Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Prezes079

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Prezes079

  1. Nie wiem czy jeszcze aktualne ale myślę że tak. Jest akcja w panasoniku na modele monobloki wszystkie . Kupiłem t-cap 9kW za ok. 16 tyś zł. Tyle że hydraulika zbiornik cwu po mojej stronie a firma tylko podłącza, uruchamia itp. Oczywiście gwarancja wszystko tak jak powinno być firma jest autoryzowanym panasonika. Najciekawsze jest to że inni instalatorzy nic o tym nie mówią i ceny po staremu Ja akurat jestem z zachodniopomorskiego ale z tego co wiem to mają oddziały w sporej części kraju. Nie wiem czy można tu reklamować więc nie będę ryzykował.
  2. Prezes079

    Panasonic Aquarea

    Jak już jesteśmy przy grzałki i zasobnik cwu. Niedługo będzie montowany u mnie t-cap monoblok 9kW 1 faza i teraz mam pytanie bo widzę że temat poruszony sterowania grzałki w zasobniku cwu. Czy jest możliwość w moim przypadku na sterowanie grzałką z zasobnika cwu przez pompę. Czy tylko taka możliwość w all in 1 z wbudowanym zasobnikiem?.
  3. Prezes079

    Panasonic Aquarea

    Witam Potrzebuję propozycji na zbiornik cwu do panasonika t-cap 9 cena gra rolę gdyż sporo wydatków jeszcze. Link do dyskusji: http://forum.muratordom.pl/showthread.php?339562-Jaki-bojler-do-pompy-ciep%C5%82a/page3 Dziękuję każda opinia mile widziana sprawa dość pilna.
  4. Witam Potrzebuję zbiornik cwu do pompy ciepła panasonic t-cap 9kW. Szukam w miarę taniego z dużą z odpowiednią powierzchnią grzewczą. Rozwiązania typowo pod pompę to raczej spory koszt. Mam pytanie co do kilku wybranych modeli. Dwupłaszczowy PIONOWY wymiennik 300L BOJLER ERMET pow. 2.23 m2 - zaleta wiadomo bez wymiany anody. cena także dobra Bojler LEMET 300l 2w ZASOBNIK CWU z 2 węż pow. łączna 2.4m2 cena poniżej 2 tyś WEBER WS 15 300 pow. 3.4m2 Może macie inne propozycje oczywiście wiem że najlepiej kupić z nierdzewny za 4 tyś ale.. cena gra rolę. Wszelkie uwagi i komentarze mile widziane.
  5. "4. kupić powietrzną inwerterową - tak wybiera większość. cała z montażem kotłownia od 22100zł za LG 9kW + 300L CWU + cały osprzęt + montaż i problemy z głowy." Tyczy się nowej kotłowni czy także starej gdzie trzeba co nieco zdemontować i przerobić? A jaka cena by była za taki wjazd na kotłownie z panasonic 9kW i meetingiem aby mieć porównanie oczywiście bez zbiornika buforowego.
  6. No właśnie coś na podobie jest atllantic model z duo nazwie lodówka chyba 190l wody wszystko w jednym minimum rurociągu ale..... ma też chyba swoje wady jak coś się stanie po gwarancji to może być kiepsko.
  7. Jak sprawują się wam te LG therma? jestem przed wyborem i różnica z panasonic cap jest duża. I tak z ciekawości czy jest możliwość podglądu na sterowniku ile pobiera a ile przekłada się to na oddane kw? nie wiem czy czasem w panasonic tego nie widziałem ale mogę się mylić.
  8. Witam wszystkich Od jakiegoś czasu chodzi mi myśl o pompie ciepła. Powiedziałem sobie że koniec z śmieciuchem, smrodem i innymi negatywnymi skutkami. Żebym we własnym domu był etatowym palaczem to już koniec z tym. Zainteresowałem się pompami ciepła powietrze-woda gdyż powinna zdać egzamin zwłaszcza że strefa klimatyczna "I" budynek parterowy z przełomu lat 2005r powierzchnia ok. 110 metra, ocieplony. Instalacja podłogowa a powierzchnia użytkowa to parter bez poddasza użytkowego. Aktualnie piec węglowy. Jak na koszta ogrzania nie mam co narzekać to na niewygodę itp. to tak. Posiadam jakiś tam bojller z wężownicą i grzałką elektryczną 150l i jakiś zbiornik ok. 500l buforowy. A więc do rzeczy chciał bym zmienić oczywiście przy najmniejszych wkładach finansowych na pompę ciepła i teraz jaką? Są pompy razem z zasobnikiem na wodę użytkową chyba atllantic albo lg czy panasonic bez z osobnym zasobnikiem cwu. A może w chińczyka meeting? cenowo niby dużo lepiej ale gdzie haczyk? Moc to chyba 9-10kW. Nie wiem czy jest sens iść w bufor bo sama podłogówka to jest już jakiś bufor do tego (podkreślam to jest moja myśl osoby laika) nawet jeśli zastosujemy bufor i będziemy grzać na taryfie np nocnej tańszej to przecież pompa w nocy spada jej wydajność gdyż wiadomo temperatury w nocnych godzinach są najniższe gdzie wydajność spada i jaki jest sens ładować bufor kiedy wydajność jest niska? Do tego wiadomo że grzanie takiego zbiornika niską temperaturą trwa a do tego szybko odda ciepło podłogówce. Sens jest przy wysoko temperaturowych piecach gdzie jest duża strata a później najlepiej oddać do ogrzewania nisko temperaturowego. Oczywiście to są tylko moje wywody więc czy jest sens tak robić? Jaki bym potrzebował zasobnik na wodę dla 3 osobowej rodziny aby był optymalny do pompy 9kW? bo stary bojler zapewne muszę wymienić. Może ktoś orientuje się cenowo jakie by były koszta bo to ze sama jednostka to koszt 13 tyś np lg 9kw to nic tak naprawdę nie mówi jakie by były koszta dalsze. Czy lepiej np lg+osobny wymiennik cwu czy może coś ala atlantis DUO? co jest ok 200l wody. Przepraszam za długi i chaotyczny wpis ale tysiące pytań wiadomo gdyby budowało się nowy dom to $ w ogrzewanie by były na pierwszym miejscu ale przy modernizacji człowiek ma także inne wydatki i chciał by dobrać to wszystko z głową.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...