Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kitesurf

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    182
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kitesurf

  1. Witam serdecznie. Poniżej dodałem skany parteru i poddasza mojego domu. Czy możecie mi doradzić, czy te rozwiązanie spełni swoją rolę? Myślę o jednym gniazdku na dole, jednym u góry oraz o trzech szufelkach - w wiatrołapie, w kuchni i koło kominka. Wydaje mi się, że wąż 9 metrowy z tych gniazdek dotrze w każde miejsce domu zarówno na parterze, jak i na piętrze. Jak samemu ułożyć instalację na poddasze, żeby nie było kąta 90stopni? Chyba, że w przypadku tak małej instalacji nie ma to dużego znaczenia? Z góry dzięki za wszelkie informacje. Pozdrawiam! Michał
  2. No dobrze. W taki razie czy możesz napisać co to znaczy "prawidłowo wykonany komin". Jeśli można oczywiście posiąść taka wiedzę . Zastanawia mnie jak uniknąć mostka termicznego. Z góry dzięki!
  3. Witam! Mam pytanie. Jak wiadomo komin do dużu mostek termiczny. Czy ktoś ocieplał komin wewnątrz domu wełną lub styropianem na całej długości? Michał
  4. A nie można dać tu tych "grzybków", żeby amortyzowały pracę krokwi? I generalnie co sądzicie o właściwościach termicznych, bo to jest dla mnie w tym systemie najistotniejsze?
  5. Witam. Zastanawiam się nad ociepleniem poddasza użytkowego styropianem - konkretnie np. http://www.styrokon.com.pl/system_dachowy.html . Co sądzicie o tym systemie? Zastanawiam się nad ruchami krokwi - czy nie spowodują pękania na łączeniach płyt styropianowych. Innych wad jakoś nie widzę. Może jest ktoś na forum, co robił izolacji w tym lub podobnych systemach? Michał EDIT: cytat ze strony: " TEC STYRON To nowatorski system dociepleń poddaszy zaproponowany przez firmę Styrokon. Zapewnia on: - wysoki współczynnik przewodności cieplnej - naturalny materiał na bazie płyt styropianowych EPS 80 - brak strat materiałowych dla granulatu styropianowego - 100% stabilność wymiarów - likwiduje mostki termiczne System Tec Styron pozwala uzyskać współczynnik lambda 0,132 W/m 2K dla grubości systemu już przy 28 cm, co pozwala stosować go jako zamiennik wełny mineralnej. Płyty dostępne są w grubościach od 9 cm do 16 cm. System zapewnia krótki i prosty montaż bez zbędnych strat materiałowych oraz konieczności stosowania profili aluminiowych. Dzięki specjalnej konstrukcji płyty TEC STYRON płyty gips karton można stosować bezpośrednio na system. Ze względu na zbyt mała grubość belek wynoszącą do 25 cm, potrzebna do uzyskania pełnych parametrów izolacyjnych, płyty TEC STRON montuje się od wewnętrznej strony połaci dachu do krokwi drewnianych w konstrukcji dachowej. Łączymy je ze sobą na pióro wpust a następnie w specjalnie przygotowanych miejscach montujemy listwy drewniane będące bazą dla płyt gipsowo kartonowych. W przestrzeń powstałą między płytą TEC STYRON a pokryciem dachu umieszczamy granulat styropianowy dostępny w opakowaniu 300 litrów, lub płyty styropianowe przeznaczone dla poddaszy. Zastosowanie granulatu pozwala szczelnie wypełnić przestrzenie miedzy drewnianymi elementami dachu. Stosowanie granulatu styropianowego pozwala zaoszczędzić czas potrzebny do wykonania izolacji oraz zapobiega nadmiernym stratom materiałowym powstałym przy dopasowaniu innych materiałów takich jak wełna mineralna."
  6. No dobrze - a jak byśmy dali najpierw piankę otwartokomórkową ( żeby nie pekała podczas ruchów krokwii ) a na nią dać cienką warstwę zamkniętokomórkowej - żeby była w 100% szczelna, a co za tym idzie szczelny dach. Czy takie połączenie pianki otwarto- z pianka zamkniętokomórkową jest możliwe i czy ewentualny przepływ H2O poprzez piankę otwartokomórkową nie zostanie zatrzymany przez zakmniętokomórkową. Tzn w mikroprzerwie - (na łączeniu pianek ) między piankami - czy tutaj nie bedzie się zbierała wilgoć z czasem. Jak to ugryźć?
