Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

gajtas1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Łódź

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

gajtas1's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. gajtas1

    Problem z DGP

    Witam, mam kominek hybrydowy na pellet 10kw i mam rozprowadzenie ciepłego powietrza z turbiny do pomieszczeń. Problem jest taki, że z górnej kratki w kominku wylatuje ciepłe powietrze tylko wtedy gdy wyłącze turbinę. Wydaje mi się, że to wina zamontowania rury zasysającej w zabudowie kominka wyżej niż kratka wylotowa. Mam rację?
  2. W takim razie docieple poddasze, a czy 10cm dodatkowej wełny wystarczy czy dać lepiej 15 albo kolejne 20cm?
  3. A czy jak będę docieplał sufit na poddaszu to też połać do szczytu mam ocieplić czy zostawić? Dziwnie to u mnie wygląda bo nawet w starych domach sąsiadów śnieg leży na całej powierzchni dachu i się nie topi
  4. Witam, mam dom parterowy z użytkowym poddaszem. Ocieplenie poddasza mam tylko do jętek w poziomie i nad jętkami mam jakieś niecały metr nie ocieplony do szczytu. Gdy spadł wieczorem śnieg przy - 1 to zauważyłem rano brak śniegu na całej powierzchni dachu ale tylko nad jętkami (tam gdzie nie ma ocieplenia). Dodam, że sufit na poddaszu mam ocieplony wełną tylko 20cm (lambda 34) z czego wełnę wkładałem tylko między krokwie (wiem powinienem drugą warstwę w poprzek) ogrzewanie mam systemem kominkowym z DGP i rury właśnie są rozprowadzane tym nie ocieplonym stryszkiem (ale są przykryte wełną) Czy ten topniejący śnieg jest spowodowany tymi rurami DGP które ogrzewają ten stryszek czy może wełną 20cm na suficie? Dodam, że pokoje na poddaszu dosyć szybko się wychładzają. Pozdrawiam
  5. Generalnie mam zamiar grzać kominkiem automatycznym na pellet który jest bez obsługowy, automatycznie się rozpala , sam kontroluje temperaturę i sam wygasza kominek więc u mnie przegrzanie domu jest niemożliwe ale fakt nie napisałem tego na początku więc przepraszam.
  6. Witam, Temat do osób które w swoim domu posiadają system rozprowadzenia DGP w automatycznych kominkach na pellet które są bezobsługowe. Jako ,że nigdy nie byłem w takim domu a mam zamiar w swoim 100m2 zrobić ogrzewanie kominkowe z DGP chciałem was zapytać jakie jest to uczucie ciepła które leci z tych otworów? Czy to ciepło wieje np. w głowę jak stoję obok tego otworu czy raczej jest nieodczuwalne. Generalnie jakie według was jest odczucie ciepła w domu po nagrzaniu kominka? Proszę nie pisać, że kominek brudzi, śmierdzi, że trzeba nosić drewno itd. Zależy mi tylko na opini dotyczącej odczucia temperatury w takim domu. Pozdrawiam
  7. Jakiego śmieciucha? Przecież napisałem ,że myślę o alternatywie czyli o kominku hybrydowym który jest na pellet/drewno jest to kominek 5 klasy (traktowany jako kocioł) i dzięki temu nie muszę mieć ,żadnego pozwolenia ponieważ w projekcie mam również kominek. Także jakie macie opinie na temat ogrzewania domu pelletem?
  8. Ponieważ latem nie zamierzam palić w kominku
  9. Dlaczego mieli by minie klepnąć takiego domu skoro pozwolenie juz mam i fundament juz stoi? , pozostaje tylko kwestia wyboru ogrzewania poki mam jeszcze mozliwosc na zmiany i zastanawiam sie nad kominkiem hybrydowym od Iwona Pellets plus do tego pompa ciepla powietrzn. Co myslicie o takim rozwiazaniu?
  10. Pompa do CWU po to aby zmniejszyć znacząco koszt ogrzewania wody ponieważ podobno ta pompa tylko w 25 % wykorzystuje prąd do ogrzewania wody więc oszczędność jest 3/4 po naszej stronie. Gdzieś na google znalazłem jak gość opisywał,że oszczędność w skali roku na pompie miał ponad 1200 zł na 3 osobowej rodzinie w porównaniu o przepływowego ogrzewacza. Jak myślicie czy taki kominek jest w stanie ugrzać grawitacyjnie cały dom wraz z piętrem czy musi być zastosowane DGP?
  11. Co do gazu to sam nie wiem bo przecież gaz w kwh wychodzi raczej taniej niż 1kwh prądu w drugiej taryfie albo się mylę? Tylko wiadomo ,że do inwestycji w swój gaz wymagany jest większy budżet na butle, kotłownię, piec gazowy, podłączenie gazu, serwisy. A co sądzicie o grzaniu domu kominkiem hybrydowym na pellet z powietrzną pompą ciepła CWU?
  12. Co do zapotrzebowania na ogrzewanie to dokładny wynik to 10800kVh/rok a 13348kvh/rok to jest razem z ogrzaniem wody i energią za światło, ale uważam, że wyliczenia te są jakieś błędne i zawyżone ponieważ rozmawiałem z osobami które wybudowały domy w tej technologi z tej firmy i każdy chwalił ,że dom jest bardzo ciepły i ogrzewanie również jest ekonomiczne mimo ,że te osoby budowały o wiele większe domy od mojego. Według charakterystyki energetycznej budynku wyszło ,że 54% to strata ciepła przez wentylację a w tym małym domku mam tylko kominek i jeden otwór wentylacyjny w łazience i kuchni więc też zastanawia mnie tak duża strata na wentylacji.
  13. Witam, na wiosnę będę miał stawiany dom prefabrykowany z żelbetonu. Dom ma wymiary 9mx9m, pow. całkowita wynosi 153m2 a użytkowa 98m2. Dom jest mały, parter plus poddasze użytkowe, zapotrzebowanie na energię użytkową to 13348 kWh/rok. I teraz największy problem mam z podjęciem słusznej decyzji co do ogrzewania domu tak aby było ekonomicznie dla kieszeni. W grę wchodzi tylko ogrzewanie na prąd (akumulacyjne) albo ogrzewanie za pomocą (gazu z butli 2700l w ogrodzie ponieważ nie mam gazociągu w miejscowości). Jeśli chodzi o ogrzewanie prądem to myślałem nad ogrzewaniem akumulacyjnym w taryfie g12w oraz alternatywą w postaci kominka automatycznego w salonie na drewno/pelet bez DGP. Jak można jeszcze nie drogo obniżyć zapotrzebowanie na energię tak aby decydując się na ogrzewanie akumulacyjne płacić jak najmniejsze rachunki? Może ogrzewanie gazowe okaże się lepszym rozwiązaniem? Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...