Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

sebastian.w

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    14
  • Rejestracja

O sebastian.w

  • Urodziny 01.01.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    wlkp
  • Kod pocztowy
    00-000
  • Województwo
    wielkopolskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

sebastian.w's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Tak wiem że próbujesz z każdego zrobić nie kompetentnego amatora i tylko ty jesteś guru (widzę to w innych tematach jak odpisujesz innym) ale niestety muszę cie zmartwić przepływy są zrównoważone bo tak mam ustawione. Tak więc nie udało się że moje jest be a twoje cacy. Odnośnie innych wymienników odzyskujących wilgoć to chętnie poznam, Ale nieraz przeglądałem forum i z tematów założonych zimą masa jest o tym że jest za sucho z WM. Więc chyba nie tylko ja o nich nie wiem.
  2. Wiem że każda sroczka swój ogon chwali ale chwalę się bo mam centrale z rotorem. Przenikanie zapachów między strumieniami można między bajki włożyć. Ja nic nie czuję a węch mam dobry. Sprawność w porównaniu do tzw. przeciwprądowych owszem nieco mniejsza ale nie jest to dużo. Na sterowniku mam ustawione 20 stopni i nawet przy srogich mrozach nie spadło poniżej 18 oczywiście bez żadnych nagrzewnic. Ale ogromny plus to odzysk wilgoci. Zimą nie wierzę że użytkownicy centrali bez wymiennika obrotowego mają dobry poziom wilgoci. No chyba że stosują nawilżacze i tym podobne. Albo tak jak wielu twierdzi trzeba zmniejszyć obroty centrali bo nagle mniej powietrza zimą wystarczy do komfortu w porównaniu do lata. Widać to po postach w sezonie zimowym.
  3. A system telefonu nie blokuje używania wifi dla aplikacji? zobacz czy ma przyznane uprawnienia ale nie w aplikacji tylko w systemie. Ewentualnie spróbuj poszukać jakiejś starszej wersji na ios. nic innego mi nie przychodzi już do głowy.
  4. Ja miałem problem z połączeniem ale po przydzieleniu adresu ręcznie w routerze 192.168.0.1 problem zniknął nie wiem czy to to czy problem z rj bo w między czasie ją od nowa zarobiłem ale za działało i więcej nie kombinowałem. Aplikacja to wersja home. Do aplikacji wpisuje się jeszcze numer portu. Przez przeglądarkę jest pod BACnet. Po każdych zmianach wyjdź z aplikacji i próbuj połączyć się od nowa.
  5. Szczerze powiedziawszy nie wiem czy da radę bez sterownika teoretycznie tak. Ale nie sprawdzałem. Ja steruje przez wifi z aplikacji ale sterownik wisi na ścianie. Jest to wersja którą można sterować centralą bez neta chyba to była 6.1. Do pełnego działanie w wersji 6.2 potrzebna jest przeglądarka lub aplikacja.
  6. Nikt nie odpowiedział wiem sam sobie odpowiem. Wahałem się czy brać czy nie. I jednak wybrałem czy dobrze nie wiem innego nie testowałem w pełni osobiście. Miałem możliwość oglądania innych u znajomych ale u kogoś nie wypada się "rządzić i grzebać". Głównym atutem był odzysk wilgoci. I to działa każdy kto ma wentylację czy to z przeciwprądem czy krzyżowy wie że musi ją przykręcić na mrozy bo będzie sucho w domu (widać to przy wielu tematach z tym problemem). Długo jej nie użytkuje ale większe mrozy ponad -20 załapałem ale o tym później. Testowałem go cały dzień na trybie turbo przy -15 na dworze czy wysuszy powietrze i