Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Jaga0014

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    7
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Jaga0014's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. My też w projekcie mieliśmy przewidziane pełne deskowanie pod blachę na rąbek Ruukki, ale sam producent tego nie zaleca, więc zrezygnowalismy zarówno z deskowania, jak i z maty. Razem to robi spore dodatkowe koszty, a i tak dach do tanich nie będzie należał. No i obciąża mocno konstrukcję, choć to akurat było przewidziane w naszym projekcie. Z tym, że my mamy murowane skosy, w innym przypadku pewnie zastanowilibysmy się nad deskowaniem. Zastanawiałam się też nad falowaniem blachy, ale podstawa to raczej solidnie wykonana konstrukcja. Jaki będzie efekt zobaczymy za miesiąc, dwa.. Pozdrawiam
  2. Jestem właśnie po podpisaniu umowy z Tauronem na prąd na plac budowy. U nas wyglądało to tak, że architekt składał nam wszystkie papiery w trakcie projektu, do wydania pozwolenia na budowę. Później zrobili nam skrzynkę na działce, zgodnie z projektem. Najbliższy słup też był u sąsiada na przeciwko, więc przewiercali się pod drogą, ale na koszty to nie wpływa- łącznie za przyłączenie zapłaciliśmy ok. 1000 zł. Teraz nasz elektryk zrobił nam taką prowizoryczną skrzynkę (2 gniazda 220 i siła, na drewnianym słupku, przykryte blaszanym daszkiem i podłączył się kablem pod skrzynkę Tauronu. Zgłosiliśmy gotowość tej instalacji, podpisaliśmy umowę i w przyszłym tygodniu przyjeżdża ktoś z Tauronu na założenie licznika i prąd ma śmigać. Na razie stawka budowlana, a jak będzie stan surowy zamknięty to zmieniają taryfę. Aha, i warunki mieliśmy wydane na moc przyłączeniową 14kW, ale teraz na budowę zmniejszyliśmy do 4kW, bo więcej nie potrzeba, a po co więcej płacić. I elektryk mówił, że jak będą potrzebowali jakieś pomiary do tej skrzynki to zrobi, ale w Tauronie o nic nie pytali.
  3. Byliśmy ostatnio w takim samym domu tzn. ogrzewanie gazowe- dół podłogówka, góra grzejniki i na górze chłodno, na dole ciepło. Piec co prawda marki Vaillant, ale podobnie trzeba było mocno podkrecac temperaturę (na 23-24 st.), żeby grzejniki na górze grzaly, a to sporo podnosi zużycie gazu. Rozmawialiśmy na ten temat z instalatorem i powiedział, że to wina sterowania i ustawień, ale to już pewnie będzie musiał ocenić w Pana przypadku jakiś fachowiec. Swoją drogą też chciałabym wiedzieć dlaczego się tak dzieje, żeby ew. uniknąć takiej sytuacji w nowym domu.
  4. Możecie rozwinąć tą myśl dlaczego ten system się nie sprawdza i bufor jest niepotrzebny? Zrozumiałam, że jeśli będziemy mieć kominek z pw, to bufor będzie akumulowal ciepłą wodę i oddawał ja w miarę potrzeb na instalację CWU i co. Jeśli nie w ten sposób to co proponujecie innego, zakładając, że trochę będziemy palić tym kominkiem i chcielibyśmy, żeby mógł on tez dogrzewac dom i wodę i dawać jakieś potencjalne oszczędności na gazie? Zwykły zasobnik na wodę? Jaka pojemność dla 4-os rodziny?
  5. Dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi. Wstępnie instalator polecił nam kocioł jednofunkcyjny Buderusa i bufor o pojemności 300-500l., gdyż będziemy mieć też kominek i podobno wtedy zamiennie (gaz-kominek) będzie się grzala woda w instalacji c.o. i c.w.u. Troche obawiam się rozmiarów tego bufora, ale czy to dobre rozwiązanie?? Co o tym sądzicie? Instalator mówił też o jak najniższej mocy kotła. Rozumiem, że mamy się patrzeć na takie których zakresy modulacji są od 2kW w górę? Co praktycznie daje taka modulacji?
  6. My za ciepły montaż z taśmami w warstwie ocieplenia, przy łącznym obwodzie okien i drzwi ok.135-140 m, doplacamy 3600 zł. Dostaliśmy jednak oferty na ponad 20 tys.zl. za sam ciepły montaż w jakichś kosmicznych technologiach i to już z pewnością jest wyrzucanie pieniędzy w błoto i zwrot inwestycji może za 80 lat. Czy te pieniądze będą dobrze zainwestowane to czas pokaże. A może ktoś się podzieli doświadczeniami jeśli użytkuje okna w tym montażu już od jakiegoś czasu??
  7. Witam, Jestem nowa na forum i prosiłabym o poradę odnośnie instalacji co i cwu w budowanym domu. Zaplanowana jest instalacja gazowa (gaz płynny), dom parterowy z poddaszem użytkowym, 156m2 pow.uzyt., ściany- bloczki z betonu komórkowego 24cm + 20cm styropianu grafitowego, okna ciepłe w ciepłym montażu (w warstwie ocieplenia), na dole otwarta kuchnia-salon, gabinet, łazienka, kotłownia, na górze 4 sypialnie i 2 łazienki. Planujemy ogrzewanie podłogowe na dole i ścienne (lub też podłogowe) na poddaszu+ grzejniki drabinkowe w łazienkach. Moje pytania: -jaki piec kondensacyjny dobrać do tego domu? Jaka moc, producent itp? - jakie dobrać sterowniki aby oddzielnie ogrzewać grzejniki drabinkowe i podłogowe? - czy opłaca się robić regulatory pokojowe w każdym pomieszczeniu w przypadku podłogowki? - co polecacie bardziej do grzania sypialni- ogrzewanie ścienne czy podłogowe? - czy opłaca się dodawać solary do grzania wody? - jak zaprojektować instalację, sterowanie aby była oszczędna a jednocześnie nie narażać się na stałe włączanie i wyłączanie się pieca?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...