Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

adrianopel

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    45
  • Rejestracja

O adrianopel

  • Urodziny 15.05.1984

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź
  • Kod pocztowy
    93-266
  • Województwo
    łódzkie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

adrianopel's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witam Czy ktoś z Was ma jakieś doświadczenia z aluminiowa pergola lamelowa z napędem ręczny taka jak tutaj? To jest jedyny lamelowy model na rynku jaki znalazłem ale nie wiem jak z jakością. Dziękuję z góry za pomoc
  2. Powtórzę swoje pytanie jeszcze raz: Jeśli mam decyzję lokalizacja na zjazd to czy w przypadku np przebudowy drogi mogę być spokojny, że nikt mi nie postawi np wysokiego krawężnika w miejscu zjazdu albo czegoś innego uniemożliwiajacego wjazd na teren działki?
  3. Chcę jeszcze zapytać o decyzję lokalizacyjną na zjazd z działki ważną bodajże 3 lata. Jeśli ją mam to czy w przypadku np przebudowy drogi mogę być spokojny, że nikt mi nie postawi np wysokiego krawężnika w miejscu zjazdu albo czegoś innego uniemożliwiajacego wjazd na teren działki? Z góry dziękuję
  4. Chcesz mi powiedzieć, że pomijając zjazd tuż przed moim domem ktoś może postawić wielki baner zasłaniający mi cały dom i niszcząc cała estetykę tego miejsca i ja nie mogę nic z tym zrobić? Na takie rzeczy to chyba są jakieś osobne przepisy tak jak np ze stawianiem warsztatu samochodowego w sąsiedztwie i prawie do wypowiedzenia się w sprawie właścicielom działek sąsiednich?
  5. A jeżeli zrezygnuje z wykładania kostka tego fragmentu (zostawię trawe) i zrobię ja tylko w granicach swojej działki to czy grozi mi coś w przyszłości z tytułu tego, że zjazd nie był uzgodniony/zlokalizowany?
  6. A jakiś projekt i wizyta w zarządzie dróg (zajęcie pasa itd) jest wymagana?
  7. Witam, 2 lata temu rozpocząłem budowę domu jednorodzinnego w Łodzi. Na etapie adaptacji zostałem zapytany przez mojego architekta (później także kierownika budowy) czy chcę wykonać projekt zjazdu do budynku za opłatą 500zł. Zapytałem o szczegóły i czy to jest niezbędny wydatek. Po analizie uzyskanych od niego informacji uznałem, że nie jest i z tego co wiem projekt nie był wykonany. Informację o zjeździe widzę w sumie tylko na planie zagospodarowania terenu działki, pozwolenie na budowę uzyskałem bez problemów.. Niedawno składałem dokumenty do Nadzoru Budowlanego w celu oddania budynku do użytkowania. Do niczego się nie przyczepiono i już mogę normalnie użytkować budynek. W tym roku planuję zrobić utwardzony kostką podjazd do budynku. Pomiędzy frontową granicą mojej działki a ulicą (droga powiatowa, mało uczęszczana) jest pas zieleni o szerokości 2 metrów należący do miasta. Na etapie adaptacji o tym nie pomyślałem i teraz zastanawiam się czy mogę bez przeszkód położyć kostkę na tym odcinku czy też mogę mieć z tego powodu problemy? Z góry dziękuję za porady Pozdrawiam Adrian
  8. Witam, macie jakieś zdanie na temat mat kwarcowych 2mm firmy Prinz? Opór cielny 0,01 m2*K/W. Wychodzi 17,5zł za m2. Potrzebuję czegoś na ogrzewanie podłogowe. Rurki ułożone gęsto, wylewka prosta. Czy te maty są w porządku? Może jest coś tańszego a równie dobrego?
  9. Witam, chcę zainstalować w nowym domu podwójny włącznik do dwóch lamp na suficie aby sterować osobno tymi lampami (jeden przycisk jedna lampa). Od rozdzielni do włącznika mam doprowadzony przewód trzyżyłowy (brązowy faza, niebieski neutralny, zielono-żółty uziemienie) i od włącznika do pierwszej lampy idzie taki sam. Od pierwsze lampy do drugiej także trzyżyłowy. Instalacja jest nowa. Z tego co wygooglowałem idealnie byłoby mieć przewód czterożyłowy ale czy w takich warunkach jak opisałem wyżej nadal można to podłączyć w bezpieczny sposób? Jeśli tak to jak? Dziękuję i pozdrawiam
