Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

dobropol

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    29
  • Rejestracja

O dobropol

  • Urodziny 27.10.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Wrocław
  • Kod pocztowy
    53-441
  • Województwo
    dolnośląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

dobropol's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Witajcie, szukałem pomocy ale nie znalazłem, remontujemy dom z lat 70, przenosimy kuchnie do narożnika jak na zdjęciu. Kanalizę wodę prąd wszystko już mam zaplanowane, pozostaje kwestia wentylacji. Kominy (7 sztuk) wszystkie są w środku budynku oraz dodatkowo są dwa kanały po bokach domu (dach płaski) Jeden do garażu drugi do pomieszczenia w piwnicy w którym jest licznik gazu. Na potrzeby przejęcia tego kanału licznik zostanie przeniesiony albo zostanie w pomieszczeniu zrobiony przelot na dwór. Dom jest obecnie ocieplony 5cm a docelowo 15cm. 1. Pytanie pierwsze czy taki zewnętrzny kanał nada sie do kuchni do podłączenia pod okap? w tym sensie czy np ciepłe powietrze nie skropli się w środku i nie będzie ciągle wilgoci w tym kanale ? Te w środku domu jednak maja ciepło. 2. Drugie pytanie, z racji że będzie jeden kanał oraz kuchnia indukcyjna polecono mi taki system https://went-ar.pl/hybrydowy-system-wentylacji-awentis-economy-aw100 czyli normalnie wentylacja grawitacyjna przez kratkę a po włączeniu okapu zamyka się kratka i następuje wyrzutu do komina, alternatywą jest robienie przelotu przez ścianę czego chciałbym uniknąć.
  2. Witacje, remontujemy z żoną stary dom z roku 78 i łączymy kuchnie z salonem. Kuchnia będzie w innym miejscu niż kiedyś, tak się składa że przy niej jest jeden kanał wentylacji na kratkę. Pytanie co zrobić z okapem, czytałem sugestie że można by wypuścic rure z okapu przez bok ściany z klapką zwrotną, oczywiście wtedy mogłby zaistniec problem ciągu wstecznego dlatego wymyśliłem aby dołożyć jeszcze rekuperator ścieny do kuchni po drugiej stronie niż okap. Który by nawiewał powietrze w momencie włączenia okapu, a tak by nie pracował, co o tym sądzicie a może widzicie lepsze rozwiązanie ?
  3. Podbijam, czy sprawdzles jak czesto piec sie wlacza moze przez taktowanie jest wlasnie wieksze zuzycie.
  4. Witajcie, pytanie praktyczne, mam dach płaski ze spadkiem kopertowym, dookoła rynny. Audyt zrobiony. Przede mną modernizacja. planuje zostawic jak jest i ocieplic styropianem, a wykończenie przy rynnie zrobić jak na rysunku. Słyszałem że na dachu płaskim powinna byc attyka z każdej strony ale nie znalazłem wytłumaczenia dlaczego, czy taki system jak opisuje jest w czymś gorszy ? I czy profil który narysowałem jest poprawny ? Na rynku nie zaznaczono ale na to idzie jeszcze papa podkładowa , i papa krycią wierzchniego. ocieplenie dach 20cm , elewacja 15cm
  5. dziękuje a tak prewencyjnie zapytam, jakie problem widzi Pan/Państwo w przyszłosci z racji takiego ułożenia tego budynku ? Prawda jest taka że ten budynek zamierzamy zakupic i za tydzien mamy podpisać umowę, dlatego staram się sprawdzić go pod różnym kątem.
  6. Panie Łukaszu, jak zatem to interpretować? budynek już stoi jest z lat 80, czy według Pana nie będzię można ocieplić tego budynku przynajmniej od jednej strony ?
  7. ale tutaj wszystkie sąsiedni działi są zabudowane, o jakich wadach Pan mówi ? czy zatem nie będzie można ocieplić budynku od zewnatrz ? Odnosze wrażenie że warunki techniczne jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie, dział I, paragraf 9. Punkt 3,4. mowi natomiast że można ocieplić.
  8. Witajcie mam pytanie w sprawie ocieplenia tej elewacji, czy dobrze mi się wydaje że budynek na zdjeciu nie mozna ocieplic styropianem od strony krótszej odleglosci od dzialki z powodu paragrafu 271 warunkow zabudowy, i tylko wełna pozostaje ?
