Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kuba8815

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    28
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kuba8815

  1. Powiedzcie, na jaką odległość od muru należy wystawić krokwie dachu bezokapowego, aby dopasować je do grubości elewacji, styro 20 cm. Wg projektu wystawić należy dokładnie 20, natomiast styro + klej + siatkai klej + struktura oraz ewentualnie jakaś korekta krzywizn muru, no i siłą rzeczy będzie grubiej. Wstępnie cieśle wystawili na 23 cm za mur. Zastanawiam się czy nie skrócić ich ? Na moje oko grubość całej okładziny to będzie jakieś 21 - 21,5 cm. Dodam, że rynny klasyczne na desce czołowej, bitej do czoła krokwi. Więc elewacja musi się zlicować idealnie z obróbką deski czołowej
  2. Powiedzcie, na jaką odległość od muru należy wystawić krokwie dachu bezokapowego, aby dopasować je do grubości elewacji, styro 20 cm. Wg projektu wystawić należy dokładnie 20, natomiast styro + klej + siatkai klej + struktura oraz ewentualnie jakaś korekta krzywizn muru, no i siłą rzeczy będzie grubiej. Wstępnie cieśle wystawili na 23 cm za mur. Zastanawiam się czy nie skrócić ich ? Na moje oko grubość całej okładziny to będzie jakieś 21 - 21,5 cm. Dodam, że rynny klasyczne na desce czołowej, bitej do czoła krokwi. Więc elewacja musi się zlicować idealnie z obróbką deski czołowej
  3. Fakt, gęstość może być argumentem. Sugerujesz, że nie warto się w to pchać ? Listwa termo wystarczy ? Kolejna moja wątpliwość to szerokość zabudowy, okno-rama 82mm, listwa od spodu wypełniona pianą pu jakieś 40. Drastyczne zmniejszenie szerokości, nie spowoduje pogorszenia parametrów w tym miejscu ? Chodzi o taką listwę podokienną, zakotwioną do muru
  4. Co masz na myśli, mówiąc o normalnym montażu ? mur-piana-okno ? Czy opcja z wyklejeniem wnęki od spodu xps'em ?
  5. Czyli tu mówisz o takiej opcji jak mi proponują. Aczkolwiek nic o xps nie wspominali. Tylko tyle, że sama listwa bez parapetu i koniec. Czyli pod listwę kliny i pianka tak ? O podwójnej wysokości listwy też niema mowy.
  6. No właśnie. Generalnie dla moich otworów, komplet Stropexa, listwa + parapet to +/- jakieś 1k pln, więc niema o czym gadać, nie zamierzam oszczędzać. Nurtuje mnie czemu ta ekipa nie chce montować parapetów. Chyba sygnał by poszukać innej...
  7. Odgrzeję kotleta... Jeden z dealerów Oknoplastu proponuje mi montaż okien na listwie termo, z tym, że na samej listwie, bez parapetu... Ja jestem zwolennikiem montażu listwa + parapet. Za cholerę nie chcą montować w takiej konfiguracji. Czemu.... nie mam pojęcia. Ktoś ma doświadczenia albo wiedzę o montażu okna tylko na listwie termo ??? @finlandia, Twoja opinia ?
  8. Co powiesz po paru latach użytkowania okien ? Polecasz, odradzasz ?
  9. A to chyba nie wielka różnica ciemny brąz vs grafit, nagrzeją się podobnie...
  10. Od jak dawna ? Sprzedawca mówił, że od około 2 lat są grafitowe. Zadowolony z okien ?
  11. Na wszystkich wystawkach Oknoplastu jakie widziałem, przy okleinach antracytowych, rdzeń był brązowy, w Winergeticu czyli na Vece. Jak w filmie: U konkurencji w większości grafitowy. Być może koszty...
  12. Sorry za post pod postem, ale nie widzę u Was opcji łączenia. hahaha... nie minęło kilka godzin, proszę, Zobacz co pod innym moim postem napisał forumowicz: https://forum.muratordom.pl/showthread.php?355002-Okna-Petecki-pro%C5%9Bba-o-prawdziwe-opinie!&p=7801535#post7801535 Więc jak tu wierzyć w opinie ? Mnie też już o reklamę posądził Żenada... @finlandia, to jak to jest z tą rzetelnością ? Moderuje spore forum motoryzacyjne, co nieco, temat jest mi znany
  13. Prześledź inne moje posty... zobaczysz jaka to reklama... A kolor rdzenia ma olbrzymie znaczenie kolego, wizualne, bynajmniej dla mnie.