wilgotność spadła do 45% przy normalnej pracy wilgotność waha się około 50-55%. Drugi atut według mnie to brak zamarzania wymiennika tak jak pisałem w nocy była temperatura poniżej -20 i żadnego lodu w centrali a nawiew wahał się w przedziale 18-20 stopni (nastawa 20) nagrzewnica elektryczna wyłączona, wyciąg ok 23-24 stopni. Na przeciw prądzie uzyskał bym więcej stopni na nawiewie ale dla mnie to jest wartość wystarczająca. I brak obawy że coś zamarznie a wtedy wiele central dmucha chłodem. Jeszcze jedna sprawa odnośnie posta jednej z osób "użytkującej" podobną centralę z rotorem pozwolę sobie zacytować: Co prawda odpisałem na tamtego posta w inny temacie ale jak to możliwe nie wiem do tej pory. Przecież na takim mrozie jak bym otworzył okno przy którym jest grzejnik uzyskał bym podobną temperaturę wlatującego powietrza. A więc albo ktoś ma instalację w ciekawy sposób wykonaną albo... Jeszcze co do głośności jak dla mnie jest cicha. Centrala jest dość blisko sypialni w osobnym pomieszczeniu. Do spania lubię ciszę i każdy szmer mi przeszkadza a tu nic nie słyszę. Na noc ustawiony tryb "poza domem" ale podkręcony do 30% mocy oryginalnie 20%. Dopiero przy trybie intensywnym coś tam słychać w nocy a w dzień przy normalny życiu słychać dopiero tryb turbo.
  7. Tak mam z rotorem. To prawda przy załączeniu rotora słychać stuknięcie ale później dźwięk raczej przypomina "szelest". Słyszalny jest tylko w pomieszczeniu gdzie znajduje się centrala. Spać przy tym nie dało by rady przynajmniej ja bym nie dał rady mimo że to nie jest głośny dźwięk. Ale jak pisałem pomieszczenie jest wykonane z cienkiej ścianki (żadna dźwiękochłonna tylko zwykła z cegły) dodatkowo niedaleko sypialni i ja nic nie słyszę a lubię ciszę do spania.
  8. Sam użytkuje podobny model bo domekt 300v co prawda użytkuje go niedługo ale większe mrozy załapałem już . I w zasadzie nie mam zielonego pojęcia jak możesz uzyskać takie wyniki. Jedynie tak jak pisze poprzednik sprawdź temperatury bezpośrednio w wymienniku bo gdzieś gubisz bardzo dużo ciepła najczęściej wnioskując po innych postach na poddaszach nie użytkowych. U mnie w ostatnie mrozy temperatura na zewnątrz ok -20 w nocy, wyciąg 23-24 a nawiew 18-20 stopni, na sterowniku ustawione miałem 20 (żeby nie było nagrzewnica wyłączona). Jak to mówią każda sroczka swoje gniazdko chwali ale chwalę się długo zastanawiałem się jakie reku wybrać i wybór padł na ten i nie żałuje. Ogrom postów ludzi narzekających na wilgotność powietrza w zimie chyba wszystko wyjaśnia większość ma za sucho a ci co nie mają mają po przykręcane moce (niektórym to nawet nie pomaga) u mnie takiego problemu brak. Przy temperaturach -15 w dzień testowałem go na trybie turbo czy obniży się wilgotność ale poniżej 45% nie spadło. przy normalnej pracy wilgotność na poziomie powyżej 50%. Jeszcze krótko na temat hałasów przy normalnej pracy czy to w dzień czy w nocy nic nie słyszę. Jedynie tryb turbo jest trochę słyszalny. Reku jest w osobnym pomieszczeniu o cienkich ściankach. W owym pomieszczeniu słychać szum przy pracy intensywnej ale w pomieszczeniach cisza więc tam mnie to nie rusza. Tak więc longtech albo masz fatalnie wykonaną instalację albo działasz w konkurencji i siejesz antyreklamę.
