Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

tbl1

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    21
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez tbl1

  1. No jak do rozbiórki? Czyli jakby była rysa po rozszalowaniu i woda przeciekała to znaczy rozbiórka? Ta rysa na trzecim zdjęciu to najgorsza, wszystkie inne były dużo mniejsze. Takie pajączki.
  2. Beton byl wibrowany bardzo dokladnie. To taki konik KB.
  3. Pod obciążeniem nie będziemy "rąbać siekierką". Niech się wykonawca męczy szlifierką. Sami dali dupy przy szalowaniu. Nie dolewaliśmy wody do betonu. Przy zamawianiu prosiliśmy o bardzo gęsty beton.
  4. Tak zrobie. Dziekuje za rady
  5. Podlewam bardzo intensywnie i przykryłem jeszcze folia. Czy jest szansa, że same znikną? Czy to już tak zostanie?
  6. Możecie rzucić okiem na pęknięcia na stropie. Czy to skurcz i nic groźnego czy szykować się do rozbiórki?? Beton wylany wczoraj ok 21, podlany dzisiaj o 7. W nocy bylo chlodno i wilgotno. Wieczorem byl za wilgotny jeszcze na podlewanie. Wibrowany byl i gladzony.
  7. Dzięki Yogi! Dodałeś mi otuchy. Na prawdę martwię się tym. Widziałeś może mój post na temat pęknięć na stropie? Może byś rzucił okiem?
  8. Z zewnątrz to się uda, niestety największy nadmiar betonu mam od wewnątrz gdzie styropianu nie będzie. Kierownik mówi, żeby po 3 dniach rozszalować i zeszlifować albo skuć.Nie wiem... boję się trochę tego.
  9. Realnie można zeszlifować 4cm betonu? To nie za dużo? Myślałem czy by nie ponacinać tarczą najpierw w taka kratkę a później delikatnie to skuwać. Kiedy można taki szalunek zdjąć? Słupek podtrzymuje belkę nad wjazdem do garażu. Belka oczywiście podstęplowana jest.
  10. Nie wiem czy się uda to wyrównać styropianem. Tu na tym zdjęciu widać jak deseczki wcisnęli żeby zatamować wyciek. Pewnie więcej niż 3 cm jest na jakimś metrze wysokości.
  11. Witam, w dniu wczorajszym zalaliśmy strop żelbetowy. Grubość 16cm 6x6m. Beton B25. Zbrojenie 10 i 12mm. Kierownik wszystko odebrał. Zalewanie skończyliśmy późno bo o 21. Temperatura około 18 stopni. Dzisiaj wcześnie z rana pojechałem podlewać. Pojawiły się niestety pęknięcia i jestem załamany. Nie wiem czy to totalna katastrofa czy tylko skurcz? Co myślicie?
  12. Witam, w dniu wczorajszym zalaliśmy strop żelbetowy. Grubość 16cm 6x6m. Beton B25. Zbrojenie 10 i 12mm. Kierownik wszystko odebrał. Zalewanie skończyliśmy późno bo o 21. Temperatura około 18 stopni. Dzisiaj wcześnie z rana pojechałem podlewać. Pojawiły się niestety pęknięcia i jestem załamany. Nie wiem czy to totalna katastrofa czy tylko skurcz? Co myślicie?
  13. Dodam, ze slupy podtrzymuja belke nad wjazdem do garazu. Belka byla zalewana razem ze stropem i slupkami. Czy nic sie nie stanie po dobie jakby taki slupek rozszalowac?
  14. Dzieki. Czy moge zdjac szalunek slupow juz po dobie? Nic sie nie stanie? Jakich narzedzi najlepiej uzyc?
  15. Witam, proszę o pomoc. W trakcie wylewanie słupów żelbetowych szalunki w trakcie wibrowania się rozprężyły. Jeden na odcinku 2 metrów o 2cm a drugi na odcinku 1 metra o 3 centymetry. Co z tym zrobić? Jak to naprawić? Czy skuwanie nadmiaru betonu to normalna praktyka? Kierownik budowy twierdzi, że konstrukcyjnnie nie ma problemu tylko estetycznie. Proponuje skuwanie betonu po 3 dniach. Czy to normalna praktyka??? Co radzicie??
