Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

RisingSun

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O RisingSun

  • Urodziny 14.09.1977

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Rzeszów
  • Kod pocztowy
    35-114
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

RisingSun's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

15

Reputacja

  1. Witam, Pomieszczenie 32m2, przedzielone na pól dylatacją w wylewce (6-7cm grubosci) , ogrzewanie podłogowe. Gres 20x60, kładziony w poprzek dylatacji, fuga 4mm Ekipa twierdzi, ze można nie ciąć płytki na dylatacji, płytke kładzioną na dylatacji z dłuzszej strony normalnie kleimy, krótszy element mocuje sie na silikonie który ma rzekomo przejąć naprężenia i spowodować ze płytki nie będą pękać. Faktycznie da radę bez cięcia płytek wzdłuż dylatacji ? Jest szansa, że płytki nie będą pękać ? Układ jest taki, że to bardzo widoczne miejsce i dodatkowa fuga wzdłuż dylatacji będzie kiepsko wyglądała
  2. Witam, Wylewka zrobiona dokładnie 18 sierpnia, czyli 7 tygodni temu, jak wiadomo te 7 tygodni było generalnie bardzo ciepło i sucho. Grubość wylewki 6-7 cm. Na podłoge idzie gres 20x60 , fuga 4mm. Na początku planowane było wygrzewanie po 3 tygodniach , ale póki co nie było ani pieca ani gazu. Do domu trzeba sie wprowadzić od listopada (remont generalny, cały czas trwa). Powierzchnie oddzielone dylatacjami w wylewce to ok 1,5m2 ; 5m2, 11m2, 16m2, Ekipa twierdzi ze po takim czasie i takich warunkach mozna kłaść płytki bez wygrzewania. Można czy nie można ??
  3. Piecyk jest z zamknięta komora spalania, więc podczas pracy nie bierze powietrza z pomieszczenia Tak właśnie sądziłem jak John, rura zewnetrzna jest ta "cieplejsza" przez cofkę spalinowej, i dlatego skrapla. Okna są nowe, montowane na wiosne - nie wiem jak było wczesniej, bo dopiero się tutaj wprowadziłem. Ale kilka kwater jest zostawionych na mikrowentylacje/rozszczelnionych. Komin nowy, montowany przeze mnie 2 miesiące temu. Wentylacja drożna, bo wieje z niej jak jasna cholera... teraz przytkałem trochę w kuchni bo zimno wpadało, i sąsiedzi pala jakimiś smieciami, ale łazienkowa otwarta (a tam wisi piecyk) Ale generalnie kanał wentylacyjny w kuchni wrzucał powietrze, wrecz wiało z niego, a chyba powinien wyciagać... Czy przyczyną mogą być zbyt szczelne okna ?? Wszystkie kwatery uchylne zostawione na mikrowentylacji. No i dlaczego wentylacyjny w kuchni wrzuca, zamiast wyciągac powietrze ? A może tak, ze jak na zewnatrz wieje, to wdmuchuje to powietrze kanałami wentylacyjnymi ? Teraz jest bezwietrznie, i turbina stoi, lub lekko zakręci od czasu do czasu Ale tak czy inaczej, jesli pcha to powietrze na piecyk, to nie rozumiem dlaczego nie obydwoma rurami (wewnetrzna i zewnetrzna). Bo rozumiem, ze jak by pchał obydwoma, to by w obydwu była taka sama temperatura, i się zadna nie pociła... wyglada jakby wracało tylko spalinową :/ Czy cos przekombinowałem ? ps. zrobiłem jeszcze jeden eksperyment - otworzyłem szeroko okno, co spowodowało duże przyśpieszenie turbiny na piecyku. oczywiscie w kierunku "na piecyk". Jednoczesnie ostanie 1-2h turbinka się ledwo co kręciła, i nie zauwazyłem ani jednej kropli (co potwierdza, ze winny jest nawiew powietrza przez rurę spalinową) Ale eksperyment z oknem pokazał, ze gdyby były mniej szczelne, to byłoby jeszcze gorzej... Jaki może być powód, ze to powietrze tak bardzo chce sie dostawac DO pomieszczenia kanałami wentylacyjnymi/spalinowym ??
