Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

lukas99

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    4
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez lukas99

  1. ale lutowana miedź jest pewniejsza niż takie zaciskane? i tak bez problemu można prowadzić miedziane rury w warstwie styropianu do rozdzielacza? a rury zgrzewane PP nie nadają się? Zastanawiam się jeszcze nad grzejnikami drabinkowymi w łazienka, podłączenie takiego grzejnika pod rozdzielacz ogrzewania podłogowego (temperatura zasilania 37 stopni) jest troche dziwny, ale u znajomych tak widziałem. Jaka jest alternatywa dla takich grzejników łazienkowych?
  2. jakie najlepiej rury u użyć między zestawem mieszającym w kotłowni a rozdzielaczem do ogrzewania podłogowego? miedziane czy pex z wkładką aluminiową? generalnie będą dwa rozdzielacze w różnych lokalizacjach także jakiś trójnik musi być i się zastanawiam co jest najbezpieczniejsze jeśli chodzi o możliwość wycieku, bo te trójniki jakby trzeba sie do nich dostać to tylko przez kucie posadzki.
  3. chodzi mi o kanały 75/63 i te mniejsze 63/54. A ta normalna dzienna prędkość w kanałach to ile m/s? przewody od centrali lepiej zrobić na sztywnych rurach i dać tłumik czy na elastycznych kanałach tłumiących z izolacją? może ktoś polecić jakąś sprawdzoną wyrzutnie dachową do dachu z dachówką?
  4. jak to jest z tą prędkością w tych elastycznych plastikowych kanałach między skrzynką rozdzielcza a anemostatem, 2 m/s to minimum ? a jak będzie 1,5 m/s to niektórzy piszą że może być problem z hałasem, a niektórzy że 1,5 m/s jest git. Kiedy warto stosować kanały 75 a kiedy 63? czy tylko chodzi o miejsce czy np jak do najdalszego nawiewnika mam od skrzynki rozdzielaczowej 15 metrów to lepiej dać 75 bo mniejsze opory?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...