Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Progresiv

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Progresiv's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Może głupie pytanie, ale o co dokładnie chodzi z tymi ograniczeniami startu palnika.. i czy to zmniejszenie może mieć jakiś wpływ na mniejsze zużycie faktycznie?
  2. Na początku mnie takie spalanie trochę przerażało:P ale widzę że niektórzy na forum mają piękne spalania w granicy 150 czy 200 m3 ale rachunki podobne do moich:) mógłbym zejść trochę gdyby piec miał moc min jakieś 4 kw:) ale też zauważyłem na rachunkach że im więcej gazu zużyje tym taniej wychodzi za 1m3 w październiku poszlo jakieś 130m3 i wychodziło 1,74zl teraz przy 300m3 1,4 cos:) jakoś tak:P
  3. U mnie przy 120m2(ściany 12 styropian. dach 25 wełna, podłoga 8 cm styropian), 7 grzejnikach i ok 35m2 podłogówki temperaturze 21-22st. idzie wydaje mi się dość sporo Listopad 305m3 rachunek 440zł Grudzień 310 rachunek ok 450 zł Zobaczymy jak będzie dalej podejrzewam ze takie spalanie spowodowane jest oczywiście zle dobranym piecem, który posiada za wysoką moc minimalna bo aż 8kw.. no ale piec się już kupiło wiec bez sensu wymieniać dla uzyskania 100 zł oszczędności w miesiącu w sumie mógłbym kombinować może z jakimiś ustawieniami, włączyć jakaś cykliczna prace pieca np 1h pracy na 2h postoju ale po co
  4. Poczytałem, pomyślałem i doszedłem do pewnych wniosków, powiedzcie czy mam rację, z tego co widzę mam taktowanie kotła, często się zapala często gasi itp.. kocioł przewymiarowany 7-24 kw, ustawiona maksymalna moc przez fabrykę na 100% czyli 24kw i ciśnienie dysz ok 11-13, postanowiłem zdlawic kocioł ustawiając maksymalną moc na poziomie 70% czyli 17,5kw ciśnienie na duszach 6,5 czy dzięki temu dłużej będzie wchodził na żądaną temperaturę i uzyska większą sprawność niż baaaaardzo szybkie dogrzanie i nagle wyłączenie i stygnie przez co na grzejnukach temperatura żądaną na max jest dość krótka.. czy moje myślenie idzie w dobrym kierunku czy nie za bardzo?
  5. 8,5m3 na dobę, tak pierwsze uruchomienie, wiadomo wszystko musi się dogrzac i wogole, odnośnie temperatury powrotu to jest w granicy 28-30 stopni, z tego co czytałem to im mniejsza temperatura tym lepiej dla kondensatu, rozmawiałem z serwisantem i powiedział żeby ustawić na ta chwilę 35 stopni na piecu wszędzie otworzyć grzejniki i niech sobie powoli grzeje, i nie doprowadzać do tego że sterownik wyłączy piec, stanie pompa CO i wszystkie grzejniki i podlogowka będzie się wychladzac itp, jak powiedział tak zrobiłem, piec chodzi cały czas na małej temperaturze, dochodzi do zadanej i się wyłącza następnie spada 5 st niżej i odpala się znowu:) może tak ma być a ja miałem inne wyobrażenie tego jak chodzi piec gazowy lub poprostu inaczej rozumiałem jak mi ktoś tlumaczyl:) nie ważne zobaczymy jak będzie teraz wyglądało działanie i oddawanie ciepla:) muszę się liczyć z większym rachunkiem przy pierwszym odpaleniu i tyle.
  6. Dlaczego kocioł zły? jak filtr może być zapchany skoro dopiero co był założony? na ile wg Ciebie powinny być wykryzowane grzejniki?
  7. Niewiem czy serwisanta, który odpalal piec czegoś nie zrypal.. Bo z tego co widzę w instrukcji podczas pierwszego odpalenia trzrba ustawić przepływ gazu z minimalnej i maksymalnej mocy kotła.. on poprostu ustawił ciśnienie i za wiele nie sprawdzał.. nie sprawdzał mocy na danym ciśnieniu ż talbel, nie ustawil odpowiedniej mocy wentylatora do długości komina.. musiałem sam ustawić, nie potrafił określić jaką ma mieć ustawiona moc pompa co.. zostawił na 3 i tyle, nawet nie raczył wypełnić protokołu odpalenia kotła xD może być tak że przez to że nie ustawil ciśnienia odpowiednio dla minimalnej i maksymalnej mocy kocioł pracuje inaczej niż powinien?