  16. Droga, mur i garaz od strony polnocnej. Taras, sypialnia i widoki po stronie poludniowej. Zbocze wyzsze od strony polnocnej spada ku poludniowej. Dom sasiedni z jednej strony a z drugiej droga nie utwardzona i lasek okolo 100m. Troche rzadszy od czasu LexSzyszko. Mozna wykonac murek rowniez z tej strony. Nie pytam zeby sie przekonac na sile. Chcialbym zebrac opinie osob, ktore maja doswiadczenie z ogrodzeniami i akustyka. Nie kazdy halas mi przeszkadza. Nie jestem uczulony na halas. Dlatego zastanawiam sie czy jestem w stanie uzyskac te 10dB? Wiem, ze na absoluna cisze nie ma szans.
  17. dwiecegly, masz doswiadczenie w tym temacie? Podziel sie.
  18. Przede wszystkim ze wzgledu na widok, dobre skomunikowanie i media. Poza tym dopoki wszystko bylo obsadzone gesta zielenia to droga mi nie przeszkadzala. Jak wycielem chaszcze po stronie drogi to halas wzrosl. Moim celem jest zmniejszenie halasu o 10dB, czyli o 50%. Mysle ze to by mnie satysfakcjonowalo. Wieksza czesc dzialki jest duzo nizej drogi, halas idzie gora w atmosfere. Takze w odleglosci 20m od drogi jest juz teraz jakies 10dB mniej. Na samym dole dzialki halasu wogole nie slychac. Wiekszosc samochodow to osobowki. W weekend ruch jest znikomy. Za dwa lata mozliwe ze otworzy sie kolejny odcinek drogi, ktory moze odciazyc ruch na mojej ulicy. Zastanawiam sie czy ktos ma doswiadczenie z ogrodzeniem z litego betonu?
  19. Jak myslicie, czy 60cm betonowego muru da rade??
  20. Serdecznie prosze o porade. Posiadam dzialke blisko drogi powiatowej o srednim/niskim natezeniu ruchu. Dozwolona predkosc na tej drodze to 60km/h. Ma zostac zmniejszona do 50km/h ale nie ma jeszcze decyzji formalnej. Dzialke kupilismy ze wzgledu na piekny widok, dobre skomunikowanie i media. Malzonce nie przeszkadza halas, ale mnie zaczal on doskwierac. Jestesmy na etapie budowy parteru i zaczynam miec watpliwosci. Zastanawiam sie czy nie sprzedac ze stosunkowa niska strata teraz, czy budowac sie dalej i liczyc na to ze dobre ogrodzenie pomoze. Obawiam sie tego ze moge nie byc tu szczesliwy i ze juz zawsze bede sie nakrecal halasem. Do domu planujemy okna 3 szybowe z szybami akustycznymi od strony drogi. Dom z pustakow ceramicznych, ocieplony 18cm styropianu. Dom jest zlokalizowany 12 metrow od drogi i okolo 0.5m ponizej jej poziomu. Taras, balkon, sypialnia po przeciwnej stronie domu. Wiekszosc dzialki znajduje sie jeszcze nizej (zbocze). Zastanawialem sie nad kilkoma rodzajami ogrodzen jakie moglbym wykonac by odciac sie od drogi. 1) Gabiony o szerokosci 0.5m i wysokosci 2.20. Koszt niestety bardzo duzy (ok 1000zl/mb) i nie mam pojecia czy zdadza egzamin. Myslalem nawet czy by nie zrobic wyplenienia w srodku z workow z piaskiem jak w systemie Betafence Soundblock. 2) Ogrodzenie z litego betonu - mniej atrakcyjne wizualnie ale podobno daje dobry efekt akustyczny i tansze niz gabiony 3) Ogrodzenie z lego blokow betonowych (takie bloki jak klocki lego o wymiarach 180x60cm). Tutaj szerokosc betonowego ogrodzenia to 60cm a wysokosc 2.20m. Koszt tanszy niz gabiony i mozliwe ze nie trzeba robic wylewki pod blokami, tylko stabilizacja mechaniczna. Estetycznie z zewnatrz nie powala, wewnatrz obsadzilibysmy roslinnoscia. Dodatkowo po stronie dzialki gesto tuje. Wysokosc 160cm. Licze ze szybko wyrosna ponad 220cm muru. Czy kontynuowalibyscie budowe? Jesli tak, to ktora z metod wyciszenia moglaby byc najskuteczniejsza? P.S.Przepraszam za brak polskich znakow, ale komputer z ktorego pisze nie ma takiej opcji. Tomasz
×
×
  • Dodaj nową pozycję...