  4. Witam, mam nietypowy problem. Mieszkanie w bloku 2 pietrowym, na 1 pietrze. CWU z piecyka gazowego przepływowego jednofunkcyjnego, zamontowałem 2 miesiące temu Termet Turbo z zamkniętą komora spalania, który jak wiadomo wymaga "podwójnej" rury - wewnatrz odprowadza spaliny turbiną, zewnątrz zaciaga powietrze za dachu. Długość przewodu około 6 metrów Niedawno zauwazyłem, ze w piecyku pokazał się woda - sądziłem że problemem jest brak odskraplacza. Odskraplacz jednak został zainstalowany, a woda nadal sie pokazuje, niezależnie od pracy piecyka. Po rozebraniu układu widzę, ze odskraplacz jest w rurze wewnetrznej (tej odprowadzającej spaliny), a wygląda to jakby woda skraplała się w rurze zewnętrznej, tej doprowadzającej powietrze podczas pracy (nie wiem czy na jej wewnetrznej czy zewnętrznej ściance.). W niej nie ma żadnego odskraplacza, i z tej rury skapuje na wnetrzne piecyka Zauwazyłem także, że jak piecyk nie działa to turbina kręci się (delikatnie) w przeciwną stronę niż podczas pracy, to znaczy że powietrze z dachu wewnętrzną rurą spalinową jest wdmuchiwane na piecyk. Może to ma jakies znaczenie. Co może być przyczyna skraplania się w rurze powietrznej ? Jak mogę wyeliminować ten problem ? Dodam, ze w bloku generalnie jest problem z zimnymi i mokrymi ścianami wzdłuż kominów wentylacyjnych (nie spalinowych)
  5. Faktycznie się nie znam, i niczego nie udaję Choć pare rzeczy się już dowiedziałem, i wśród znajomych mógłbym uchodzić za fachowca ; Nie szukam "okazji". Szukam dobrego okna,w uczciwej cenie, z solidnym montażem zgodnie ze sztuką. Odwiedziłem wiele punktów sprzedaży, różnych okien. Zdecydowałem się wybrać coś z producentów których tu wyżej wymienił IVO333 (jako tych polecanych) - "Adams, Jezierski, M&S ,Oknoplast, czy Vetrex (kolejność alfabetyczna)", i wygląda na to, że moim wyborem będzie Adams na profilu Veka 82 SL - wydaje się być najatrakcyjniejszy cenowo z w/w, a i dzisiejsza rozmowa z montażystą utwierdza mnie w tym wyborze. Wygląda na człowieka który wie co robi, i nie robi tego "za karę" Ze względu na montaż w bloku (po termomodernizacji - w tą jesień przeszedł gruntowne ocieplenie) zdecyduję się pewnie na osadzenie okien na tzw ciepłym parapecie, ale tylko pod oknem, i parapetem od strony mieszkania - pod parapetem zewnetrznym nie bedzie, bo nie chcemy niszczyć świeżo zrobionego ocieplenia. Sądzicie że takie rozwiązanie ma sens ? Czy lepiej zostać przy "klasycznym" montażu na listwie, skoro nie można zrobić pełnego "ciepłego" ?
  6. Próbuje rozeznac temat od kilku tygodni... i wychodzi, że nie ma dobrego producenta okien Na każdego można znaleźć niezadowolonych klientów, ale coś trzeba wybrać Bo jak każdy ma wpadki, to "po co przepłacać" i może Sonarol ?? A co sądzicie o Ślaskiej Fabryce Okien KNS ? Biore pod uwagę okna od nich na Veka Alphaline Człowiek chce podjąć świadomą decyzje, a głupieje...
  7. Jak narazię mam wycenę: Perfect Dystrybucja (Pagen) ok 6500 pln Mariot (Oknostyl) ok 7100 pln To jesli chodzi o Schuco living MD Inne profile które sprawdzałem: Sonarol pasivline 5200pln Veka Alphaline ~7000 pln Brugmann BluEvolution 82 5900 pln Karmar MS Evolution 82 7100 pln
  8. Bliski jestem zakupu okien jak w tytule , (w firmie Perfect Dytrybucja w Rzeszowie) Co sądzicie o producencie PAGEN, zwłaszcza na tym profilu ??
  9. Moim nowym typem jest Perfekt Dystrybucja w Rzeszowie Okna Schuco living MD (Pagen) Co sądzicie o samej firmie i producencie Pagen ?
  10. Witam, planuję w najbliższym czasie wymiane okien i drzwi. Teraz mieszkam w Rzeszowie ( i tu najłatwiej mi pojeżdzić po firmach), ale sama wymiana miałaby być w Brzozowie. Z forum wiem już, że od samych okien nawet ważniejszy jest montaż, dlatego proszę o pomoc w wyborze odpowiedniej firmy, która to właściwie zrobi. Moje typy na ten moment to (ceny z montażem): Schuco LivIng MD (Mariot) ok 7 tyś Veka Alphaline (Strefa Ciepła Sanok) ok 7 tyś BluEvolution (MultiDom Brzozów) ok 6 tyś Pasivtherm Sonarol (rózne mniejsze firmy) ok 5 tyś MS Evolution (Karmar) ok 7 tyś Pomożecie ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...