Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

zagor1988

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    18
  • Rejestracja

O zagor1988

  • Urodziny 05.05.1988

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    fundamentow
  • imię i nazwisko
    Pawel Z

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Będziemyśl
  • Kod pocztowy
    39-127
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

zagor1988's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. zagor1988

    CWU automat

    Widze ze nie ma az takiej aktywnosci na forum takze lub malo kto inwestuje PLN w takie rzeczy, jako ze szukam rozwiazania na juz zakupilem Insel CWU 01 doczytalem w instrukcji urzadzenia ze mozna podawac sygnal ktory zalaczy urzadzenie na kolejny cykl i chyba to mi wystarczy
  2. Witam Szukam rozwiazan do sterowania CWU i nigdzie nie ma czegos podobnego do rozwiazania ktore wymyslilem Chcialbym sprawdzac temperature cyrkulacji na wyjsciu z zasobnika poprzez na przyklad ten sterownik ST-11 Eco Circulation nie jest to rozwiazanie mega jakies inteligetne ale zawsze cos do tego bede mial czujki ruchu i tutaj pytanie bo chcialbym zamontowac czujki ruchu z timerem i zalozmy to by zalaczylo pompe CWU ale w momencie kiedy temperatura osiagnie tyle ile bylo zadane w automacie ST-11 wylaczy pompe i kazde kolejne zalaczenie czujki ruchu nie spowoduje rozruchu pompy CWU Czy da sie jakos te dwa rozwiazania sprzezyc czy robil ktos cos podobnego ? Posiadam zestaw WZS 100 Afriso i pompa wilo pobiera pare wat dokladnie 5W nie jest to jakos mega duzo bardziej chodzi mi o to zeby bez potrzeby ta pompa nie dzialala co wydluzy jej zywot. Kolejnym rozwiazaniem jest Insel cwu 01 ale nie bardzo to rozwiazanie mnie zadowala bo jednak brakuje mi podpiecia czujki ruchu w sytuacji weekendowej gdzie po 22 cyrkulacja sie przyda rozumiem ze rozwiazanie z czasowka zaprogramowana wydaje sie najlepsze ale pozostaje niedosyt bo juz mam kable wypuszczone na czujki ruchu. Bylbym wdzieczny za pomoc dzieki
  3. Witam Czy ktos uzywa kranu z wrzaca woda bo nie wiem czy nie chcialbym jednak zalozyc na wyspie ? Nie wiem czy to bedzie praktyczne i czy nie przedluzyc wyspy na rowno z koncem szafek i chcialbym zasiegnac opini
  4. zagor1988

    Kolektor poziomy

    tak to u mnie wyglada ze na 2.7 mam pyl brazowy malo wilgotny zgodze sie ale cena 80 ziko za mb troche przeraza a potrzebuje dosc sporo tych odwiertow to wyjdzie jakies 20k na gotowo myslalem ze z poziomym zmieszcze sie w dyszce. Tolo74 skad jestes ?
  5. zagor1988

    Kolektor poziomy

    Jako ze w linku dwa posty wyzej nie uzyskalem odpowiedzi na nurtujace mnie pytania postanowilem dopisac pare zdan jako podsumowanie tamtych 50 stron z linku Generalnie potrzebne bedzie kazdej osobie zainteresowanej OZC dzieki ktoremu bedziemy znali nasze zapotrzebowanie na cieplo dla naszego budynku. Gdy juz wartosc ta bedzie nam znana przystepujemy do oceny gruntu jaki mamy i tutaj co dla niektorych sytuacja moze sie troszke skomplikowac gdyz beda potrzebowali wiekszej dzialki tak jak ja przy gruncie piaszczystym ale o tym dalej Rodzaj gruntu Wydajność cieplna [W/m2] Suchy, niespoisty 10-15 Wilgotny piaszczysty 20-30 Nasączony wodą 40 -45 W dalszym krokiem jest ocena jakiej powierzchni kolektor bedziemy potrzebowac i tutaj info ponizej Z racji nieco chłodniejszego klimatu niż u naszych zachodnich sąsiadów, rozsądnie będzie w polskich warunkach przyjmować raczej ten dłuższy czas pracy (2400 h/rok). Jeśli mamy np. pompę o mocy cieplnej 10 kW i współczynniku COP 4, oznacza to, że 2,5 kW pobierane jest z sieci, a pozostałe 7,5 kW z gruntu (10 kW : 4 = 2,5 kW). Zakładając, że grunt da nam 15 W/m2, na kolektor poziomy będziemy musieli przeznaczyć ok. 500 m2 działki (7500 W : 15 W/m2 = 500 m2). Rury ukladamy co 60 cm tutaj wspomoge sie linkiem https://instalreporter.pl/ogolna/jak-wlasciwie-wykonac-gruntowe-poziome-wymienniki-ciepla/ Analogicznie do kolektora spiralnego z linku powyzej Rury kopiemy na glebokosci ponizej strefy przemarzania gruntu dla naszego regionu. Rure wypelniamy plynem nie zamarzajacym Ja bede uzywal RUR 32mm o dlugosci tak jak w opisie z linku okolo 125m petle rozdzielacz planuje kupic pod tym linkiem widze ze bardzo popularny mozna o nim przeczytac w watku z linku dwa posty wyzej Cena jest w miare przystepna https://allegro.pl/oferta/rozdzielacze-dolnego-zrodla-4-sekcje-pompa-ciepla-9172303383 O czym nalezy pamietac Zeby zachowac odleglosci od granic drzew itp odsylam do linku instalreporter Ocieplic odcinek ze studzienki zbiorczej do budynku Jesli grunt jest piaszczysty tak jak u mnie mozna ulozyc perforowana rure ktora bedzie odprowadzala po czesci wode opadowa z rynien do nawadniania aby byl wiekszy uzysk Nie mozna zacieniac zabudowac oraz sadzic drzewek itp itd miejsca przeznaczonego na kolektor poziomy w celu lepszej regeneracji latem najlepiej zrobic kolektor od strony poludniowej. Nie jest to jakas fizyka kwantowa ale dobrze jest poczytac o tym jesli bedziemy to robic samemu. Wszystko to znalazlem w ksiazke Kolektory Słoneczne pompy ciepła na tak dosc dobrze opisane.
  6. Witam Jestesmy na etapie poddasza, dokonaliśmy kilku zmian w projekcie i nie jestem przekonany że była to dobra decyzja gdyż bardzo nieustawne zrobiły sie teraz te pomieszczenia, Chcielibysmy zrobic w tym takim jakby podwójnym pomieszczeniu w kształcie L WC, umywalkę pralkę wannę walk in prysznic i jakieś meble typu storage ten box przy ścianie wystający musi zostać bo tam idą wszystkie rury nie wiem czy mialby ktos jakis pomysl na to bo ja juz trace wiare ale wrzucam Ja osobiscie myslalem wc pod pierwszym oknem po lewej umywalkę lub naprzeciwko toalety wanna w rogu na dole i prysznic obok boxa zaraz koło drzwi tych na środku ale fajnie jakby ktos mogl sie wypowiedziec. Linki ponizej nie moglem dodac tutaj na stronie wiekszego rozmiaru https://imgur.com/JPMSNXl https://imgur.com/BLz7OIx https://imgur.com/ufccCvS Projekt to Kalateach2w po przerobkach odbicie lustrzane Dzieki !
  7. zagor1988

