Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

GrzegorzS-ce

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    22
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Skierniewice
  • Kod pocztowy
    96-100
  • Województwo
    łódzkie

GrzegorzS-ce's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. A jaka jest cena dokupienia tego modułu? I czy parametry są wyświetlane na jakimś dodatkowym panelu czy dowolnym urządzeniu laptop, komp, tablet... I czy jest jakieś inne alternatywne urządzenie tego typu na rynku?
  2. Ja ma PC PPC C9 i ona pobiera ok 2,3kW/h mam 5x2,5 i oddzielną małą tablicę na12 pól a w niej różnicówka bezpiecznik i licznik 3 fazy. Grzałka i pompki zasilane z PC
  3. A u mnie delta po paru h pracy 2 stopnie 1,7 -0,3 czy to jest OK czy trzeba coś zmienić ?
  4. U mnie pełna podłogówka 145m2 ustawienia w sterowniku dzień 22 noc 21
  5. A swoją drogą to czy grzałka wspomagająca CO jest montowana w środku PC ma (C9) czy na zewnątrz ? Muszę to jakoś sprawdzić czy ją mam ??? Edycja: W sterowniku w pozycji "t_zwlZrBiw" nie da sie wpisać 0 bo zmienia automatycznie na 1min wpisałem max 99min
  6. Ja jak wcześniej pisałem mam zamieniony czujnik Tco z zasilania na powrót z podłogówki oraz WYŁĄCZONY czujnik wew. Krzywa 1 i jak zmieniam na 2.... to robi się za ciepło. Instalator powiedział że PC steruje czujnik zew i T powrotu z podłogówki. Ten układ bardziej się sprawdza u mnie aniżeli z włączonym czujnikiem WEW, miałem większe wahania tem/dobę. Niedowiarek - dzięki za podpowiedz nie dostrzegłem tego w instrukcji.
  7. Dziś wieczorem zauważyłem na sterowniku "zbCO" zasilanie obwodu CO przez grzałkę elektryczną wspomagania CO Dlaczego to się włączyło i czy Was też to się włącza ? Co tym steruje i ewentualnie jak to wyłączyć ?
  8. To i ja mogę potwierdzić że w czasie tego "huraganu" piętro było chłodniejsze o 3 stopnie a od niedzieli wróciło do nomy. Choć mam pełne piętro na ścianie 20cm grafitu i wełny 45cm w suficie. Więc mimo ocieplenia wiatr robi swoje.
  9. Ze Skierniewic a montował instalator z mego miasta i strony producenta PPC. PC włącza się teraz 2-3 razy na dobę i jest ciepło chodzi mi o to aby jak najmniej zapłacić $$$ ustawiając parametry . Choćby te 120W/h pompki GZ jak zauważył mar1173 daje do myślenia. Dalej nie wiem czy jak podniosę krzywą to PC będzie pracować krócej ? (wyższa temperatura z krzywej szybciej nagrzeje podłogę) czy się mylę ? I czy sterować PC Tem podłogi z czujnika powrotu czy włączyć czujnik wew ?
  10. Dzięki za odpowiedz, ja krzywą mam 1 bo jak dam wyższą to za gorąco w domu. Nie bardzo rozumiem jak mam dać Tmax 28st skoro woda na wyjściu z PC ma trzydzieści parę sto ? Ja mam wyłączony czujnik temperatury wew i wtedy pompa podłogówki chodzi cały czas i kiedy PC nie pracuje to delta na GZ jest ok 1,5 sto. W domu jest +/- 21 sto jak bym dał krzywą np. 5 to bym miał cieplej czy pompa chodziłaby krócej bo nie bardzo kumam z tymi krzywymi skoro teoretycznie nie mam czujnika Twew?
  11. Na wstępie witam wszystkich Forumowiczów. Od początku września jestem posiadaczem PPC C9 w moim domku http://projekty.lipinscy-projekty.pl/Nikko/odbicie_lustrzane.html. DZ to 2 odwierty pion po 90m a w domu podłogówka po całości 140m2 rurki co 10cm. Czytając ten wątek natknąłem się na problem jaki i mnie spotkał po ok 2 tygodniach pracy to jest taktowanie PC. Instalator po analizie przeczyścił filtry wyłączył czujnik temperatury wew i zamienił czujnik Tco na rurę powrotu z podłogówki. I tu moje pytania do znawców tematu czy tak morze być zamieniony czujnik, i czy mając 0,4 bar na DZ (na początku było 2bar) pewnie się odpowietrzyło będzie dobrze pracowała PC czy należy dobić do 2bar ? Po zamianie czujnika na wejściu i powrocie z podłogówki mam różnicę ok 9stopni a na DZ ok 3stopni czy te parametry są prawidłowe ?
  12. Weź pod uwagę większe pompki obiegowe i zużycie V.
  13. Myślałem sądząc po temacie że będzie opisane podłączenie i instalacja do PC. Obecnie mam stan surowy zamknięty domu Nikko http://projekty.lipinscy.pl/Nikko/odbicie_lustrzane.html z płytą fundamentową i reku. Przymierzam się do PC lub PPC. Mam oferty 30tyś za PPC + podłogówka i PC glikol/woda za 45tyś z podłogówką i nie wiem na co się zdecydować? Gdyby różnica była mniejsza to pewnie gruntowa a mam małą działkę i tylko pionowe odwierty. Dlatego szukam dobrej i cenowo dostępnej PC gruntowej. Wszystko fajnie tylko te odwierty to $$$ masakra.
  14. Witam, przeczytałem ten wątek od początku do teraz i nie znalazłem opisu ani wiadomości o instalacji samej PC. A tematem jest ,, Instalacja pompy ciepła "tymi ręcami" robiona - czy gdzieś jest to opisane, czy tylko sama budowa DZ ??? Pozdrawiam budujących i śledzę temat dalej.
  15. Tak jak wcześniej pisałem mam już zaprojektowaną płytę z 20cm EPS-200. Grunt gliniasty wysoki poziom wody, dom prawie z piętrem 2,3m ścianka kolankowa, 2 ściany wewnętrzne nośne z BK 24 odmiana 600 + 20cm styropian. Dlatego zastanawiam się czy EPS będzie OK choć nie zamierzam podważać wiedzy i kompetencji konstruktora.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...