Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RAZ1719515782

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    77
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

RAZ1719515782's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Źle się zrozumieliśmy - nie miałem na myśli, że mam to gdzieś i nie chce mi się czytać tylko była godz 23, ja byłem szczerze padnięty po całym dniu a dzisiaj miały ruszyć kolejne etapy prac dlatego potrzebowałem odpowiedzi "na już" - nie wymuszając tylko z powodu czasu jaki mi został. Przejrzałem wątek o którym wspomniałeś i - pomimo różnic w kubełkach wyczytałem tam to co podniosło mnie na duchu. Te kołki są znacznie powyźej miejsca fundamentu do którego będzie później zasypywana ziemia itp. Napisałeś tam, że jeżeli kołki są powyżej tego poziomu to jest ok- izolacje poziome i pionowe są wykonane tak jak poleciłeś to w tamtym wątku - więc prosiłbym Cię tylko o wyjaśnienie tego problemu , który może się pojawić "za chwilę" na elewacji i jeżeli możesz to prośba o ew pomysły na rozwiązanie go - ja jeszcze doczytam reszte wątku. Dzięki za chęć pomocy! P.s. Dom bez piwnicy, grunt wręcz idealny, zero wody.
  2. Dzięki za zainteresowanie ale trochę nie mam czasu czytać tych 16 stron tematu, który poleciłeś - wiem, że są dwie szkoły folii - kubełki na zew lub do wew. Ten temat został już u nas zamknięty więc moje pytanie dotyczy mocowania tej folii - jakby jej nie dali to mocowaliby tak jak na zdjęciach - chodzi mi o to czy zniszczyli w ten sposób izolację fundamentów? Na ławach jest papa, bloczki pokryte są dysorbitem, potem styropian, siatka itd i na to folia.
  3. Witam, z miłą chęcią podepnę się pod temat żeby nie tworzyć nowych - mam taką sytuację u siebie na budowie (czy problem to się okaże): moja ekipa do tej pory spisywała się dobrze i wszystko było ok, niestety przyszedł ten moment gdzie szef zostawił dwójkę młodych i przy nakładaniu folii kubełkowej pomylili strony i dal ją kubełkami na zewnątrz (nie rozmawiajmy tu proszę kto w którą stronę ma kubełki - ja chcę mieć do ściany), po zauważeniu błędu szef ekipy kazał im to zmieniać i zmienili ale...dopiero później się zorientowałem, że oni nakładali folię i przytwierdzali ją kołkami długimi do styropianu, które przechodziły przez styropian i zahaczały o kawałek bloczków w fundamencie - niektóre wcześniejsze dziury dało się wykorzystać a niektóre wiercili na nowo. W większości przypadków widziałem, że nikt tak folii nie montował tylko przytwierdzał gwoździami na przykład - pytanie brzmi: czy zje..li mi tymi dziurami izolację fundamentów i jakie to może mieć skutki? W poglądzie załączam zdjęcie - aha, dodam jeszcze, że stwierdzili, że i tak górę folii będzie się ścinać na elewację - to po co robili te dziury...nie będziemy zasypywać fundamentów po sam kołnierz - jeżeli byśmy tak robili to nie miałbym pytań. Z góry dzięki za rzeczowe i konkretne odpowiedzi poparte życiem i dośwaidczeniem
  4. Dzięki za odpowiedzi, zobacze jeszcze jakie warunki proponuje Tauron bo rzeczywiście wygląda na to, że w tańszej taryfie da się zrobić dużo - chociażby pranie w weekendyalbo ustawianie zmywarki do naczyń na włączenie po 22. Oszczędności trzeba szukać wszędzie gdzie się da - muszę jeszcze tylko przekonać do tego żonę:rolleyes:
  5. Witam, ruszam z budową w marcu, ogrzewanie będzie 100% podłogówka + drabinki w łazienkach, bez reku. Chcę ogrzewać PC PW (jeszcze zobaczymy jaką). Pustaki porotherm 25 + styropian 20 cm, w podłodze 15 lub 20 cm styro, wełna 30 cm na górze, dom z poddaszem użytkowym, powierzchnia użyt 119, po podłogach ok. 160 z garażem i kotłownią - bez nich ok. 133 m2. Pytanie - w jakich warunkach jest moźliwe grzanie w większości w tańszej taryfie? Są ludzie, którzy tak robią i tacy, którzy nie chcą żyć "restrykcyjnością" godzin grzania. Czy to rzeczywiście się opłaca skoro tv, komp, ładowanie tel., pralka, suszarka itd i tak chodzą w godzinach droższej taryfy przy dwutaryfowej umowie? Czy ktoś z Was przeliczał o ile więcej by płacił za PC przy jednej taryfie ake jednocześnie koszt używania powyższych urządzeń by zmalał?
