
aress5
Użytkownicy-
Liczba zawartości
26 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez aress5
-
Dziękuję za informacje. Pozdrawiam
-
Dzięki za odpowiedz, ale właśnie chodzi o to, że mam już kupione 20" tak więc nie chcę już zmieniać na 16". Czy to jest różnica jeżeli chodzi o ciśnienie wody lub cokolwiek zmienia ?
-
Witam, zabieram się niebawem za instalację w małym domku. Zasilanie ciepłej wody z boilera i do tego 3 umywalki, prysznic i dwie toalety + zmywarka. Wewnątrz zamierzałem rozprowadzić wodę zarówno ciepłą i zimną w pex 20''. Czy taka średnica wystarczy ? Musze redukować przy kranach i prysznicu na 16"? Ciśnienie mi się zmniejszy jeżeli wszędzie od głównego pionu wchodzącego do domku będzie 20" ? Domek rekreacyjny więc nie mam projektów itp. Dodatkowo jakiej średnicy powinna być rura zewnętrzna od wodomierza ? Pex tutaj się również nada? Wydaje mi się, że nie, ale może coś polecicie.
-
Komin systemowy wolnostojący
aress5 odpowiedział aress5 → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Jaki klej i siatka ? Potem to można tynkować i oklejać płytkami? -
Komin systemowy wolnostojący
aress5 odpowiedział aress5 → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
ok. 1 metr, łącznie ma niecałe 7 m wysokości -
Komin systemowy wolnostojący
aress5 odpowiedział aress5 → na topic → Ściany, okna, stropy, kominy, garaże
Planuje przewiercic krokwie w dwóch miejscach przeciągnąć pręty fi10 po dwóch stronach komina i umieścić płaskowniki aby trzymały z dwóch stron komin. Ściągnę to nakretkami a płaskowniki aby nie dotykały bezpośrednio komina to dam między nie a komin wełnę. -
Witam, postawiłem ostatnio komin systemowy wolnostojący, ale przy lekkim dotknięciu cały się buja. Komin jak nakazał producent ma dylatacje z każdej strony i nie jest nigdzie przywiązany. Pierwszy pustak zalany betonem...wszystko zgodnie z instrukcją. Wiem, że są mocowania do krokwi, ale jak to się ma do tego aby nie łączyć komina z elementami konstrukcyjnymi. Jestem pewien ze przy uderzeniu lub popchnięciu komin się by zawalił. Wysokość niecałe 7m i przechodzi przez jeden strop drewniany z płyty osb. Planuję wykorzystać kątowniki i pręty gwintowane 12'' aby przymocować go do krokwi a następnie do stropu (strop to dwuteownik 14"). Co o tym myślicie ? Teraz jakbym wiedział to murowałbym przy ścianie , ale tam również przecież musi być szczelina dylatacyjna... Domek rekreacyjny więc bez kierownika budowy itp.
-
Domek rekreacyjny, komin systemowy (ale jest fundament pod kominem) a bezpośrednio na stropie: kominek, kanapa, schody, meble. Nic więcej.
-
Jako, że już po ptakach to zostało mi zaproponowane takowe rozwiązanie: rozrobić sam cement i bardzo rzadki wylać na strop aby wzmocnić pory, położyć siatkę zbrojeniową, zalać betonem b25 (workowy) na grubość ok. 2 cm Czy takowe rozwiązanie zda egzamin? Zaznaczam, że strop teriva na parterze wiszący w powietrzu to faktycznie ok. 3,5 m po długości belki i po szerokości ok. 4,5 m tak więc nie jest to duża rozpiętość, Dodatkowo w tej mini piwniczce, która znajduje się pod stropem podeprę co druga belkę kolumną z bloczka betonowego po obu stronach. Myślę, że to w zupełności by wystarczyło. Co myślicie ?
-
Dzięki za konkretną odpowiedź.
