Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gbukowski

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    8
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez gbukowski

  1. A myślisz, że założenie TURBO na końcówce komina wspomogłoby wentylacje?
  2. Poprzedni kocioł był w mieszkaniu i węgiel nosiłem na drugie piętro- tak jak piszesz. Oprócz instalacji ociepliłem strych styrodurem 6 cm, żeby ciepło nie uciekało górą. W kominie jest rura kwasoodporna.
  3. Mieszkanie mam na drugim piętrze, a wyżej jest już tylko strych i wylot komina. W sytuacji gdy jest niskie ciśnienie powietrze lub wieje wiatr z wywietrzników zamiast wydmuchiwać powietrze wdmuchuje do środka zimne. Tak jakby odwrotne działanie.
  4. Nie mam niestety w tym momencie możliwości. Pytanie, czy "TURBO" mogłoby być pomocne?
  5. Tak, zamknięta komora spalania. Wszystko legalnie, zgodnie z projektem. Zatwierdzone przez kominiarza.
  6. Wcześniej miałem ogrzewanie centralne piecem opalanym na węgiel. Po zmianie wymienione zostały również grzejniki oraz cała instalacja. Kocioł dwu funkcyjny firmy JUNKERS.
  7. Gaz ziemny z sieci.
  8. Witam, od niedawna posiadam w mieszkaniu ogrzewanie gazowe. Piec gazowy zamontowany jest w łazience. Od tego czasu zaczęły pocić się okna, w mieszkaniu panuje wilgoć. W oknach zamontowane mam wywietrzniki. W kuchni i łazience też są wentylatory ciśnieniowe. W mieszkaniu działa elektryczny osuszacz powietrza. Co poradzicie, aby zapanować nad "poceniem" się okien? Dodatkowo mam pytanie, czy warto założyć na komin nasadę obrotową, tzw. "turbo". Czy to pomoże zwalczyć wilgoć w mieszkaniu? Proszę o pilną odpowiedź.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...