
ukashekk
Użytkownicy-
Liczba zawartości
23 -
Rejestracja
Typ zawartości
Profile
Forum
Artykuły
Blogi
Pobrane
Sklep
Wydarzenia
Galeria
Zawartość dodana przez ukashekk
-
Jeśli pod tarasem jest jakieś pomieszczenie użytkowe to proponuję MAPEI: 2-składnikowa folia w płynie MAPELASTIC A+B, na łączeniu podłogi ze ścianą taśmę narożnikową i płytki układać na ADESILEX P9. Gdzieś ostatnio wyczytałem, że bezpiecznie jest układać terakotę na zewnątrz pacą gładką a nie zębatą, bo w przypadku rozszczelnienia się fugi w rowkach nie gromadzi się woda i przy niskich temperaturach jest dużo mniejsze prawdopodobieństwo ich "odskoczenia". What do you think about it?
-
Wykonawca na to co robi powinien udzielić gwarancji - to po pierwsze. Musiał być nieświadomy tego co robił. Po drugie co do firmy ATLAS - jak sie nie umie pływać, to sie mówi, że woda za rzadka. Atlas Plus moze jest elastyczny ale jak widać - żadna rewelacja. Umywa ręce od "zadań specjalnych.
-
Jaka zaprawa klejowa.
ukashekk odpowiedział krolik1719500910 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Kleić owszem możesz tylko efekt zapewne nieciekawy będzie po pierwszej zimie. Może "klej OK" i jest wodoodporny i mrozoodporny, ale na pewno nie jest elastyczny. Ceresit CM17, MAPEI AdesilexP9, TERRANOVA ZP414 ... itp ... itd -
Fuga Glazurnik(Mapei)-reklamacja
ukashekk odpowiedział lutek34 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Glazurnik o ile dobrze mi wiadomo to produkt MAPEI stworzony na potrzeby hipermarketów takich jak Castorama. Ma osobny wzornik kolorów (co nie znaczy ze kolory nie są do siebie zbliżone). Jednak firma MAPEI w swojej ofercie ma kilka rodzajów zapraw do fugowania a różnią się one między sąbą np. tym, że jedne są elastyczne a drugie nie. Fugi ULTRACOLOR to jedne z lepszych fug, tylko jak już ktoś wspominał - nie dla "speców". Cena za 5kg to 45-50 zł -
To PORTA w ogóle miała kiedyś drzwi "od ręki" ? Z tego co mi wiadomo to PORTA ma magazyny, ale tylko po to, zeby przechowywać w nich drzwi, które schodzą z produkcji pod zamówieni i czekają na transport
-
Zachowałem sie jak gówniarz, gałgan i nicpoń. Obiecuję, że to się więcej nie powtórzy pzdr
-
Nie zauważyłem. Ale chyba za to nie bijecie?
-
I przy zakupie poproś sprzedawcę o kartę gwarancyjną, którą wypełnia wykonawca (nie musi to być wykonawca autoryzowany) gdyż znacznie ułatwia to / tfu, ftu, tfu/ jakiekolwiek późniejsze probleby z gontem.
-
Jak przygotować ściany pod gips szpachlowy??
ukashekk odpowiedział philip12 → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Jeżeli o ATLASA chodzi to faktycznie GIPSAR UNI to żadna rewelacja jeżeli chodzi o jakość. Może i biała gładź ale do docierania wystarczy WYBORCZA GIPSAR MAX to z kolei anty-GIPSAR UNI .Skubany jest taki twardy, że się remontów odechciewa. MEGARON GT-120 polecam. Mniej więcej w cenie MAXA ale pracuje się przyjemnie no i jakość rewelacja. -
Więc na temat: zapytaj firmy wykonującej czy w razie wysokich temperatur posiadają siatkę ochronną na rusztowania, która osłania m.in. przed wiatrem i słońcem, które są przyczyną zbyt szybkiego wysychania tynku. Jeżeli tak to raczej nie masz się o co martwić zwłaszcza, że firma wg prawa budowlanego musi Ci dać 5-letnią gwarancję na wykonaną usługę.
-
Sama firma o folii nic nie mówi, bo STROTEX to tylko producent i ma on w swojej ofercie folie "z różnych półek". Różnią się one paroprzepuszczalnością jeżeli chodzi o folie paroprzepuszczalne i tak im jest ona większa - tym lepiej. Idzie za tym oczywiście cena. Po nazwie STROTEX 1300V można wnioskować, że parporzep. = 1300 więc średnio na jeża bym powiedział. Są gorsze (np. 110) i lepsze (np.2000) a jaką zastosować? Zależy od tego czy między folią a wełną będzie jakaś przerwa. Jeżeli nie - wysoka paroprzep. ~2000 a jeśli będzie ok. 4-5cm to może być mniejsza paroprzep.
-
Potwierdzam jakość tynków i farb KABE Paleta kolorów niby duża ale kolory pastelowe (i nie ma ceny "około" bo zależy ona od koloru) i raczej delikatne. Jako ciekawostkę (tak mi się przynajmniej wydaje ) mogę napisać, że w firmie KABE jest możliwość wyprodukowania koloru spoza wzornika KABE. Wygląda to mniej więcej tak: klient wybiera sobie kolor ze wzornika innego producenta (KREISEL, TERRANOVA, ATLAS, CERESIT lub innego) i prosimy o wycenę tego koloru na wybranym tynku KABE. Wycena trwa kilka dni z tego względu, że w laboratorium musi powstać receptura na wybrany kolor. Później już zrobienie tynku trwa tyle co z wzornika KABE I tym sposobem mamy dobry tynk i kolor, który nam się podoba.