  8. Ale taka praca kotła pożera ogromne ilości gazu.. przy +10 stopniach spalili mi aktualnie 8,5 m3 gazu, nie powinien pracować stale przez niewiem, godzinę szybciej dogrzac pomieszczenia stała temperatura wody i się wyłączyć? Takie spadki temperatury powodują że pomieszczenie jest niedogrzewane a piec pewnie szybciej się zużyje, przecież w ciągu tych 5 lub 6 godzin będzie się odpalam z 50 razy:( coś można na to poradzić?
  9. Panowie, mam pytanie odnośnie pracy kotła kondensacyjnego Buderus GB012, mam podłączony do kotła sterownik pokojowy TECH ST 292 v2, i trochę niepokoi mnie praca kotła, mianowicie jeśli temperatura w pokoju spadnie do 20 stopni, sterownik daje informacje do kotła żeby dogrzał pomieszczenie, i spoko kocioł się uruchamia… i tu zaczyna się problem, kocioł ma ustawioną temperaturę zasilania 42 stopnie zaczyna grzać wodę do CO dobije do 47 stopni i palnik się wyłącza w tym momencie wentylator zaczyna chodzić i w ciągu 3 do 4 sekund temperatura spada do 42 stopni następnie w ciągu ok. 10 minut spada do 35 stopni, no i piec uruchamia palnik i zaczyna grzać wodę i taki cykl się powtarza, a najlepsze jest to ze zmian dogrzeje pomieszczenie piec chodzi w takim cyklu nawet 5 godzin.. czy to jest normalna praca kotła? Czy nie powinien pracować cały czas regulując tylko temperaturę 42-43 stopnie szybko nagrzać pomieszczenie i się wyłączyć? Dom ocieplony 120m2 do ogrzania , 8 grzejników plus 4 obiegi podłogówki na powrocie z osobną pompa, pompa na kotle ustawiona na 3ci bieg, podłogówki na 2..
  10. Witam! Czy ktoś z użytkowników forum posiada zestaw kotła gazowego dwufunkcyjnego z dodatkowym zasobnikiem warstwowym C.W.U? Posiadam kocioł Buderus GB012 24kw i na ta chwile C.W.U leci przepływowo, fajna sprawa ale niestety przez dość sporą odległość do jednej z łazienek, czas oczekiwania na ciepłą wodę jest spory . Dlatego zastanawiam się nad dokupieniem zasobnika warstwowego Galmet SG(S) Fusion 100 l, czy ktoś jest mi w stanie powiedzieć czy tego typu zbiornik ma sens:) plusem na pewno będzie to ze jednak będzie gotowa dość duża ilość wody no i montaż jest prosty i nie wymaga jakiegoś wielkiego przerobienia instalacji sprawa jeszcze prostsza bo akurat rury wodne mam w PE. Podpowiedzi i sugestie mile widziane:)
  11. Panowie mam pytanie, trochę ż innej beczki może ale nie chce robić nowego tematu, chodzi o to że w mojej instalacji nie ma pompy cwu(poprzedni właściciel uznał chyba że jest niepotrzebna) ale jest pompa cyrkulacyjna na wyjściu bojlera, ale ta pompa jest podłączona jako pompa cwu uwaga! Do sterownika... Może mi ktoś wytłumaczyć jaki to ma cel?? Bo mi się wydaje że tak być chyba nie powinno
  12. Jakie masz ustawienia?
  13. Witam! Znalazłem na jakimś forum Twoje posty odnośnie sterownika Ognik plus PID i chce ustawić podobne parametry jak miałem, tylko mam jedno pytanie, w jaki sposób zmieniałes czas przerwy podawania na tym sterowniku?? Jakimiś kodami? Jak je się wpisuje, muszę coś podziałac bo dalej mam duże spalanie, i chyba zrobię jak pisałeś w tamtych postach, dam czas na 11 sekund Podawania i dmuchawe dam na 85% i zobaczymy, tylko widziałem że czas przerwy ustawialws na 50 (p).
  14. Czy brak zaworu 3d może być powodem dużego spalania?? Od kilku tygodni po zakupie domu mecze się że spalaniem w granicach 22-25 na dobe w dobrze ocieplonym domu.. do tego mam na powrocie podlogowke, ale czy jest włączona czy wyłączona spalanie podobne.. już mi ręce opadają..
×
×
  • Dodaj nową pozycję...