  14. Witam. Od razu zaznaczam, że nie mam noc wspólnego z firmą Petecki. Bo jak zauważyłem sporo było tu postów pochwalnych i co za tym idzie posądzeń o kryptoreklamę Jak to jest na prawdę z tymi oknami ? Opinii na ogół w internetach mało i albo bardzo dobre, albo do kitu. Z mojego punktu widzenia, po zapoznaniu się z ofertą i "obmacaniu" okien różnych producentów, ten cały Petecki, wydaje mi się być całkiem rozsądny. Primo, daje wybór profili Salamander czy Veka, chyba u nikogo innego takiej opcji nie ma. Wykonanie fajne, ładne, staranne zgrzewy, ciekawe okleiny, dobre jakościowo okucia Roto. Mały szczegół, na który mało kto zwraca uwagę, otóż, do oklein grafitowych/antracytowych dostajemy w Peteckim profil z grafitowym rdzeniem, co tworzy spójną całość. Gdy zajrzałem do okna w Oknoplaście - szok. Okleina grafit, środek okna - brązowy, to jakaś kpina! Powiem szczerze, ze wcześniej brałem pod uwagę tylko Oknoplast, jednak czekam na ofertę okien Peteckiego i będę się mocno zastanawiał. Proszę o prawdziwe opinie na temat okien tego producenta.
  15. Jestem na 90 % zdecydowany na montaż okien Oknoplast. Wybrałem model Winergetic Standard, ze względu na jego budowę, Premium posiada zaokrąglony z zewnątrz profil skrzydła, co zdyskwalifikowało je. Czy są jakieś istotne dla użytkownika różnice pomiędzy Winergetic Standard a Premium ?
  16. Też mam w projekcie taras nad połową podwójnego, wysuniętego z bryły garażu, ze ścianą attykową. Taras płynnie przechodzi w zadaszenie nad wejściem do domu. Pomijacie jak widzę, kwestię estetyki bryły, ktoś tak to zaprojektował... by to tak wyglądało, a nie po to by wybudować na tarasie dodatkowe pokoje... i moją uwagę przykuł ten właśnie projekt, między innymi dzięki temu tarasowi. Wyjście na niego jest tylko z głównej sypialni, oraz z pralni, co daje fajną strefę prywatnego relaksu, oraz możliwość suszenia prania latem. Dla mnie rozwiązanie idealne poz względem zarówno estetyki jak i funkcjonalności. Co do kosztów... wszystko kosztuje.
  17. Też fakt... ja też rzędowo, bez mijanki. Tu niby jest tak, że oni zalecają na mijankę, ale dopuszczają rzędowo, tylko wtedy masz gwarancję na samą dachówkę, ale nie masz na szczelność pokrycia, bo niby rzędowo mogą się pojawić minimalne nieszczelności na zamkach. Wiem że ta gwarancja cała to bzdet. Kapstadt odpuść, dużo gorsza jakość wykonania. No i w żadnej betonówce nie spotkałem tak fajnego koloru jak Szary Kryształ, Tevivy, wszędzie tylko smutne ciemne grafity, więc z daleka dach prawie jak czarny wygląda.
  18. Też ja rozważałem, największy minus to cena... Nadal jest to tylko blacha, zdecydowałem się na dachówkę Teviva
  19. No to ja jestem w lepszej sytuacji, dach prosty 2 spadowy, więc gąsior tylko na kalenicy, wysoko i mało widoczny, ale i tak nie jestem przekonany. Rozmawiałem ostatnio ze sprzedawcą, odradzał takie rozwiązanie ze względu na ewentualne późniejsze problemy z gwarancją. Chyba jednak przełknę ten gąsior. A blachę do Tevivy nawet do obróbek trudno dobrać, Zastanawiam się miedzy RAL 7016, a RR23, mat Pruszyński. A tak z ciekawości, jaką dostałaś cenę netto na Tevivę ?
  20. Jestem zdecydowany na płaską dachówkę, na 99% będzie to Braas Teviva, kolor Szary Kryształ. Dach bezokapowy, ogólnie dom dosyć nowoczesny w stylu pasywnego. Zrezygnowałem już z dachówek krańcowych, na rzecz minimalistycznej prostej wiatrownicy z blachy. Okrutnie nie podoba mi się gąsior dedykowany do Tevivy, tragedia, masywny, półokrągły, psuje cały efekt. Chciałbym zastąpić go prostym gąsiorem wykonanym z blachy. Czy ktoś z Was zastosował takie rozwiązanie, płaska dachówka z blaszanym prostym gąsiorem ? Byłbym wdzięczny za jakieś foto takiego rozwiązania, w internetach jakoś nic nie mogę odkopać.
  21. Mam w domu po 1 sztuce Teviva i Turmalin (ceramiczna).... i ta druga jest krzywa. Teviva, idealnie prosta. To widać nawet na wystwkach, Betonowe są o wiele prostsze od ceramicznych.
  22. Odgrzeję kotleta... Pytanie do osób które zdecydowały się na Tevivę, polecacie ??? Ja jestem w 99 % zdecydowany na nią. Z Tegalitem wygrywa nowym kolorem "Szary Kryształ" Tegalit nie występuje w takim, a jest on dużo ciekawszy niż standardwy smutny antracyt. Turmalin zniechęca mnie odkształceniami ceramiki. Teviva jest prawie idealnie płaska, na pewno dużo bardziej płaska niż cermika.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...