Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

majster303

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    23
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

majster303's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. postanowione- 80x120 KVH na "dużej" części- tam gdzie rozstaw słupów jest 135cm. z boku, gdzie taras ma 150cm dam dwa rzędy takich samych legarów (rozstaw słupów taki sam- 135x100) - odsunę dalej od ściany (i tak nikt nie chodzi po tarasie przyklejony do ściany) i trochę dalej od krawędzi- nie będzie tam zejścia. Kupię kontrlegary na dużą część i zrobię próbę na tym węższym odcinku. Jak będzie się uginać, to obniżę legary na prętach i dam grubsze kontrlegary na tym odcinku.
  2. Witam wszystkich. Przeczytałem większość wątku, i mało szczegółów odnośnie rozstawów podparcia pod legary. Mam pytanie- robię taras na słupach (pręty gwintowane) w siatce 100x135. Jakie mogę dać legary główne (rozstaw prętów 135) żeby było stabilnie, ale żeby nie przesadzić. Będą miały długość 5m. Myślałem o 80x140, ale znalazłem takie tylko KVH. Czy mogę dać np 10x10 lite? Czy na 135cm podparcia to już będzie za mało? Na to idzie modrzew s. i pomiędzy oczywiście kontrlegary 45x70(75). Proszę o poradę Taras obchodzi dom na rogu- na wspomnianym wyżej fragmencie, legary są prostopadle do ściany. Ale z drugiego boku są równoległe i tam taras na mieć 150cm szer. Legary główne były by co ok 65cm (3 rzędy głównych legarów) plus odstęp od ściany i końca tarasu. Nie mam tam jeszcze słupów- mogę zrobić gęściej (np co 1m, zamiast co 1,35m). Jakie mogę tam dać wtedy legary, żeby nie walić 140mm w odległości 60cm od siebie? Chyba, że zrobię w odstępie 135cm ( tylko dwa legary) i grube kontrlegary, które wytrzymają rozstaw legarów 135cm Tu są dwa wątki: (dotyczą części tarasu o szer. 150cm) -Rozstaw legarów na szerokości 150cm (ich ilość i grubość) oraz co za tym idzie rozmiar kontrlegarów - rozstaw punktów podparcia dla odpowiedniej ilości i grubości legarów. Postaram się dodać rysunek
  3. Przyszły oryginalne filtry. Założyłem i alarm przestał wyskakiwać, Wentylatory też mają mniejszą różnicę w prędkości- może to wynikać z tego, że miałem filtry F7 i G4 zamienniki. Teraz założyłem G4 i G4 oryginały. Widocznie zamienniki miały większe opory, które system już wyłapywał jako zbyt duże i alarmował.
  4. U mnie zaczęło wywalać dzisiaj błąd ext_pressure_sup Wydaje mi się, że taki też był przed zimą, jak były filtry zapchane. Teraz mam filtry (zamienniki, ale dobrej jakości, plisowane oczywiście) zaledwie 3 tygodnie i już alarm wywala. Filtr na wejściu jest już mocno brudny (śląsk:sick:) ale nie tak jak stare gdy wywalało błąd. Przy obu filtrach różnica w prędkości went. wynosi nawet 500-600 (600 do 1100-1200). Po wyjęciu filtra od strony "domu"- nawiew o ile dobrze je opisuję, to prędkości obrotowe się ustabilizowały prawie idealnie i przestał błąd wyskakiwać. Tak na razie zostawiłem- został filtr na wejściu, jako dużo ważniejszy, a wręcz konieczny dla czystości wymiennika. Zamówiłem dzisiaj oryginalne filtry, żeby reklamację zgłosić Kratka na czerpni czysta, nawiewy wszystkie dmuchają.