  9. Tak jak w temacie ktoś może się wypowiedzieć na temat rekuperatora Domekt r 300v? Jest to dość nowy model i brak informacji na jego temat od osób które go używają.
  10. Witam. Szukam, czytam i jak to bywa każdy chwali swoje jakie ma założone. A konkretniej jakie kanały użyliście do swojej wentylacji. Niby teraz jest moda na peflex i tym podobne ale czy one są aż takie dobre czy coś jest lepsze. Dla mnie plusy to: szybki łatwy montaż i zastosowanie skrzynek rozdzielczych dzięki którym przynajmniej teoretycznie nie powinno być nic słychać z pokoju obok ale jak to jest w praktyce? jest z tą technologią antybakteryjną to prawda czy chwyt reklamowy. Gdzieś czytałem że zwłaszcza te ze" srebrem" mają tyle tego srebra że aż nic. Czy są to jedyne sensowne rury do wentylacji. Druga sprawa to rury/kanały między reku a skrzynkami. Jakie wybrać sonoduct, sonodec zwykłe spiro? Jakie macie spostrzeżenia sugestie? Będę wdzięczny za rady i porady.
  11. No nie powiem thessla jest droga ale za 8000 zł można kupić już z tym najlepszym sterowaniem. Mówię oczywiście o 300. Odnośnie Brinka czytałem o jego wadzie i problemach z tym aspekcie nawet serwisu. Ale ktoś już też znalazł rozwiązanie więc dało by radę zrobić. Tylko jedno ale... kupować sprzęt za 6 tyś. i przerabiać go? Ale znów chyba nic rozsądniejszego nie znajdę.
  12. Właśnie sam też myślałem o Brinku ale 300 bo wydaje mi się że spokojnie starczy na mój dom. Pozwól że też zadam Ci to samo pytanie dlaczego wybrałeś tego producenta?
  13. Nie powiem słyszałem o niej przychylne opinie. Ale to Twój wybór bo: słyszałeś o niej opinie, widziałeś porównywałeś przed zakupem czy inna kwestia? Nikt inny nie pochwali się jaką ma i jaką może polecić?
  14. Witam wszystkich. Mam pytanie jak w temacie jaką centralę polecicie dla domu 140m2? W domu 5 osób. Myślałem o Brink 300 ale czekam na inne propozycje. Myślałem też o wymienniku w obudowie od Barbor z przeciwprądem cena przystępna ale... mam kilka wentylatorów (ebm dc) które można by wykorzystać do niego a i sterowanie żeby zrobić to też nie problem dla mnie. Ktoś ma jakieś doświadczenia z tymi wymiennikami? Kwota jaką chciał bym przeznaczyć to 6000zł. Wiadomo im mniej tym lepiej ale też jeżeli ktoś by mnie przekonał że warto dołożyć trochę to i może warto. Instalacji nie ma na razie. Planuję ją na peflex 75mm i 2 skrzynki rozdzielcze jedna nawiew druga wywiew na parterze, 5 nawiewów do pokojów po 2 rury. Jako że jest to stary dom chce wykorzystać kanały wentylacji grawitacyjnej do rozprowadzenia przewodów na piętro i o ile długości przewodów nie są długie jest to ok 3-6 m to jako że chce wykorzystać kanały istniejące do przeprowadzenia przewodów robią się dodatkowe 2 dość ostre zakręty na przejście na piętro wejście i wyjście do kanału czyli dodatkowe ok 6metrów kanału bo jak dobrze kojarzę to dolicza się 3metry na każdy zakręt. Będę chciał to zrównoważyć na parterze wykonując dodatkowe zakręty na rurach. Co do wywiewu to będą 3. Mały w kuchni 2 rury na parterze i 2 większe w łazienkach na parterze i piętrze po 4 rury. Na parterze skrzynki i rury zabudowane w suficie podwieszanym. To chyba wszystko tak w skrócie. Ktoś będzie mógł mi doradzić co do centrali jaką wybrać i może też co do moich założeń "projektowych".
×
×
  • Dodaj nową pozycję...