  10. Proszę mnie poprawić jeśli się mylę ale wydaje mi się że studnie chlonna jest łatwiej udroznic w razie problemów niż drenaż gdzie trzeba by przekopywać cała działkę. Widziałem gdzies w sprzedaży preparaty do udrazniania drenaży ale nie chce mi się wierzyć w ich działanie ze względu na brak możliwości bezpośredniego podania (jak ktoś ma pozytywne doświadczenia to proszę o informację). W przypadku studni chłonnej gdzie ma się fizyczny dostęp wystarczy podobno co pewien czas przeplukac żwir perhydrolem w ramach profilaktyki i nic nie powinno się dziać. Mam rację czy się mylę?
  11. A co sądzicie o takiej studni chłonnej? https://eko-centrum.pl/studnia-chlonna-h1450-1700mm-d1140mm-p-440.html Zgaduję, że to jakieś tworzywo. Jakie są plusy/minusy w stosunku do betonowych kręgów? Mam dobre warunki gruntowe i sprzedawca zaproponował mi właśnie tę wysokość (1,45-1,7m). W ofercie ma trochę niższą i także trochę wyższą. Mam zamiar montować ZBS-6C a wyjście kanalizacji z domu mam około 40cm poniżej poziomu gruntu.
  12. Ja ZBS-6C będę instalował dopiero za około 2 miesiące więc na temat samego użytkowania wiem tylko tyle ile napisali inni użytkownicy w tym temacie. O dosypywaniu bakterii do tej konkretnie oczyszczalni na razie nic nie słyszałem ani nie znalazłem informacji w dokumentacji producenta ale może w dniu montażu dostanę jakąś bardziej szczegółową instrukcję. Jakby była tam o tym wzmianka to na pewno napiszę. Wydaje mi się jednak, że biorąc pod uwagę jak działa ta oczyszczalnia to regularne dosypywanie nie będzie potrzebne przy założeniu, że nie będzie się stosować mocnej chemii i np kondensat od pieca gazowego (ja taki mam) będzie najpierw przechodził przez neutralizator zanim trafi do oczyszczalni. Grunt aby nie wprowadzać "syfu" do oczyszczalni to bakterie będą się miały dobrze, takie jest moje zdanie ale może rzeczywistość je zweryfikuje podczas eksploatacji.
  13. Ja dokonując wyboru kierowałem się też odległością od producenta na wypadek awarii czy potrzeby serwisu i stąd padł wybór na Wobet Hydret (są z Aleksandrowa Łódzkiego, ja z Łodzi). Ktoś powie, że nie jest to istotne ale ja jakoś nie mam ochoty wzywać ekipy czy szukać części z drugiego końca polski w razie potrzeby (lub Europy w przypadku Biorocka). A co do ingerencji w obsługę to co przez to rozumiesz? Ja początkowo miałem dylemat czy ZBS (automatyka, różne programy w zależności od ilości osób) czy przepływówka (np Biohybryda), która ma jedynie kompresorek. Mimo, że unikam jak ognia zbyt skomplikowanych urządzeń (potencjalnie większe ryzyko awarii) to jednak chciałem mieć możliwość wpływu na pracę oczyszczalni i stąd wybór pierwszego. Jak się nie spierdzielą sterowniki to ingerencja będzie się ograniczać do wywiezienia osadu co 6 miesięcy-rok + monitorowanie studni chłonnej i jej przepłukanie/przeczyszczenie co jakiś czas jeśli będzie potrzeba. Biorock nie ma żadnej elektroniki ale pomijając cenę ja jego brałem pod uwagę tylko na początku ale fakt, że to dość niszowy sprzęt i producent z daleka to odpuściłem.
  14. Dzwoniłem dzisiaj do Wobet-hydret i powiedziano mi,że od roku czy dwóch dają już 10 lat gwarancji na zbiornik (2 lata na elementy elektryczne). Tym samym odpadł jeden z głownych argumentów za Ekopolem więc decyzja o zakupie ZBS-6C praktycznie podjęta. Na ich FB znalazłem potwierdzenie w komentarzach: https://www.facebook.com/WobetHydret/posts/1982892848490414?__tn__=K-R
×
×
  • Dodaj nową pozycję...