Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

stoppaleniu

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    19
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez stoppaleniu

  1. Witam. Mam następujący problem: czasem (raz w tygodniu lecz nieregularnie) występuje u mnie zanik ciśnienia wody ze studni. Np podczs kąpieli woda leci coraz wolniej aż przestanie całkiem i odrazu zaczyna spowrotem dobijać ciśnienia. Poduszka w zbiorniku jest napompowana a stycznik pracuje normalnie. Czym mogą być spowodowane takie nagłe spadki ciśnienia/przestoje w pompowaniu? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
  2. Witam. Czy odległość naczynia przeponowego na dopływie przed bojlerem jest od czegoś uzależniona? Chciałbym zainstalować takie naczynie przed bojlerem jednak znajduje się on w łazience i nie chcę jej oszpecić. Pion zimnej wody jest nowy i osobny na tą łazienkę. Zawór bezpieczeństwa powinien być przed naczyniem przeponowym od strony dopływu więc znajdował by się on około 8 metrów od bojlera. Czy jest to wogóle dobre rozwiązanie czy absolutnie błędne?
  3. Pion 32 jest istniejącym pionem dlatego nie chce go zmieniać. Wymieniam grzejniki żeliwne które w sklepie przeliczyli mocowo na konkretne płytowe. Grzejniki są bardzo długie dlatego obawiam się oddzielić rurką 16 czy będzie to dobrze grzało. Jeżeli pion jest za gruby też mogę go zmienić tylko nie wiem jakie średnice odpowiednio pionu jak i gałązek do grzejników będą odpowiednie w tej sytuacji? Po jednym grzjeniku na piętrze 3700 W na sztukę i podłączone krzyżowo.
  4. Zastanawiam się nad tymi przektojami z tego względu, że czytałem gdzieś iż przekrój 16 mm maksymalnie do grzejników 1800 W a tu mam 3700 na jeden?
  5. Długość gałązek to zasilająca około 1, 5 m a powrót 4,5 m
  6. MPEC czyli wymuszony
  7. Witam. Mam do podłączenia grzejniki 30 x 300 cm o mocy 3700 W każdy. Chcę je wpiąć w istniejący pion zrobiony rurą PEX 32. Na pionie będą tylko te dwa grzejniki po jednym na piętrze. Z uwagi na długość grzejnika i moc planuje podłączenie krzyżowe. Czy odgałęzienia z pionu do grzejnika wystarczą PEX 20 czy przy tej mocy użyć PEX 25? Gwinty w grzejniku 1/2 cala. Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam
  8. Witam. Mam następujący problem. Posiadam odzelaziacz wody ze studni. Pobiera on straszne ilości wody na regenerację. Wodociągi pozwoliły wylewać tą wodę na ogród i wtedy jest odliczana i za nią nie płacę jednak jak wykonać taką wylewkę na zewnątrz, aby nie rozsadziło tego w zimie? Nie chcę tego wkopywać bo powinno to podlewać ogród (wyjątkiem jest zima). Myślałem ewentualnie, żeby puścić pod samą trawą rurkę kanalizacyjną fi 50 i wystawić drugi koniec w domu, tam podpiąć wodę z odżelaziacza i jak pęknie ta rurka na polu to i tak wkropi to w ziemię. Tylko czy przez tą kanalizację może przemarzać na tyle, żeby zamrozić wodę u wylotu rurki w domu?
  9. Lampa w instalacji była założona już z pół roku temu. Teraz dołożyłem zmiękczacz, ponieważ woda była twarda. Filtry na wejściu musiały być do 1 um ponieważ inaczej lampa nie da rady wybić wszystkich bakterii. Hydraulik doradził mi zamontowane zmiękczacza za lampą, ponieważ bakterie coli zakażą żywicę i pomimo, iz później lampa je zlikwiduje, to nie jest to dobre dla zmiękczacza, a ile w tym prawdy to nie wiem.
