Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mkmnski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O mkmnski

  • Urodziny 30.04.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    20-855
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

mkmnski's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Zdecydowalem sie na silke w calosci, bo oprocz termoizolacji, trudno sie do czegos przyczepic. W pozostalych parametrach jest albo najlepsza (vs. ceramika, BK czy keramzytobet), albo prawie: 1. akumulacja ciepla - najlepsza 2. izolacja akustyczna - nie ma co nawet porownywac z innymi 3. paroprzepuszczalnosc - nie jest to prorotherm, ale jest niezla - dla tych, ktorzy nie uwazaja, ze oddychajace sciany to tylko marketing 4. nasiakliwosci - najnizsza 5. opieranie sie grzybom i plesni - najlepsze Jak widzisz na moim projekcie cala kuchnie mam na scianach zewnetrznych. Przy porothermie, ktory jest kruchy i dziurawy duzo trudniej byloby poprowadzic instalacje cz powiesic szafki. Przy silce jak chcesz cos powiesic, to nie musisz myslec o specjalnych kolkach, kotwach chemicznych, itd. Mieszkam teraz w bloku z BK i wieszajac cos, jak trafisz na puste miejsce to naprawde trzeba sie troche pobawic. Wady? Wspomniana termoizolacyjnosc - wyszedlem z zalozenia, ze sciana jest od konstrukcji, a od termoizolacji jest ocieplenie. Duzy ciezar? Trudno, zaplace raz pare groszy wiecej za transport, natomiast jesli chodzi o prace murarzy czy wynajecie zurawia to na pewno dodatkowe koszty, ale za to latwo sie muruje no i jest tansza. Koszt wybudowania sciany wyjdzie podobnie co porothermem - tak szacuje. Sciany wewnetrzne od poczatku zakladalem z silki przede wszystkim ze wzgledu na izolacje akustyczna. We wspomnianym bloku z BK wiem nie tylko, kiedy sasiad wierci dziure na srube. Wiem tez, kiedy ja wkreca i nawet kiedy sciera resztke tynku Oczywiscie troche przesadzam. Wybor po doglebnej analizie i glebokich przemysleniach
  2. FIlmik cos nie dziala. Tak czy siak, zdecydowalem sie silke w calosci. Co do ocieplenia, to temat otwarty, ale to nie ten watek. Dzieki.
  3. Widze, ze odpowiedzi skupily sie na uzytym okresleniu „oddychajaca sciana”. Buc moze jest to element „WFB”, ale spotykalem sie z nim na wielu forach czy w wielu artykulach w internecie. Nie zaslyszalem tego na wiejskiej budowie Pierwszy lepszy przykad: http://lecadom.pl/do-pobrania/artykuly/paroprzepuszczalnosc-sciany-mit-czy-rzeczywistosc Jesli chodzi o pozostale warsty elewacji, to naturalnie przy takich scianach bede bral pod uwage przede wszystkich paroprzepuszczalnosc, bo inaczej faktycznie welna nie ma sensu. Jesli nie ceramika, to co? Silkatow na sciany zewnetrzne chce uniknac, przede wszystkim ze wzgledu na slaba izolacje termiczna. Jakie sa propozycje krytykujacych porotherm?
  4. Cześć! Piszę pierwszy post, bo jak pewnie bywa najczęściej, tu zaczyna się pierwszy dylemat, a mianowicie wybór materiału na ściany. Po wielu godzinach czytania opinii w finale jest ceramika i silikat. Aby maksymalnie wykorzystać zalety obu materiałów, mam pomysł aby je połączyć. Ściany, gdzie potrzebna jest dobra izolacja termiczna (zewnętrzne i garaż) użyłbym tzw. porothermu (w połączeniu z wełną ściana ciepła i oddychająca), natomiast ścianki działowe, gdzie ważniejsza jest izolacja akustyczna, dałbym silikat (mocna i cicha). Załączam rzut parteru. Naturalnie tu silki jest niewiele, ale na piętrze gdzie są 4 sypialnie ma ona większy udział. Natomiast chodzi mi o opinie o samej idei. Porotherm w konfiguracji 24 + wełna 20. Silikat 12. Proszę o opinię. Z góry dzięki.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...