Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

jotom

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

O jotom

  • Urodziny 12.12.1976

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Michałowice
  • Kod pocztowy
    05-816
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

jotom's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Hej jak tam budowa? My mamy już projekt Kasjopea 7B po przeróbkach i składamy wniosek o pozwolenie na budowę. Ze słupem w kuchni się pogodziliśmy. Schody będą najprawdopodobniej drewniane dywanowe. Przerobiliśmy front domu: zlikwidowaliśmy logię, mamy większą sypialnię i dzięki temu powiększymy garderobę, aby móc zrobić półki na dwóch dłuższych równoległych ścianach. Zrezygnowaliśmy też z balkonów, będą balkonetki. A jakie postępy u Was na budowie? Jak tam schody wyszły? Czy jeszcze jakieś inne problemy widzicie? QUOTE=czarna_owca_23;7704314]Nam zupełnie ten słup nie przeszkadza Nie jest to wg mnie słaby punkt projektu My również nie będziemy wylewać schodów betonowych. Robimy dywanowe drewniane i aby przejscie było jak najwyższe będą zabiegowe a nie ze spocznikiem.
  2. Super, Cieszę się, że udało się nam skontaktować i jest możliwość wymiany doświadczeń w sprawie Kasjo 7. Siostra, która przeszła przez podobny problem z filarem w salonie (inny projekt z pracowni MG Projekt) zastąpiła filar stropem monolitycznym i uzyskała 60m2 salonu. Efekt w połączeniu z sufitem napinanym (lusto) jest oszałamiający. Mi osobiście się kręci w głowie:rolleyes: Reasumując, Siostra tak długo szukała biura architektonicznego, aż znalazła takie, które podjęło się likwidacji filara. W inspiracji stropem monolitycznym wysłałem zapytanie do MG Projekt w sprawie Kasjo 7B: Temat filara w kuchni nie daje mi spokoju... A gdyby tak: 1. zmienić strop na monolityczny (zakładam, że to droższa opcja niż Terriva)? 2. przy założeniu, że realizujemy Pana propozycję z dodatkowymi podciągami, to czy podciągi można ukryć w suficie podwieszanym. Brakuje mi tu wyobraźni.. Odpowiedź MG Projekt: Niestety nawet zmieniając strop na monolityczną płytę (zgadza się – droższe rozwiązanie ) nie uniknie Pan konieczności podparcia konstrukcji domu w tym miejscu . Co do ukrycia podciągów - podciąg podpierający wzdłuż piętro jest właściwie nadciągiem , co oznacza , że wystaje poniżej lica dolnego stropu na 5-6 cm zaledwie , a jego większa część jest powyżej stropu , niejako na piętrze . Może Pan to zobaczyć na pliku szczegółowym pdf : https://www.mgprojekt.com.pl/upload/downloads/projekt-domu-kasjopea-7-b-plik-szczegolowy-b27b408055563233e2e5c1c54227d364.pdf na przekroju poprzecznym . Podciąg zamienny w stosunku do filara idący prostopadle jaki zaproponowałem wcześniej , musiałby mieć dolne zbrojenia poniżej tego podciągu , zatem wystawałby ze strony na ca 11-12 cm . Słowem niewiele . A więc : tak - można byłoby go ukryć w suficie podwieszanym . Panie Tomaszu - chce Pan zlikwidować jeden z najważniejszych elementów konstrukcji w tym domu.
  3. Drodzy Forumowicze, Chcemy budować Kasjopeę 7B w mazowieckim. Z chęcią wymienilibyśmy doświadczenia/ obejrzeli postępy w budowie. Kontakt do nas: [email protected]. Rozważamy likwidację filara w kuchni. Ciekawe czy jest to możliwe? Pewnie trzeba będzie wzmocnić strop. Z dalszych przeróbek, to chcemy: - przerobić WC na kotłownię.... - przesunąć ścianę garażu i gabinetu o 0,5 metraPozdrawiamy, Asia i Tomek
×
×
  • Dodaj nową pozycję...