  7. Witam! Etap PnB i romans z bankiem . Wszystko wzkazuje na to, że latem zaczynamy!
  8. Za komfort klimatyczny odpowiada jak sądzę wentylacja mechaniczna - dlatego twierdzę, że koszty WM są stałe. Dla mnie WM to komfort - oddychanie świeżym powietrzem...etc.
  9. A dlaczego to niby mieszkańcy Skandynawii, Niemiec, czy USA mieliby być mądrzejsi od Nas. Pytam szczerze. A wracając do tematu. Skoro Pan Tomasz znalazł rozwiązanie tych problemów, to chyba powinniśmy się cieszyć. Panie Tomaszu prosimy o dokładniejszy opis. Sam jestem bardzo ciekawy... Pozdrawiam!
  10. Witam! Szukam wykonawcy płyty fundamentowej. Mam projekt i materiały. Możecie mi polecić pewną firmę. Zależy mi na firmie, która ma doświadczenie w budowie płyt fundamentowych. Badania gruntu mam zrobione.
  11. Witam. Szukam wykonawcy płyty fundamentowej. Projekt i materiał mam własny. Tylko sprawdzonych wykonawców. Możeci mi kogoś polecić?
  12. Asolt lub ktoś znający się na OZC i rzeczywistości grzejnej - czy możecie odnieść się do powyższego mojego posta? To dość istotna dla mnie ( i nie tylko dla mnie ) informacja. Z góry dzięki! Pozdrawiam!
  13. Hej! No właśnie. Skoro Asolt obliczył Ci zapotrzebowanie na 32 kwh / m2, to wychodzi, że zapotrzebowanie na ciepło dla Twojego domu to 126m x 32 = 4032, czyli zakłądając średnią cenę 0,5, to wynosi 2000 PLN na rok za ogrzewanie. Załóżmy ( czysto teoretycznie - Asolt nie bądź zły - to tylko teoria ), że Asolt pomylił się nawet o 50%, czyli za cały rok za ogrzewanie Twojego domu zapłacisz 3000 ). Wygląda na to, że nie ma sensu inwestować w różne dziwne wynalazki do ogrzewanie, skoro sam napisałeś, że inwestycja w konwektory wynosi 3000. Różnica między np. pompą ciepła, czy innymi systemami jest na tyle duża w Twoim przypadku, że faktycznie warto zainstalować najtańsze elektryczne ogrzewanie - czyli konwektory. Czy się w którymś momencie pomyliłem? I gdzie? Pozdrawiam! Michał
  14. Kochani - ile mogłem w tej chwili to Wam przelałem na konto Złotowianki z dopiskiem :"Julia i Karolina R/14". Dopiero dzisiaj zauważyłem na forum temat. Musicie być silni! Życie niestety piszę różne scenariusze, których nie sposób przewidzieć. Z całego serca życzymy Wam dużo siły oraz by przede wszystkim Wasze Księżniczki były szczęśliwe! Jesteśmy również rodzicami bliźniaczek jednojajowych- Michalinki i Oleńki. W tej chwili mają 11 miesięcy. Michalinka gdy miała 3 miesiące przeszła bakteryjne zapalenie opon mózgowych oraz sepsę. Była 3 tygodnie w szpitalu w Poznaniu. Wyszła z tego CUDEM. Także tym bardziej rozumiemy Waszą sytuację. Będzie dobrze. Trzymamy kciuki za Wasze Skarby! Na zdjęciu cała nasz trójka trzyma również za Dziewczynki kciuki! Z całego serca! A 1% od podatku porozsyłam wszystkim znajomym. Mam nadzieję, że chociaż troszkę Wam pomożemy!
  15. Witam. Chcę przelać pieniążki dla dziewczynek. Na blogu jest Fundacja Złotowianka. Rozumiem, że w tytule przelewu internetowego muszę wpisać : "Julia i Karolina R/14" tak? Chodzi o to, że chcę mieć pewność, że pieniążki dotrą do dziewczynek.