  6. Jeszcze nie wiem, jak budynek będzie w odpowiednim etapie, zrobi się dokładne wyliczenia i dobierze pompę - natomiast odpadają viessmany, buderusy i nibe - z tego compoczytalem dowiedzialem sie itd wypadaja gorzej z roznych wzgledow - jedne z cena inne z możliwosciami dzialania w ujemnych temp. I teraz pewnie sie zacznie - a ja mam buderusa i....:no: Od razu uprzedzę to moj wybor i nie twierdze, ze jak ktos ma to wybral zle. Pozdrawiam.
  7. Tak, PC PW, 100% podłogówka, za ponad 2 lata ma być gaz więc w razie czego będzie alternatywa.
  8. Zgadzam się w 100% Pozdrawiam
  9. Hmmm wiecie co? Chciałbym podziękować za dobre rady, opinie itd ale - mówię to bez jakiejkolwiek złośliwości - to forum nauczyło mnie jednego - zrób tak jak uważasz bo każdy i tak ma inaczej...czytając komentarz po komentarzu który negują siebie nawzajem, wynika setki sprzeczności i raczej do niczego to nie prowadzi, ew do bólu głowy inwestora. Moja wiedza na temat budowania domów jest znikoma ale jak czytam, że na każdy temat każdy ma inne zdanie i oczywiście jego jest najlepsze:D to odechciewa się po jakimś czasie. Doszedłem do wniosku, źe mój dom to moje błędy (pewnie czasami kosztowne) i moźe jak kiedyś jakimś cudem będzie mi dane stawiać dom nr 2 to będę mądrzejszy. Polecam takie podejście tym, których boli głowa od setek sprzecznych konentarzy bo każdy chwali swoje rozwiązania (nie dziwie się) natomiast teksty o słuchaniu ślepo nawigacji itp są zupełnie niepotrzebne bo nic do rozmowy nie wnoszą. Także dziękuję jeszcze raz wszystkim tym, którzy służyli radą i pomoca. Pozdrawiam.
  10. Dzięki za cenne wskazówki ale co do samych warstw - proponowane było wcześniej beton-styropian-beton a u mnie tak nie ma. To mam coś poza grubością styro zmieniać żeby móc grzać w tańszej taryfie i żeby miało to sens przy PC PW?
  11. To jak, nie macie żadnej izolacji w posadzkach?
  12. Jako izolacja - tak jest w projekcie.
  13. Witam, niedługo startujemy z budową i analuzuję warstwy podłóg, w projekcie wygląda to tak: na gruncie: - podsypka żwirowo-piaskowa min 20 cm - 10cm beton C12/15 - 2x folia pe min 0,3 mm - 15 cm styropian eps 100 termo organika - 7 cm wylewka cementowa zbroj. siatka z drutu ø3/10 cm - panele/terakota Rozumiem, że wg Waszych porad to złe rozwiązanie na podłogówkę i PC PW bo po styropianie powinien jeszcze raz iść beton, tak? Strop nad parterem: - 16 cm płyta żelbetowa - folia polietylenowa - 5 cm styropian eps t termo organika - 5 cm wykewka cementowa zbroj. siatka z drutu ø 3/10 cm - panele/terakota i co sądzicie o górze?
  14. Słuchajcie, nadszedł taki czas zimy, że ....jest zima dlatego żeby nie pisać od nowa w innym wątku prosiłbym użytkowników, którzy brali udział w tej dyskusji żeby powiedzieli jak sprawowały się PC PW podczas temperatur -10, -15 - zużycie, czy załączała się grzałka i jaka pompa oraz jak zmienia się głośność mod. zew przy takich temp (o ile w ogóle się zmienia) jak zawsze będę wdzięczny za odpowiedzi
  15. To też jedno z rozwiązań, garaż mam mały więc warsztat odpada, też chciałem tylko odizolwać steropianem od domu, natomiast ja mam naszą sypialnię nad garażem - ma ktoś tak i może stwierdzić, że w zimie temp. garażu nie wpływa na gorsze grzanie pokoju nad?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...