Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

skarbimir

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    9
  • Rejestracja

O skarbimir

  • Urodziny 23.03.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Zabłudów
  • Kod pocztowy
    16-060
  • Województwo
    podlaskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

skarbimir's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam, Za tydzień mam odbiór mieszkania na 3 ( ostatnim ) piętrze. Znam ludzi , którzy kupili mieszkania na tym samym osiedlu na ostatnim piętrze i ..po czasie wyszedł poważny problem z odpadającym sufitem. Ludzi idą na drogę sądową gdyż deweloper umywa ręce od tego. W jaki sposób, przy odbiorze mieszkania mogę sprawdzić czy w suficie nie zalega woda , i czy sufit jest odpowiednio wysuszony ? Bardzo proszę o radę osoby znające temat. Pozdrawiam
  2. Wow, to nieźle. A jak kupowałeś ? w sklepie stacjonarnym czy przez internet ? na czym te uszkodzenia polegały ? Mnie interesują wyłącznie panele firmy Weninger . 1/3 uszkodzonych to bardzo dużo, zastanawiam się jak uniknąć takiego zakupu. Jeżeli bym kupował w sklepie to przecież mam chyba prawo przejrzeć każdy panel, co mnie to obchodzi że to zajmie dużo czasu, chcę mieć pewność.
  3. A mi się te panele winylowe jakoś nie podobają. Co innego podłogi drewniane , pięknie wyglądają , szkoda że są tak drogie w porównaniu do paneli
  4. A czy jest możliwość ( w razie uszkodzenia paneli ) wymiana paneli tylko w kuchni bądź w jednym miejscu ? czy w takim wypadku trzeba zrywać całość podłogi ? Ja jak bym się zdecydował na panele to pewnie byłyby to panele Weninger 12 mm
  5. Zastanawiam też się jak trafnie oszacować ilość paneli przy zakupie. Jeżeli mam do wyłożenia 53 m 2 , to jaki zapas przy kupnie byłby odpowiedni? Wiadomo, że zawsze trzeba więcej, ale jaka byłaby rozsądna ilość , 60 m 2 ? A Ty Przemo wymieniałeś panele w kuchnie głównie dlatego że woda je zniszczyła ?
  6. Dzięki za podpowiedź. Mam wypatrzone panele 4 V o rozmiarze 1286 mm/ 214 mm. To chyba są większe niż standardowe prawda?Poza tym panele o grubości 12mm. A i jeszcze jedno . Chciałbym położyć panele w całym mieszkaniu ( oczywiście poza łazienką ) w salonie łączonym z kuchnią , pokojach i holu. Taka jednolita podłoga wygląda super, tylko się zastanawiam jak to wygląda z praktycznego punktu widzenia. .. Macie jakieś doświadczenia w tym temacie ?
  7. Mam pytanie do osób , które mają tego typu panele. Bardzo mi się podobają takie panele ale zastanawiam się czy między szczelinami ( panele nie tworzą jednolitej powierzchni gdyż są delikatnie fazowane ) nie gromadzi się dużo kurzu ? Jak myślicie ?
  8. Chciałbym odświeżyć temat, gdyż mam podobny problem. Mieszkanie w bloku, tynk gipsowy. Majster powiedział że on nie podejmie się szpachlowania ścian, bez wcześniejszego oszlifowania tynków surowych żyrafą...albo malujemy od razu tynki albo szlifujemy żyrafą i potem szpachlujemy. Kilka osób na forum odradzała szlifowania żyrafą gołych tynków. Czy po takim szlifowaniu, po ukazaniu się rys, piachu itp. da się szpachlować ? Majstrowi nie spodobał się tynk, powiedział że szpachla nie będzie się trzymała na takim tynku i zalecił najpierw szlifowanie żyrafą a później położenie gładzi szpachlowej. co o tym sądzicie ? czy ten fachowiec ma rację?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...