-
Tutaj jedynie chodzi o to czy takowy beton należy rozrabiać czy taką półsuchą mieszankę można wysypywać. Na owy beton są papiery i jak najbardziej nadaje się do wykorzystania na strop. Strop już zrobiony i beton na stropie. Jestem tylko ciekaw waszych opinii. Beton normalny b25, zamawiany w takiej postaci również przez firmy, normalnie z papierami. Im mniejsza ilość wody w betonie tym jest on twardszy i bardziej wytrzymały. Odrobina wody już w nim zawarta w momencie odbioru wystarczy do niezbędnych reakcji jakie w nim zachodzą. Tak więc nie zaleca się dodawać do niego dodatkowo wody a jedynie w takiej mieszance co przyjedzie wykorzystać na strop. Najważniejsza jest pielęgnacja betonu przez kolejny tydzień tak więc trzeba wówczas go często i obficie podlewać.
-
Betoniarni... Tam gdzie ładują gruchy i można zamówić beton rozrobiony na wywrotkę ale nie w wersji tak płynnej jak do gruchy
-
To normalny beton b25 półelastyczny który wylewa się też na stropy prosto z betoniarni. Grucha tam nie wjedzie. Pytanie tylko czy może być w takiej postaci czy mieszać trzeba z wodą.
-
Witam, otóż strop teriva już jest na domku 35m2. Teraz przyszło zalewać. Kolega mówi, że gotowa mieszanka z betoniarni (półelastyczny) przywieziona małą wywrotką jest gotowa do wysypania na strop teriva natomiast mi się wydaje, że trzeba go jeszcze wymieszać z wodą. Ilość betonu to 3 m3 na grubość 5 cm. Strop teriva dł. 3,9 m i szerokość z pustakami 5 m. Od dołu pod stropem mała piwniczka ok. 1 m wysokości. Beton b25 na drobnym kruszywie. Mieszać z wodą czy wysypywać i udeptywać a następnie zacierać ? Jak prawidłowo to wygląda ? Proszę o pomoc
-
Witam, czy ktoś z Państwa orientuje się jak to jest z obrysem ścian zewnętrznych na działce rod ? Ściany są mierzone od zewnątrz , ale u podstawy przy gruncie czy zabudowę tzw. poddasze również wyliczamy po obrysie ? Posiadam altankę na ROD i góra jest wysunięta po za parter i podparta na kolumnach. I teraz się zastanawiam jak to jest czy liczę sam parter po obrysie czy jednak górę. Bo jeśli góra również jest liczona to chyba będę musiał burzyć ścianę i zmniejszać wszystko łącznie z dachem.
-
woda w piwnicy wysokie wody grunowe wilgoć działka ROD
aress5 odpowiedział annamaria87 → na topic → Fundamenty i piwnice
Mam identyczną sytuację. Izolacja od zewnątrz - średnia lub ciężka a więc na kilka razy masy bitumiczne na to styropian i folia kubełkowa. Od środka izoluję tylko masą bitumiczna , ale ja likwiduje piwnice i zostawiam pustą przestrzeń między zaizolowaną podłogą i ścianami a sufitem (podłogą parteru). Myslałem o zasypaniu piwnicy piachem ale nie ma to sensu bo wilgoć może zbierać więc po prostu izoluje z obu stron i zostawiam pustą przestrzeń (po obniżeniu parteru ok. 0,5m ). -
Dzień dobry, borykam się z problemem wody w piwnicy. Myślałem nawet o jej zasypaniu. Wysokość piwnicy w domku to ok. 170m. Wody gruntowe są tak wysokie, że mam jedną wielką kałużę w środku a tynki ze ścian już poodpadały. Pierwsze co to odkopanie po kawałku z zewnątrz aż do ław i izolacja (masa bitumiczna, styropian, folia kubełkowa), ale co w środku ? Nie mogę skuć posadzki i odkopać bo woda będzie tryskać więc zwykłą izolacja podłogi i ścian na wysokości metra wystarczy ? Wydaje mi się, że woda i tak po ścianach będzie szła do górę czy się mylę ?
-
Jeszcze nie , ale planowałem wkopać beczkę aby móc potem wodę wykorzystać np: do podlewania. Jeszcze nie wiem ile m3 puki co muszę skupić się na tym aby nie zalewało mi piwnicy.