-
Nie wiem niestety nic o jakości tynków KNAUFa ale jeżeli chodzi o akryl to z jakiej by firmy nie był zawsze odradzam ze względu na paroprzepuszczalność bliską zeru. Inną wadą jest to, że akryl jest elektrostatyczny i przyciąga brud. Zalety?? Chyba tylko taka, że jest odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne bo różnica w cenie w porównaniu z silikatem już zanika.
-
A i jakość farby ze względu na pochodzenie producenta KABE jest nienaganna. Po prostu więcej farby w farbie
-
Na stronie Dekorala albo po prostu nie kojarzę nazwy albo mi na oczy padło i nie mogę wyszukać. Często jednak mam kontakt ze studiem DEKORAL więc jak tylko nie zapomnę to zapytam i dam znać.
-
Najprościej prostopadle do krokwi przykręcić listwy montażowe co 50cm (w tym przypadku 3 rzędy) i później równolegle do krokwi montować podbitkę przy pomocy zszywacza tapicerskiego lub standardowo przy pomocy spinek do paneli PCV (1mm).
-
Zwróćcie uwagę, że na żadnym opakowaniu farby nie ma napisane konkretnego zużycia farby np 12m2/l tylko co najwyżej: do 12 m2/l. Przy czym to 12 metrów osiągniemy wówczas, gdy podłoże jest mało chłonne, gładkie, malujemy odpowiednim wałkiem itp, itd. Malując pędzlem nakładamy mniej więcej 2 razy grubszą warstwę ale za to czasami wystarczy jednokrotne malowanie (nic za darmo - zużycie wtedy wynosi do 7m2/l). Dobrym i sprawdzonym sposobem jest dodanie do gruntu przed malowaniem albo trochę kolorowej farby którą będzie malowana ściana albo pigmentu do farb w kolorze zbliżonym do koloru farby. Takie zabarwienie ściany już na wstępie znacznie zwiększa prawdopodobieństwo krycia jedną warstwą nawet zwykłą farbą.
-
Róznica poziomów, grubości podłóg..
ukashekk odpowiedział darekola → na topic → Wymiana doświadczeń ogólnie
Albo po prostu zastosuj listwę progową na różnicę poziomów (np. firmy ASPRO) -
Ja mimo wszystko namawiam Cię na wstawienie kratek wentylacyjnych. Najczęściej stosowane kolory podbitki to biały i brązowy więc bez problemu znajdziesz okrągłe kratki wentylacyjne w tych kolorach o średnicy 50 lub 75mm w zależności od potrzeb. Kratki te mają tak niewielkie otwory, że nie ma obaw przed różnymi owadamy, zwłaszcza, że kratki dodatkowo posiadają siateczki. Koszt niewielki (0,70-2,00 zł/szt) a głowa spokojna
-
Jedyne cos takiego to mogłąby być żywica epoksydowa typu posadzkowego położona na ścianę. Może myślisz o Styrozolu, ale to raczej nie powinno zostać jako warstwa ostateczna. Firma DEKORAL (a być może i inne) ma w swojej ofercie coś w rodzaju folii w płynie dostępne w różnych kolorach. Na szkoleniu bynajmniej zapewniali, że nadaje się właśnie do tego typu zastosowań (kabiny prysznicowe, myjnie samochodowe itp.) I przede wszystkim można to stosować jako wierzchnią warstwę więc po nałożeniu odpowiedzniej liczby warstw i wyschnięciu można już użytkować. Ceny niestety nie znam ale wszystko jest do zdobycia
-
Ja jednak bede przystawal przy tej wersji, ze jezeli ktos dociepla budynek, zaciąga wierzchnią warstwę kleju wraz z siatką zbrojącą to zazwyczaj zaraz później decyduje się na położenie tynku. Jeżeli decyduje się na tynki: mineralny, silikatowy, silikonowy, silikatowo-silikonowy, to musi też liczyć się z tym, że powierzchnię trzeba wcześniej zagruntować odpowiednim gruntem i nieprawdą na szczęście jest, że GRUNTY POD WYMIENIONE TYNKI NIE POZWALAJĄ ODDYCHAĆ ŚCIANIE. Jeżeli ocieplona ściana odpowiednio nie doschnie i położymy na nią taki tynk nic strasznego nie powinno się stać, Jeżeli jednak zrobimy to samo z tynkiem akrylowym - pewne jest, że jezeli nie jeszcze tego samego roku to po pierwszej zimie Wasz tynk odejdzie razem z wilgocią, którą pod nim uwięzimy.
-
Ktos wczesniej na tym forum napisal juz, ze paleta kolorow jezeli chodzi o tynki mineralne nie jest zbyt bogata. Co prawda nie dotyczy to wszystkich producentow na rynku. Faktem jest, ze chyba najbardziej znany u nas ATLAS ma faktycznie ubogą palete i kolory sa na prawde delikatne ale kiedy spojrzymy na wzornik kolorów firmy KREISEL i tam wybor kolorow jest do pozazdroszczenia przez inne firmy. Osobiscie nie polecam swoim klientom tynkow akrylowych ze wzgledu na ich paroprzepuszczalnosc bliska 0. Jesli ktos chce zeby koszt rozlozyc "na raty" polecam tynk mineralny ATLAS (u mnie: biały-40zł/op.25kg i kolor 44zł/op 25kg) i do tego za jakiś czas farbe np silikatową lub silikonową (najczęsciej KREISEL, KABE).
-
A czy dom bedzie lub jest ocieplony styropianem lub innym materiałem?? Jesli tak, i jesli jest to zrobione tak jak nalezy (czyli np styropian co najmniej 8cm) to wydaje mi sie, ze "zakładanie dodatkowej kurtki" na dom bedzie zbednym wydatkiem, ktory z reszta i tak pewnie nie poprawi zbytnio samej ciepłoty domku.