) i pralnię zrobić tam. Metraż pokoju w stosunku do oryginalnego projektu nie zmienił się jakoś drastycznie. Pociągnęło to za sobą zmianę układu okien dla tej sypialni. W oryginale były tam okna przy boku domu pod skosem - pokój nie był zbyt ustawny. Wzorowaliśmy się tutaj projektem Otwarty 4, w którym okna przednie są na środku, symetryczne i oba mają dostęp do balkonu. Postanowiliśmy zrobić lustrzane odbicie elewacji i powiększyć balkon. Zostały usunięte trójkątne okna na górze, ponieważ po usunięciu okien spod skosu wyglądało to dziwnie. Pozwoli nam to również na zrobienie stropów w tych dwóch pokojach z przodu domu - oszczędność przy ogrzewaniu. Oprócz tego przód stał się nieco bardziej prywatny. Po zmianach elewacji plan na dzień dzisiejszy wygląda tak: Wnęki, okna dachowe, instalacje, dodatkowe pomieszczenia Oprócz zmiany opisanej powyżej mamy wiele drobnych zmian. Większość wnęk została usunięta. Nie są nam one potrzebne. Usunęliśmy też kilka okien dachowych - w garderobie okno nie jest nam potrzebne, a utrudnia zaaranżowanie pomieszczenia. W drugiej sypialni z przodu domu został wydzielony nieduży schowek do którego wejście znajdować się będzie na korytarzu. Powstała tam nieduża wnęka w której powstanie mikrogarderoba. Przez to również jedno okno dachowe zostało usunięte. Oto jak wyglądają pomieszczenia po naszych zmianach: Parter oryginalny projekt/nasza aranżacja Piętro:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...