Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

mateusz_77

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    57
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez mateusz_77

  1. https://sterownikitech.pl/immergas-czujnik-do-zasobnika-wody-uzytkowej-1-033683,id1304.html
  2. Ja robię co roku (TT 12kW) i jest co czyścić. U mnie ~250zł (w styczniu 2021).
  3. Zecydowanie wystarczy słabszy. Jak nie jesteś nadal pewny to masz stronę cieplowlasciwie.pl i tam sprawdzisz zapotrzebowanie Twojego domu na energię potrzebną do ogrzania i cwu.
  4. Witam, używam przy kotle Victrix TT 12kW sterownika CAR V2 oraz płytki przekaźnikowej, która zarządza drugą strefą. Czy wszelkie ustawienia w CAR mają wpływ na pracę kotła jeśli większość załączeń kotła odbywa się z sygnału, który dociera do płytki przekaźnikowej? Mam na myśli opcje MODUL, Autoadaptacje czy Build. Sygnały, które docierają do płytki przekaźnikowej pochodzą z listwy sterującej siłownikami na rozdzielaczu.
  5. Posiadasz może jakieś informacje na temat tej komunikacji CanBUS pomiędzy CAR a kotłem?
  6. Mam tak samo i jakoś nie mam pomysłu jak to ogarnąć... Ale jakoś mi to już nie przeszkadza od chyba 3 lat
  7. Przecież piszesz,że masz 2 sondy w zasobniku więc po co chcesz kupować kolejną?
  8. Jeden czujnik jest podłączony do termostatu wbudowanego w zasobnik (nie zgłębiałem nigdy jak on działa więc nie pomogę) a drugi czujnik podpinasz do kotła (są opisane styki, gdzie trzeba się wpiąć). W ten sposób będzie kontrolował temperaturę w zasobniku i decydował o tym, kiedy kocioł ma ją grzać a kiedy nie. Sposobem, który opisałeś w pierwszym poście aż dziwne, że nic się nie uszkodziło
  9. A w jakim celu chcesz wykonać takie podłączenie?
  10. A jaką powierzchnię domu ogrzewasz? Ja ogrzewam 124m^2 i średniodobowe zużycie w ostatnich dniach (od 30.12 do wczoraj to 5,72m^3). Grzeję bez przedziałów czasowych, w domu 100% podłogówki, 8 termostatów (na każdym ustawione 22*C),CWU w soboty i niedziele bez przedziałów czasowych a od poniedziałku do piątku 5-9 i 18-23.
  11. Wow! Przy domu 160m2 mam zużycie roczne na poziomie ~1200m3 - też 100% podłogówki, utrzymuję temp na poziomie 22,5-23*C (i to też tylko w pomieszczeniu gdzie jest CAR) bo w reszcie pomieszczeń jest stopień a nawet półtora mniej...U mnie rotametry wszystkie rozkręcone na max - od 4 do 5l (w zależności od długości pętli takie wyniki osiągam).
  12. Pomyśl o sondzie zewnętrznej - stała temperatura zasilania napewno nie przekłada się na niskie zużycie gazu
  13. A parametry A3 i A4 jak masz ustawione? Ogólnie to zdecydowanie lepiej wyglądają u Ciebie przepływy... Jak długie masz pętle?
  14. No właśnie u mnie te parametry zostały zmienione i teraz mam 1 i 9 więc jakby ktoś jeszcze mógł u siebie sprawdzić co jest fabrycznie ustawione to będę wdzięczny A w menu informacji mam ciągle info, że pompa pracuje na najwyższym biegu - nie trafiłem nigdy by wartość parametru D1.2 była niższa niż 9 - tak też macie? D1.2 - 09 D1.4 - 12-13 lh/100 D1.5 - 18 x100rpm U mnie pompa w kotle napędza całą podłogówkę (bez zaworów mieszających i kolejnych pomp) - w sumie koło 700m PEX (12obwodów). Co za tym idzie maksymalne przepływy w danych obiegach są max 1,5l/min więc chyba to niezbyt wiele?
  15. Victrix TT 12 - jakie są wartości domyślne parametrów A3 i A4 (max i min prędkość pompy) w tym kotle?
  16. Nie ma, musisz ręcznie co kilka dni podnosić temperaturę zasilania
  17. A to co to za funkcje co są w kotle a nie ma ich w CAR?
  18. Aktualnie czekam na wizytę serwisanta - będzie robił przegląd po 1 roku użytkowania a chcę mieć przedłużoną gwarancję do 5 lat więc wolę zapłacić te 200-300zł i mieć spokój
  19. U mnie akurat po odpowietrzeniu wymiennika dźwięk pęcherzy powietrza ustąpił, zobaczymy na jak długo Aktualnie pompę na C.O. mam ustawioną na max i też tłoczy 1300L na 1h. By-pass mam wyłączony.
  20. Ja u siebie mam włączoną opcję co 7 dni. Dziwnym trafem u mnie woda (ciepła) ma niezbyt przyjemny zapach jeśli uruchomiona jest cyrkulacja wody (24h/7dni). Po wyłączeniu pompki od cyrkulacji woda przestaje śmierdzieć...Z zimną wodą takiego problemu nie mam. Mam pytanie - czy w kotle Victrix TT 12kW zawór odpowietrzający na zaworze trójdrożnym powinien być non stop odkręcony? Kolejna sprawa to w trakcie podgrzewania wody w zasobniku słychać jak woda krąży między nim a kotłem z powietrzem - słychać przelewanie wody w instalacji. Jak mogę to wyeliminować? Czy odkręcenie zaworu na górze wymiennika (na schemacie oznaczony jako odpowietrznik ręczny) będzie dobrym pomysłem? Czy by-pass powinien być ustawiony w pozycji max czy min?
  21. Mam kocioł Victrix TT 12kW + sterownik CAR V2 i chciałbym zamontować listwę sterującą siłownikami podłogówki. Listwa posiada styk, który daje sygnał on/off w chwili, gdy któryś z obiegów ma potrzebę/nie ma potrzeby grzania. W przypadku CAR V2 chyba nie ma już opcji wpiąć się prosto w kocioł zamiast zwykłego termostatu? W jaki sposób mogę podpiąć taką listwę by załacząła ona kocioł?
  22. Tak, mam w instalacji 2 grzejniki drabinkowe. Zawór 4-drogowy jest zamontowany po to aby obniżyć temperaturę idącą z kotła na podłogówkę bo mam też drugi obieg wysokiej temperatury dla ogrzewania garażu i kotłowni (grzejniki) Rotametry jeśli są odkręcone na maxa i pompka przy rozdzielaczu od podłogówki ustawiona na maksymalną prędkość to maksymalne przepływy są na poziomie max 4l/min (i to nie na każdym po tyle). Wydaje mi się, że nie mam co ich ustawiać na max bo skręcenie ich o połowę w przypadku niektórych pomieszczeń nie zmienia mi tam temperatury. Z kolei mam też tak, że jedno pomieszczenie ma 22,8* max a drugie np. 21,2 (a akurat to jest najbliżej rozdzielacza) więc chciałbym te temperatury zbliżyć do siebie regulując przepływy.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...