-
Witam, mam mały domek ok. 40m2 po obrysie i jako iż znajduje się w nim "garaż" na wysokość ok. 1,75cm (ok. metr poniżej poziomu powierzchni) muszę wykonać drenaż gdyż po skuciu kawałka posadzki mam tam dosłowny potop (pod cienką betonową posadzką była warstwa lepiku i już wiem po co). Wody gruntowe w tym roku są tak wysoko, że mimo iż na górce jest duży problem. Zakupiłem już rurę drenarską o przekroju 100' we włókninie tylko czy najpierw izolacja fundamentów czy drenaż ? Bo do ław nie idzie się dokopać gdyż parę machnięć szpadla i już jest dół pełny wody. I drugie pytanie: Drenaż musi być przy samych ławach czy robić go np: w odległości od ścian pół metra ? Chodzi o to, że nie mogę odkopać fundamentów bo mi się domek osunie (bardzo stara konstrukcja - działkowy). Planuję wykopać rów na około domku ze spadkiem 5% podsypać żwirem na to rura drenarska, znów żwir i zasypać (gleba dość piaszczysta, nie ma gliny itp.). tylko właśnie boję się aby minikoparką jak już odkryje to aby budynek nie osiadł.
-
A jeszcze pytanie mam. Płytki perforowane przy łączeniu krokwi muszą być skręcone na przestrzał M10 ? Czy może wkręty i gwoździe ? Tzn. ta dziura z M10 nie osłabi krokwi ? No i jak już będzie płatew to ją montuję do krokwi normalnymi łącznikami krokwiowymi tak ?
-
Czyli będę zabierać się za szukanie belki pod płatew na tartaku i mam nadzieję, że przed zimą to ogarnę bo podłogi na piętrze jeszcze nie ma. Planuję dwuteowniki "15" i na to płyty osb "3". umieszczę w takim razie dwie belki podtrzymujące płatew i oprą się one o właśnie te dwuteowniki. Czy w tym miejscu gdzie będzie belka podpierająca płatew dawać dwa dwuteowniki obok siebie czy normalnie na jednym się utrzyma ? I dziękuję serdecznie wszystkim za odpowiedzi na mój problem
-
Wymiary budynku to 5mx4m w przybliżeniu po obrysie zewnętrznym bez ocieplenia. Krokwia ma 16cmx5,5cm "jętki" mają długość 2 m i wymiary jak krokwie bo z tych samych belek zrobione. Czyli muszę wywalić te belki łączące krokwie i dać jednak płatew najlepiej. Tylko jak to zrobić skoro nie mogę zabrać tych "jętek" i tak sobie wsunąć belki bo dach się zawali. Stopniowo na słupach opierając płatew i zdejmując te belki ? Jaki przekrój belki czy może dwuteownik jako płatew chociaż on chyba za ciężki będzie mimo mniejszego przekroju? Dodatkowo będą potrzebne jętki gdy będzie już płatew ? Nie chcę też zabierać wysokości pomieszczenia. Dodatkowo wtedy dałbym dwa słupy na płatew schowane w ścianach dla pewności.
-
Tu nie tyle chodzi o oszczędność co o fakt iż większego kąta niestety nie uzyskam gdyż maksymalna wysokość budynku z dachem to 5m. Tak więc modernizacja wchodzi w grę tylko z takim kątem dachu niestety. Wysokośc na piętrze od podłogi do krokwi to też w najwyższym punkcie 2 m a w najniższym 1,78m więc ważne aby też móc jakoś to zagospodarować. A gdybym zastosował te łączenie jętkami do tego blachy łączące krokwie i dodatkowo podparł dwoma belkami schowanymi w ścianach działowych ? Zdałoby to egzamin ? Tylko te belki w ścianach znowu podpierałyby tylko ten element, którego dotykają a z faktu iż nie ma płatwi nie podpierałyby całej konstrukcji dachu. Więc nawet dwie belki w sumie punktowo by tylko przeniosły ciężar dachu prawda ? Gdyby był większy kąt nachylenia dachu to też krokwie przenosiłyby inaczej ciężar i by była mniejsza obawa, ale tutaj niestety bardziej spadzistego nie mogę zrobić. Taki domek nabyłem i tak rozkminiam jakby to zrobić aby też zmieścić się w tym wszystkim i było bezpiecznie.
-
Domek całoroczny na działce. Co konkretnie do przerobienia ? Koniecznie płatew trzeba dodać ? Nie wystarczy tak jak opisałem ? Chyba, przy takiej konstrukcji lepsza blachodachówka niż ceramiczna ze względu na duże obciążenie prawda ? Projektu tu nie ma bo to ogródki działkowe. Ważne aby to było solidne i dach się trzymał.