Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Mavin

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Mavin's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

15

Reputacja

  1. Mavin

    Dobór zasobnika/wymiennika

    Dziękuję za odpowiedz. A jak to wygląda w sytuacji gdy ma się zasobnik 150l to podczas zużywania ciepłej wody piec prędzej się włączy i będzie dogrzewać wodę niż w zasobniku o pojemności 200l. Rozumiem, że potrzeba więcej czasu do nagrzania 200l ale znowu wydaję mi się że piec będzie się rzadszej włączać. Tylko czy to ma jakieś przełożenie na oszczędności.
  2. Witam, w domu muszę wymienić zasobnik i zastanawiam się czy wybrać o pojemności 150l czy jednak 200l (z jedną wężownicą, różnica powierzchnia wężownicy między 150 a 200l to ok. 0,1m2 ). Co będzie tańsze pod względem oszczędności energii podgrzewania i utrzymania ciepłej wody który zasobnik lepiej zastosować? Aktualnie mam zasobnik o pojemności 150l gdzie korzysta z niego 4 osoby dorosłe i 2 dzieci i wystarcza. Tylko czy większy zasobnik nie będzie w użyciu tańszy? Woda podgrzewana jest piecem gazowym. Dodatkowo chcę zastosować grzałkę ze względu na instalacje fotowoltaiczne.
  3. Witam, Konsultant Viessmann - Dziekuje za odp.! Tak mój piec to Viessmann Vitodens 200-W typ B2HA-19 z regulatorem Vitotronic 200 typ HO1B. Instalator dobrał grzejniki na podstawie obliczeń pomieszczeń. Piec znowu był dobierany na podstawie projektu wykonana instalacji grzewczej. Piec od czasu montażu 2-3 lata pracował na ustawieniach fabrycznych (krzywa grzewcza 1.4 i 0K, temp. pomieszczeń 22-24 oC a temp. zredukowana podczas nieobecności w domu jak i w nocy na 4 oC). W tym o to okresie grzewczym bardziej zacząłem się interesować jego pracą i ustawieniami w celu obniżenia kosztów jak i poprawy komfortu cieplnego. W takim razie będę musiał dalej się pobawić i ustawiać. Jak na dzień dzisiejszy to mam ustawienie krzywej grzewczej na 0.7 i 8-9K, temp. pomieszczenie na 23 oC a temp. zredukowana podczas nieobecności w domu jak i w nocy na 19 oC. Dobowe zużycie na dom ok.180m2 wychodzi w granicach 11-14m3 gazu. Zobaczymy jak będzie po kolejnych korektach. Czy opłaca także bawić się z mocą grzewcza pieca? Zmienić np z 100 na 80? Czy tego w ogóle nie ruszać?
  4. Witam, Potrzebuje pomocy! - mam ustawioną krzywą grzewczą na 0.6 i 11K (przy temp. zewnętrznej 10 oC woda w kotle ma mieć 43 oC a przy temp. zewnętrznej 0 oC woda w kotle ma mieć 48 oC). Temperatura zadana na piecu to 23C i też taką otrzymuje w pokoju gdzie grzejnik jest otwarty na 5. Gdy temp. zewnętrzna jest w granicach 0 oC, piec działa w miarę krzywej grzewczej. Woda w kotle ma te 48 oC. Ale ostatnio zauważyłem 2 dziwne przypadki: - jak temp. zewnętrzna rośnie jest te 8-10 oC to temp. wody w kotle nie maleje. Może o 2 stopnie jest te 46-47 oC. A przy 10 oC powinno być te 43-44 oC. Czym to może być spowodowane? Zła krzywa grzewcza? Chodź temp. w pomieszczeniu jest osiągana. - z tego co zaobserwowałem to 2 przypadek pojawia się gdy na parterze termostaty ustawie na 1-2 bo aktualnie w tych pomieszczeniach nie przebywamy to piec pracuje jakby nie brał pod uwagę krzywą grzewczą. Piec grzeje, temp. wody w kotle 47 oC gdy na zewnątrz było ok.5 oC. Nagle temp. wzrastała na 53-56 oC parę minut tak grzał, później się wyłączał i jak woda spadła na te 35-40 oC to się włączył i tak w kółko. Wydaje mi się, że taka praca kotła jest niepoprawna. Czym to jest spowodowane? Ogrzewanie wody użytkowej wyłączone. Dodam, że na 1 piętrze mam termostaty grzejnikowe tak ustawione, że w łazience mam na 5, w sypialni na 3, a w innych pomieszczeniach na 3.5. Aktualnie moc pieca ustawione na 100%. Opłaca się obniżać jego moc? Opłaca się bawić z krzywą grzewczą (tracić czas)? Albo ustawić ją by przygrzewała pokoje i regulować sobie temp. w pokojach tylko na termostatach grzejnikowych?
  5. Konsultant Viessmann -b. proszę o pomoc w wyjaśnieniu postu z dnia 7-12-2017 05:56:
  6. Wszystko pięknie ładnie. Tylko ja jak w chodzę w aplikację Vitotrol Plus nie mam przycisku "wykres słupkowy".
  7. Witam, dlaczego w app. Vitotrol Plus nie mam dostępu do funkcji podglądu zużycia gazu? Piec Viessmann Vitodens 200-W typ B2HA-19 z regulatorem Vitotronic 200 typ HO1B PS. Jest możliwość dodania funkcji w app ViCarec czy Vitotrol Plus, by można było ustawić różną temperaturę pomieszczenia trybie grzania w poszczególnych godzinach i dniach?
  8. Czy Vitotrole 200-RF mogą pełnić funkcję termostatu pokojowego? Jak temperatura w pokoju spodnie poniżej 23C to włącza piec i po osiągnięciu np. 24C wyłącza piec. Bo nie umiem tego w instrukcji znaleźć. Czy Sterownik ten jest tylko przeniesieniem sterowania z pieca do pomieszczenia? PS. Vitotrole 300-RF jest ta opcja opisana.
  9. Do zastosowania Vitotrolii bezprzewodowych wymagane jest do połączenia z piecem ta baza: ? https://www.hb-kotly.pl/wyposazenie-dodatkowe-kotlow/komunikacja/vis-z011413,p434084655 baza radiowa (odbiornik magistrali KM) vis-z011413
  10. Witam, mam piec Viessmann Vitodens 200-W typ B2HA-19 z regulatorem Vitotronic 200 typ HO1B z czujnikiem zewnętrznym pogodowym. Chciałbym uzyskać dostęp do kodowania "B0" jest ten plus, że można sobie ustawić jaka ma być praca pieca, mieszana czy działanie tylko na jednym z sterowników (B0: Od 0 do 3) Fajne ustawienie jak dla mnie by było B0:1 (mieszane - pogodówka, pokojowy) . " B0:0 /mówi że czyta Tryb grzewczy/praca zredukowana: ze sterowaniem pogodowym/ B0:1 - Tryb grzewczy: ze sterowaniem pogodowym Praca zredukowana: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia B0:2 - Tryb grzewczy: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia Praca zredukowana: ze sterowaniem pogodowym B0:3 - Tryb grzewczy/praca zredukowana: ze sterowaniem temperaturą pomieszczenia " Wyczytałem, że można podłączyć Vitotrol 200RF z baza (drogie rozwiązanie), aby mieć dostęp do funkcji B0. A jest może możliwość adaptacji sterownika ST620RF czy ST-290 v2 czy innego aby mieć dostęp do funkcji kodowania B0 (jakieś tańsze rozwiązanie) ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...