    Kolektor poziomy

    Przebrnąłem przez 50 stron wątku z linka równie dobrze mógłby mieć 5 stron gdyż większość postów to kłótnie i teorie spiskowe. Napisze jakieś podsumowanie na podstawie informacji które udało mi się zgromadzić może komuś się przyda.
  8. zagor1988

    Kolektor poziomy

    Wydaje się że nikt nie wie lub nie chce się podzielić informacją o swoim kolektorze poziomym
  9. Witam Chcialbym zasiegnac opinii na temat kolektora poziomego gdyż jego cena jest dużo korzystniejsza niż pionowego na który to już mam wycenę. Do głębszej refleksji doszło po przeczytaniu kilku wątków na ten temat głównie "pompa ciepła tymi ręcami" ale nurtuje mnie kilka rzeczy i byłoby super jakby ktoś obeznany w temacie wyraził swoją opinie lub któryś z inwestorów swoje spostrzeżenia jak wykonał swój kolektor poziomy. Działka jest dość duża kolektor znajdowałby się na stronie południowej domu aby mógł się lepiej regenerować latem ? Prawdopodobnie system spiralny gdyż jest to najbardziej ekonomiczna opcja wśród kolektorów poziomych ale czy najlepsza ? Mieszkam w strefie 3 zakładam że kolektor musi znajdować się min 150 cm pod poziomem gruntu najlepiej pewnie będzie wykonać go na 180cm głębokości Jako że dom jest podpiwniczony musiałem wykonać badanie geo gruntu i tu zaczynają się moje obawy "Pył i pył piaszczysty, grunt jednorodny, twardoplastyczny, bez zwierciadła wody i sączeń" Z tego rozumiem iż więcej niż 10-15 W/m2 nie mam szans uzyskać obliczenia co do wielkości robiłem ze wzoru i wyszło 700m2 dla mocy pompy 11kW dla wartości 12W/m2 nie chce zakładać iż uzysk będzie na poziomie 15. Myślę nad przewymiarowanym kolektorem gdyż ceny rur nie są jakieś kosmiczne. Powierzchnia ogrzewana 270 m2 . Rura do nawadniania kolektora tak czy nie ? Kolejne pytanie jaka rura 32 ? 40 ? Nie widziałem potrzeby robienia OZC aż do zeszłego tygodnia kiedy to zgłębiałem wiedzę w tym temacie, zleciłem wykonanie osobie z forum ale w między czasie zrobiłem swoje OZC w programie audytor ozc porównam wyniki jak już będę miał to za które zapłaciłem nie wiem czy większość robi te kalkulacje ja postanowiłem zaryzykować.
  10. Witam Mam ogromny problem z zagospodarowaniem miejsca na wc dla gości i garderoba w sensie kurtki buty zaraz obok wiatrołapu po prawej w projekcie były tylko garderoby ale chcielibyśmy tam zrobić małą toaletę i mini garderobę i nie jestem pewien jak można by to zrobić toaleta musi posiadać drzwi i pomyślałem że może można by podzielić przestrzeń na połowę i zrobić dwa pomieszczenia jedno na garderobę kurtki a drugie na toaletę szerokość całej wnęki to 234 cm, gdyż szafy z drzwiami przesuwnymi zajmują również dużo miejsca i trzeba dostępu do szaf jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł byłbym ogromnie wdzięczny
  11. Super pomysl Elfir, kotłownia jest poziom niżej w piwnicy, drzwi zaznaczone kreską zostają przez projektanta usuwane tak samo jak komin i ściana nośna zastąpiąna będzie podciągiem aby uzyskać jak najwięcej miejsca w tym segmencie. Generalnie to bardzo podoba nam się duży prysznic z szybą z wejściem z dwóch stron i rozmyślaliśmy usunięcie okna ale czy to już nie jest lekka przesada ?
  12. zagor1988

    Aranzacja piwnicy

    Dzieki wielkie super !!!!!
×
×
  • Dodaj nową pozycję...