Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

aress5

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    26
  • Rejestracja

O aress5

  • Urodziny 23.11.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Szczecin
  • Województwo
    zachodniopomorskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

aress5's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Dziękuję za informacje. Pozdrawiam
  2. Dzięki za odpowiedz, ale właśnie chodzi o to, że mam już kupione 20" tak więc nie chcę już zmieniać na 16". Czy to jest różnica jeżeli chodzi o ciśnienie wody lub cokolwiek zmienia ?
  3. Witam, zabieram się niebawem za instalację w małym domku. Zasilanie ciepłej wody z boilera i do tego 3 umywalki, prysznic i dwie toalety + zmywarka. Wewnątrz zamierzałem rozprowadzić wodę zarówno ciepłą i zimną w pex 20''. Czy taka średnica wystarczy ? Musze redukować przy kranach i prysznicu na 16"? Ciśnienie mi się zmniejszy jeżeli wszędzie od głównego pionu wchodzącego do domku będzie 20" ? Domek rekreacyjny więc nie mam projektów itp. Dodatkowo jakiej średnicy powinna być rura zewnętrzna od wodomierza ? Pex tutaj się również nada? Wydaje mi się, że nie, ale może coś polecicie.
  4. Jaki klej i siatka ? Potem to można tynkować i oklejać płytkami?
  5. ok. 1 metr, łącznie ma niecałe 7 m wysokości
  6. Planuje przewiercic krokwie w dwóch miejscach przeciągnąć pręty fi10 po dwóch stronach komina i umieścić płaskowniki aby trzymały z dwóch stron komin. Ściągnę to nakretkami a płaskowniki aby nie dotykały bezpośrednio komina to dam między nie a komin wełnę.
  7. Witam, postawiłem ostatnio komin systemowy wolnostojący, ale przy lekkim dotknięciu cały się buja. Komin jak nakazał producent ma dylatacje z każdej strony i nie jest nigdzie przywiązany. Pierwszy pustak zalany betonem...wszystko zgodnie z instrukcją. Wiem, że są mocowania do krokwi, ale jak to się ma do tego aby nie łączyć komina z elementami konstrukcyjnymi. Jestem pewien ze przy uderzeniu lub popchnięciu komin się by zawalił. Wysokość niecałe 7m i przechodzi przez jeden strop drewniany z płyty osb. Planuję wykorzystać kątowniki i pręty gwintowane 12'' aby przymocować go do krokwi a następnie do stropu (strop to dwuteownik 14"). Co o tym myślicie ? Teraz jakbym wiedział to murowałbym przy ścianie , ale tam również przecież musi być szczelina dylatacyjna... Domek rekreacyjny więc bez kierownika budowy itp.
  8. Domek rekreacyjny, komin systemowy (ale jest fundament pod kominem) a bezpośrednio na stropie: kominek, kanapa, schody, meble. Nic więcej.
  9. Jako, że już po ptakach to zostało mi zaproponowane takowe rozwiązanie: rozrobić sam cement i bardzo rzadki wylać na strop aby wzmocnić pory, położyć siatkę zbrojeniową, zalać betonem b25 (workowy) na grubość ok. 2 cm Czy takowe rozwiązanie zda egzamin? Zaznaczam, że strop teriva na parterze wiszący w powietrzu to faktycznie ok. 3,5 m po długości belki i po szerokości ok. 4,5 m tak więc nie jest to duża rozpiętość, Dodatkowo w tej mini piwniczce, która znajduje się pod stropem podeprę co druga belkę kolumną z bloczka betonowego po obu stronach. Myślę, że to w zupełności by wystarczyło. Co myślicie ?
  10. Tutaj jedynie chodzi o to czy takowy beton należy rozrabiać czy taką półsuchą mieszankę można wysypywać. Na owy beton są papiery i jak najbardziej nadaje się do wykorzystania na strop. Strop już zrobiony i beton na stropie. Jestem tylko ciekaw waszych opinii. Beton normalny b25, zamawiany w takiej postaci również przez firmy, normalnie z papierami. Im mniejsza ilość wody w betonie tym jest on twardszy i bardziej wytrzymały. Odrobina wody już w nim zawarta w momencie odbioru wystarczy do niezbędnych reakcji jakie w nim zachodzą. Tak więc nie zaleca się dodawać do niego dodatkowo wody a jedynie w takiej mieszance co przyjedzie wykorzystać na strop. Najważniejsza jest pielęgnacja betonu przez kolejny tydzień tak więc trzeba wówczas go często i obficie podlewać.
  11. Betoniarni... Tam gdzie ładują gruchy i można zamówić beton rozrobiony na wywrotkę ale nie w wersji tak płynnej jak do gruchy
  12. To normalny beton b25 półelastyczny który wylewa się też na stropy prosto z betoniarni. Grucha tam nie wjedzie. Pytanie tylko czy może być w takiej postaci czy mieszać trzeba z wodą.
  13. Witam, otóż strop teriva już jest na domku 35m2. Teraz przyszło zalewać. Kolega mówi, że gotowa mieszanka z betoniarni (półelastyczny) przywieziona małą wywrotką jest gotowa do wysypania na strop teriva natomiast mi się wydaje, że trzeba go jeszcze wymieszać z wodą. Ilość betonu to 3 m3 na grubość 5 cm. Strop teriva dł. 3,9 m i szerokość z pustakami 5 m. Od dołu pod stropem mała piwniczka ok. 1 m wysokości. Beton b25 na drobnym kruszywie. Mieszać z wodą czy wysypywać i udeptywać a następnie zacierać ? Jak prawidłowo to wygląda ? Proszę o pomoc
  14. Witam, czy ktoś z Państwa orientuje się jak to jest z obrysem ścian zewnętrznych na działce rod ? Ściany są mierzone od zewnątrz , ale u podstawy przy gruncie czy zabudowę tzw. poddasze również wyliczamy po obrysie ? Posiadam altankę na ROD i góra jest wysunięta po za parter i podparta na kolumnach. I teraz się zastanawiam jak to jest czy liczę sam parter po obrysie czy jednak górę. Bo jeśli góra również jest liczona to chyba będę musiał burzyć ścianę i zmniejszać wszystko łącznie z dachem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...