  16. Już kiedyś to pisałem, ale powtórzę: " No dobra - to pobijmy trochę pianę. Dałem ten temat w lutym na 3-5 litrowym - był odzew, ale może z braku zajęć haha w tym wątku pomyślimy nad tym: " Witam. Mam pytanie do bardziej obytych na tym forum. Ewentualnie speców od OZC tudzież praktycznych użytkowników domów energooszczędnych lub pasywnych. Zakładam, że mój dom będzie miał zapotrzebowanie na ciepło E = 23 kWh/m²/rok, czyli dom 2,3 litrowy. Cena 1kWh w moim zakładzie energetycznym ENEA w taryfie Ciepły Dom, to średnio 0,47 PLN brutto/kWh. Dom ma 125m2 powierzchni użytkowej. Czyli żeby ogrzać dom wg norm potrzebuje 125m2 x 23 kWh/m2 x 0,47 PLN = 1351 PLN brutto / ROK. Zatem całoroczny koszt na ogrzewanie domu ( bez CWU ) to 1351 PLN. Czy schemat obliczeń mam poprawny? Bo jeśli tak, to zastanawiam się, czy najbardziej ekonomicznie nie będzie powieszenie na ścianach grzejników konwekcyjnych na prąd za kilka tysięcy i cieszyć się z ciepła za 1351 PLN rocznie. Czy popełniłem błąd? I gdzie? Michał " Pozdrawiam!
  17. Hej! 45 km? Widzę, że jesteś z Łodzi? Tam się budujesz? Ja będę się budował 200 km od Łodzi ( pod Poznaniem ). Pozdrawiam!!! P.S. Na płycie.
  18. Hej! Mam już pozwolenia na budowę, także miłek2/ekotypowy będzie na 100%! Na tę chwilę załatwiamy wszystkie formalności, kredyt etc...
  19. Witam. Może to trochę OFF TOPIC, ale w**rwia mnie jak widzę takie rzeczy. Jesteśmy w Europegeerze - fakt. Musimy niestety się dostosowywać do bzdurnych przepisów i idiotycznych dyrektyw. Przeciez gołym okiem widać, że ten europejski burdel zarówno euro-monetarny jak i "wspólnotowy" kończy się. Dla mnie bycie w tzw. Unii Europejskiej to swobodny przepływ osób, towarów, usług i kapitału. I nic więcej. Każdy by na tym w Europie zyskał, gdyby Unia kończyła się tylko na tych czterech swobodach, a nie biurokratycznych debilnych dyrektywach i "unijnych" wymogach. I jeszcze jedno - my nie musimy udowadniać, że jesteśmy w Europie - to tzw. "zachód" powinien udowodnić, że jest europejski. I jeszcze poruszając kwestię podatku katastralnego. Jak PO musi być bezczelnie pewne, że nie ma z kim przegrać, skoro w ogóle myslą o takim podatku. Ten podatek to byłby policzek dla każdego zwykłego obywatela marzącego lub realizującego właśnie swoje marzenia co do budowy domu tudzież kupna mieszkania. Jeśli admin forum stwierdzi, że post ten narusza zasady etc., to proszę o usunięcie go. Pozdrawiam! Michał
  20. Witam. Czy jest możliwe połączenie kominka z hipokaustem/masą akumulacyjna z piecem chlebowym opalanym drewnem? Możecie mi wysłać jakieś linki do takich rozwiązań? Jakieś fotki, porady? Bardzo zależy mi na piecu chlebowym, ale chcę go miec w środku domu. A że dom nie bedzie duży, to pomyślałem, żeby jakoś te dwie rzeczy połączyć. Z góry dzięki za wszelkie info na w/w temat. Pozdrawiam! Michał
  21. Piękny domek )). Pytanko - gdzie kupiliście parapety wewnętrzne? Z czego są zrobione? Baardzo nam się podobają.
  22. Projektu jeszcze nie mam, alę dzięki! Na pewno się odezwę z zapytaniem o atlantica. Skoro masz dobre ceny, to na pewno się dogadamy!
  23. O tym pomyślę... Tym bardziej, że nastawiam się generalnie na całość instalacji i rozwiązań grzewczych elektrycznych od Atlantica Dzięki! A tak BTW - widzę, że jesteś z Bielska - Białej. Mam kumpla z Tychów - twierdzi, że Bielsko - Biała to najpiękniejsze miasto na Świecie!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...