Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

m_mlody

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O m_mlody

  • Urodziny 31.12.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rybnik
  • Kod pocztowy
    44-251
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

m_mlody's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. wracając do wątku bo niebawem sezon się zaczyna w kwestiach ustawień, na co zwracać uwagę to powiem tak. Z doświadczenia widzę, iż jak pelet się nie dopala zbyt dobrze to znaczy, że za mało tlenu i trzeba nieco odchylić szyber na wentylatorze. Najczęściej robię to tak, że jak otwieram komorę spalania w trakcie pracy pieca, to nie powinna być ona za bardzo zadymiona. zbyt dużo dymu będzie powodować osadzanie się sadzy i utrudnianie przepływu spalin, oraz oddawanie ciepła. kwestia zużycia zależna jest od samego peletu LAVA czy OLIMP za 900 tona w porównaniu z peletem za 700 tona wychodzi tak, że przy tańszym pelecie częściej trzeba oczyścić, częściej dosypać, a ogólnie koszty palenia wyjdą takie same. co do ustawień jakie osiągnąłęm mój piec podaje jakie 3,4 g/sek. w ustawieniach mam teraz tak tryb AUTO podawanie 5 sek przerwa 27 (tutaj reguluje sobie ręcznie, im cieplej na dworze tym dłuższa przerwa przerwa na mocy zredukowanej - 90-100 sekund - zapewnia mi to w miarę duży skok spalania przy ograniczaniu procentowym przez automat. dzięki temu piec się nie wyłącza w ogóle w trakcie zimy. wnetylator 13% wentylator na mocy zredukowanej 6% szyber wentylatora mniej więcej na poziomie 25-35% otwarcia. teraz został mie jeden tylko problem do ogarnięcia. Mianowicie chodzi o to, iż w chwili włączenia obiegu ogrzewania cwu piec dostaje kopa i praktycznie te 25kW ma mało. dochodzi nawet do sytuacji że odcina ogrzewanie domu. Nie wiem czy to wina źle dobranej pompy czy też może starego bojlera (nie wiem nawet jak z jego wężownicą itp - wiem tylko, że piecem bojler do 55 stopni nagrzeję w 2,5 godziny, a grzałką chyba 2kW w 50 minut).
  2. Witam

    Zaczynajac chcialbym poznac wszystkie ustawienia jakie masz poniewaz ja mam tez wielki klopot z ustawieniem pieca ma on 25kw bo tak doradzili na powierzchnie domu starego 180/200m z ocieplonym tylko poddaszem 15cm welny. Spodziewalem sie iz bedzie palil piec jakies 20/25kg na dobe w obecnej sytuacj z dodatnia temperatura na zewnatrz spala ponad 30 a nie wiem czy nie wiecej nawet jesli odlanczam cwu i nie wiem czy to jest wina zle zrobionej instalacji szeregowej czy niedocieplonego strychy ibecnie ustawienia to 6s podawanie 26przerwy i wentylator 10 nadmienie tez iz komin jest stary kwadrat i by zbytnio nie wyciagal z pieca zainstalowalem szyber wczesniej rura ta byla ciepla teraz jest mocniej rozgrzana juz mnie glowa boli od glowkowania co jeat nie tak poustawiane bylbym szczesliwy z jakiejs porady.

     

    Typ palenia auto

    6 podawanie

    26przerwa

    10 wentylator

    Histereza kotla 9

    Dodatkowa temperatura kotla 20

    Nr krzywej 7

  3. Ja mam zwykłe grzejniki. z temperaturą powrotu żadnych problemów. Tym bardziej teraz jak piec w ogóle sie nie wyłącza. w zasadzie to nie jest teraz tak źle, ale musiałem jednak nadmuch ciut zwiększyć. przerwe podawania przy 10% mocy jeszcze zwiększyłem i jest dość dobrze. włączony PID 100% mocy: podawanie: 5s / przerwa: 24 s / wentylator 16% 10 % mocy: podawanie: 5s / przerwa: 80s / wentylator 8% szacunkowe spalanie to około 24 kg razem z CWU. piec nie wyłącza się wcale - przy wyższych temperaturach zewnętrznych, jak jest mniejsze zapotrzbowanie na ciepło, to w trybie PID piec schodzi do tych 10%, przy wiekszym zapotrzebowaniu (np. jak grzeje cwu, to podnosi sobie do 40-50%) generalnie wygląda to tak, że temperatura zadana do 70 st. a piec sobie spokojnie utrzymuje temperaturę w przedziale 68 - 72 teraz jak patrzyłem, to przy temp. 70,4 ma moc 44%, i spala jakieś 0,88 kg/h. Liczę orientacyjnie że spali mi jakieś 22-24kg. No ale dziś dość ciepło. zobaczymy jakie wyniki będą później, jak przyciśnie mrozem większym.
  4. no to mi wychodzi tak: dom stary z lat 50-tych, robudowany w latach 70-tych. Powierzchnia ok. 140 m2. ocieplony poddasze nieużytkowe - 15 cm wełny. piec klimosz duo pellet eko 25 kW obesne spalanie jakieś 35 kg na dobe ustawienia włączony PID 100% mocy: podawanie: 5s / przerwa: 24 s / wentylator 18% 10 % mocy: podawanie: 5s / przerwa: 60s / wentylator 8% przesłona wentylatora na jakieś 75% zamknięta te 35 kg to i tak całkiem spoko, bo po wizycie serwisanta i jego zalecanych ustawieniach to 4 worki pożarł, a jakoś specjalnie zimno to nie było. jakbym do 26 kg dociągnął, o by było bajerancko.
  5. Możesz powiedzieć nieco więcej w tym temacie? bo podawanie i przerwa i to jedno, ale jeszcze dochodzi PID - i ograniczenie mocy kotła. jakie tam masz ustawienia? Najlepiej to bym się skontaktował telefonicznie i pogadał bezpośrednio przy piecu, bo żre mi pellet niemiłosiernie a muszę coś z tym zrobić. Jakbyś mógł się jakoś na priv skontakować to byś mi może jakoś pomógł ogarnąć temat.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...