  5. Mam wyrzut w garażu od zeszłego roku. Na zewnątrz jest ok -3 nad ranem, w dzień +10 (od dwóch dni takie chłody) a ja mam już w garażu tylko 13st. Nad garażem sypialnia... zastanawiam się co będzie podczas mrozów. Czy mi woda nie zamarznie w garażu. Ściana z salonem ocieplona 5cm. Strop ocieplam 10grafitu . W pokoju powyżej mam wyraźnie zimniej. Jak dalej tak będzie to wywalam wyrzut na zewnątrz. Tyle, że nie mam wybudowanego komina went do garażu... jak to rozwiązać? Otwory went i wentylator wymuszający obieg w razie czego?
  6. Jak połączyć ściankę działową k/g ze skosem? Profile obwodowe ścianki złapać do profili CD ze skosu? Czy do konstrukcji dachu, a profile UD skosu zamocować do ścianki działowej?
  7. Miało być lana a nie ładna:) oczywiście dało by się w rok, ale mieliśmy trochę przestojow. Na tynki bylo ok 2 tyg opóźnienia, okna z racji pogody ok miesiąc. Instalacje w sumie mogły być szybciej też o jakiś miesiąc. Jak będziesz wszystko robił ekipami (własnoręcznie zawsze jest dłużej) to jest szansa spokojnie wybudować. Nam fundament robili 3 dni- potem przerwa na związanie. Ściany nośne 1 dzień i przerwa. Wieniec i strop lany (wysokie szkody górnicze, więc dużo zbrojenia) chyba 4 albo 5 dni i znowu przerwa. Dach zrobili też chyba w 5 czy 7 dni. Wszystko zależy od ekip. Ja w tym czasie sam zrobiłem, elektryka (ok miesiac) styro pod podłogi (nie pamiętam, ale między tygodniem a trzema) teraz walczę z poddaszem (wełna i zabudowa).
  8. My zaczęliśmy dom w godecjach pod koniec sierpnia, zamierzamy wprowadzić się we wrześniu, ale stan wykończony będzie bardziej w październiku. Budowany na płycie ładnej ocieplonej od spodu. Samą płytę wykonali w 3 dni. Jest to czas samej budowy. Czas przygotowań może być bardzo różny, ponieważ jest wiele zmiennych...
  9. jeszcze jedno pytanie- muszę obniżyć sufit o 27cm. Jak ułożyć wełnę? czy dać 15 opmiędzy jętki i szturek i kolejne 15 na stelaż? wydaje mi się, że jest efektywniej, jeśli izolacja jest położona bez przerw- tylko czy 30cm wełny skalnej (dość ciężkiej) może leżeć na płytach g/k? Czy może tak być na pojedynczym stelażu, gdzie rozstaw jętek to nieraz 80 i więcej cm.
  10. hmm, nie wiem dlaczego nie potrafię dodać zdjęcia:/
  11. Panowie i Panie- mam taki dylemat... Chcę zostawić odkryte skosy aż do kalenicy w pokoju na zdjęciu. Problem w tym, że nie zabudowałem wcześniej ściany "szczytowej" na poddasze wewnątrz domu. Kolejna rzecz, którą chyba zrobiłem nieprawidłowo to otynkowałem ścianę, która ma zostać przedłużona do kalenicy. Mogłem zostawić ją do pokrycia k/g aż do kalenicy. Moje pytanie brzmi: - jak zabudować ściankę "szczytową", jeśli ma być przedłużeniem ściany działowej z porothermu 12cm?- czy zbudować ściankę z profili stalowych opartej na tej ścianie? Jak zamocować ją do dachu/krokwi? czy profilami U za pomocą łat poprzecznych do krokwi? Jakie profile zastosować aby ścianę odpowiednio ocieplić? skosy 30cm wełny oczywiście skrzynki z reku zostaną przesunięte głębiej
  12. Zapomniałem, że aż 24 cm potrzebujesz. W takim razie drobna podmurówka jest ok- byle nie była "za blisko" końcowej wylewki. Ja mam 0 na 18 cm, dlatego jadę klinarytem od samego dołu.
  13. Tak, tylko, czy jak zaczniesz wjeżdżać autem, to styropian nie zacznie pracować na "krawędzi" np bloczka ISOMUR albo innego KLINARTYU i płytki na połączeniu obu nie pękną? Ewentualnej przy zastosowaniu dylatacji/fugi na połączeniu nie będzie też pęknięcia po czasie?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...