  9. Witajcie, kostka ocieplona 5 cm styropianem, budynek cały podpiwniczony, piwnica nieogrzewana, plan jest taki że zostnie w tej kostce ocieplony od nowa dach (tu pierwsze pytanie czy ma jakiekolwiek znacznie budowa scianki attykowej bo jej obecnie nie ma), potem cala elewacja styropianem 20 cm oraz zostanie rownież odkopany dookoła budynek i również ocieplony. W jaki sposób odciąc zimną piwnicę od ciepłego parteru , czy najlepiej : 1. skuć podłogi w piwnicy i zrobić posadzke na styropianie 2. ocieplić sufity w piwnicy ? 3. zrobić wylewke na styropianie na parterze co będzie najlepsze pod kątem ocieplenia budynku ?
  10. hej, poproszę o pomoc przy wyborze kotła gazowego kondensacyjnego jednofunkcyjnego, do niedużego domu, kostka prlowska , 2 piętra, w sumie 110 metrów użytkowych, nie ogrzewana piwnica, kotłownia w piwnicy. Budynek obecnie ma 5 cm styropianu na elewacji i nieocieplony dach co się zmieni w ciągu następnego roku. Będzie 20cm na elewacji i tyle samo na dachu zatem szukam kotła docelowego. Obecnie układ otwarty na kopciuchu, wszystko do wymiany. Zbiornik na cwu 150 litrów, jeden obieg na 5 grzejników (3 na górze, 2 na dole) plus drugi obieg na dwie nieduże podłogówki (kuchnia na dole i łazienka na górze.) Obecnie 3 osoby, docelowo 4 Do wydania na piec jest ok 8k cebulionów.
  11. a co to za zaleta bedzie wtedy zeby cyrkulacje robic na pexie a reszte pp ? czemu juz wszystkiego nie zrobic na pp ?
  12. Mam pytanie o techniczne wykonanie tego , rozumiem ze jesli woda ciepla idzie do kuchni potem do lazienek to naturalnie ta nitka musi miec znacznie wieksza srednice zeby uniknąć sytuacji ze odkrecasz wode w kuchni i nagle masz zimna pod prysznicem ? I jak to wykonujesz fizycznie na pexach ? musza byc jakies trójniki jesli np pod umywalka chcesz odbic do punktu i puscic dalej. Wydawalo mi się ze zaletą pexów jest to że nie łączy się po drodze. I stad było moje pytanie, bo na PP to dosyć łatwo zrobić, dajesz trójnik zgrzewasz i siup a jak na pexach.
  13. Witajcie, chciałem was zapytać w jaki sposób wykonuję się cyrkulacje na pexach. Widziałem jak to jest robione na rurkach pp, plusem jest to że pętla dochodzi praktycznie pod sam punkt natomiast w przypadku pexow jedyną opcje która widzę to dojście pętli cyrkulacji maksymlanie do rozdzielacza, a jak się to fachowo wykonuje w rzeczywistości ? Widze też że niektorzy łączą rurki pex i pp, np pp do rozdzielaczy potem pexy, albo pexy na c.o. a pp na c.w.u. a wy jakie rozwiązanie polecacie ? dom dwu pietrowy, kotłownia w piwnicy, piec jednofunkcyjny na gaz.
  14. Witacje, niedługo czeka mnie remont kostki z lat 80, chciałem fachowcow zapytać jak istotna, albo czy faktycznie potrzebna jest wymiana pionów żeliwnych wbetonowanych w budynek. Aż cięzko mi sobie wyobrazić jak bardzo trzeba będzie zniszczyc piwnice , rozkopac ogrod , rozkuc mase betonowych ścian żeby to wymienić. Fachowcy jak sądzicie czy na ogół takie rury żeliwne po 40 latach faktycznie nadają się jedynie na wymiane? czy pożyją drugie 40 lat ? Czy wystarczy ocena kamienia osadzonego po odmontowaniu kibelka czy istnieja inne metody na ocene stanu takiej instalacji ? Prosze o porady. Budynek ma dwa piętra, wiec trzeba by wymienic odplywy od lazienki na gorze, lazienki i kuchni na dole, i lazienki w piwnicy i glówną rure odpływową do do studzienki a co z rurą doprowadzająca wode do domu, prawdopodobnie jest stalowa, ją też na jakiś plastik ?
  15. Witajcie czy owe 5 metrow dotyczy rowniez studni kopanej z kregow na cele niespozywcze jedynie na potrzeby podlewania? Czy takie studnie mozna nawet zlokalizowac 1.5 metra od granicy?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...