Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

janbezzmian

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

O janbezzmian

  • Urodziny 25.07.1990

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Lublin
  • Kod pocztowy
    20-024
  • Województwo
    lubelskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

janbezzmian's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. podobny dylemat przede mną, udało się przebrnąć przez temat ścian szczytowych w konstrukcji drewnianej ?
  2. Projektant twierdzi, że zamaskowanie rur gazowych styropianem nie będzie problemem. Bardziej martwi mnie brak ciągłości izolacji po zamaskowaniu. A czy w przypadku rozdzielenia gazu w ziemi, na budynku konieczne jest zamontowanie dwóch odrębnych skrzynek z zaworami ?
  3. Witam ! Jesteśmy na etapie projektowania przyłączy do budynku. Zatrzymaliśmy się etapie projektowania przyłącza gazowego. Generalnie sytuacja przedstawia się tak: Odległość budynku od granicy działki (jak również od przyszłej skrzynki gazowej to 6 m). Gaz będzie potrzebny do kotła gazowego oraz kuchenki. Pomieszczenia oddzielone są o kilka metrów. Pytanie jest następujące. Czy lepszym rozwiązaniem jest rozdzielenie przyłącza w ziemi i podejście do każdego punktu poboru gazu przewodami elastycznymi położonymi w ziemi, czy lepszym rozwiązaniem jest wyjście jednym przewodem z ziemi na ścianę zewnętrzną budynku i rozdzielenie przyłącza na ścianie oraz poprowadzenie instalacji po zewnętrznej ścianie budynku. Przy drugiej opcji zastanawiamy się nad jakością izolacji budynku, to znaczy, czy konieczność maskowania rur w styropianie nie wpłynie na jakość izolacji i nie spowoduje powstania mostków cieplnych w tych miejscach. Poza tym zastanawiamy się, czy ze względów estetycznych jest sens umiejscowić skrzynkę gazową w rogu działki, czy lepszym wyjściem jest umiejscowienie skrzynki na wprost kotłowni, tak aby odcinek przyłącza był jak najkrótszy. Spółka gazowa w warunkach wypowiedziała się tylko, że skrzynka gazowa ma być w granicy działki. Umiejscowienie skrzynki gazowej w rogu działki wiązałoby się z dłuższym o ok. 20 m odcinkiem rurociągu w ziemi. Czy ktoś może orientacyjnie podpowiedzieć o ile wyższe byłyby koszty przyłącza w przypadku wydłużenia rurociągu o 20 m w ziemi. Dziękujemy za podpowiedzi
  4. Witam Jestem nowy na forum, więc z góry przepraszam za błędy nowicjusza (założenie nowego tematu, dział w którym został zamieszczony, a może zbyt banalne pytanie). Na wstępie powiem, że poszukiwałem odpowiedzi na moje pytanie na inne sposoby, ale legendy map jak informacje na forach nie dają mi jednoznacznej odpowiedzi. Jesteśmy z małżonką zainteresowani zakupem działki budowlanej, przy czym mamy wątpliwości odnośnie jej statusu - jak to ujmę - geodezyjnego. Konkretnie chodzi nam o wyjaśnienie znaczenia jednej z linii przebiegających przez działkę. Jest to linia przerywana, mapka pochodzi z zagospodarowania przestrzennego udostępnionego na stronie gminy. Linia co do której znaczenia mamy wątpliwości został przeze mnie wskazana na mapie czarną strzałką. Obraz poglądowym dołączam do tematu. Z góry bardzo serdecznie dziękuję za wskazówki i informacje.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...