  10. Witam. Mam pytanie odnośnie odwróconej osmozy. Chcę ją zamontować ze względu na przekroczoną normę chlorków w wodzie i to prawie trzykrotnie. Posiadam w swojej instalacji filtry sznurkowe 5 mikronów i 1 mikron, następnie lampę UV, centralny zmiękczacz wody i filtr węglowy. Czy da się jakoś dołożyć tylko np 3 filtry pod zlew czy muszę i tak założyć pełny system filtracji?
  11. A w jaki sposób zbiornik solankowy pobiera sól z tego dużego pudła? Bo zaglądając do środka nie ma tam żadnego wejścia do tej tuby, żeby sól pobrało z pudła. A pojemność dużej komory jest na tyle duża, że aby nasypać tak jak pisze w instrukcji pomiędzy 1/3 a 2/3 soli to około 50 kg trzeba wsypać
  12. Witam. Mam następujące pytanie. Zamontowałem dziś zmiękczacz wody Ecoperla Slimline CS30 i nie jestem pewien, w którym miejscu wsypuje się sól? W instrukcji jest to dość niejasne. Jest wąska tuba z doprowadzonym wężykiem od głowicy oraz powierzchnia pomiędzy tą tubą i butlą z żywicą czyli tak jakby całe pudło, w którym znajduje się zmiękczacz.
  13. Ustawiłem dziś stycznik ciśnieniowy i sprawa wygląda tak, że minimalna różnica ciśnienia włączania i wyłączania, jaka przewiduje producent to 1,5 bara czyli ustawiając ciśnienie włączania na 3,1 bara wyłączanie mam przy 4,6 bara też trochę dużo ale chyba tak zostania, najwyżej obniżę do 3 bar i będzie adekwatnie 4,5 bara a na reduktorze dam 2,8
  14. studnia ma 10 metrów głębokości i pompa jest opuszczona na 8 metrów, 12 metrów to odległość studni do zmiękczacza i jest to w poziomie. Reduktor mam zamiar zamontować zaraz przed zmiękczaczem ponieważ nie mam możliwości ruszenia instalacji w innym punkcie. Zmiękczacz będzie zamontowany już za licznikiem a wszelkie inne elementy (filtry, lampa UV, zbiornik buforowy) są przed licznikiem
  15. Super. Wielkie dzięki za pomoc. Zamontuje i popróbuję ustawić doświadczalnie . Pozdrawiam
  16. A 3 bary na instalacji jest ok? Chodzi mi o komfort użytkowania? Ale tak czy tak ciśnienie załączania pompy powinno być wyższe niż ciśnienie reduktora? Dla uściślenia Pompa OMNITECH 1100, na głębokości 8 m w studni plus 12 metrów do punktu poboru.
  17. Naczynie przeponowe oczywiście posiadam, pojemność 100 l. Po prostu źle zrozumiałem Nie mam presostatu tylko zwykły stycznik ciśnieniowy z ustawianiem ciśnienia załączani i wyłączania. Czy w takim razie ustawianie reduktora na 2,8 bar a stycznika w zakresie załączania od 3 do 4,2 będzie dobre? Pompa nie będzie się załączała zbyt często?
  18. Ogólnie studnia została podłączona przez firmę hydrauliczną. W tym momencie stycznik działa w zakresie załączanie przy 2 barach, wyłączanie przy 4,2 bara. O co chodzi z zestawem z naczyniem?
  19. Witam. Mam następujący problem, montuję w domu zmiękczacz wody. Woda ze studni podawana pompą (bez hydroforu). W instrukcji zmiękczacza podano, że prawidłowe ciśnienie jego pracy to 3 bary +- 0,5 bara. Chciałbym wprowadzić do instalacji reduktor ciśnienia, który ustabilizuje je na poziomie 3-3,5 bara zaraz przed zmiękczaczem. Czy zakres ciśnienia włączającego pompę i wyłączającego na styczniku rzędu od 3 do 5 barów będzie ok? Chodzi mi o to, żeby pompa nie załączała sie zbyt często ale nie wiem czy 5 barów nie jest zbyt wysokie? Odcinek instalacji od studni do reduktora jest nowo wykonany zgrzewem, jednak na drodze znajdują się 2 filtry sznurkowe, lampa ultrafioletowa i wodomierz. Z góry dziękuję za pomoc
×
×
  • Dodaj nową pozycję...