Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

kozik111

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    33
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez kozik111

  1. Jaki przewod nada sie do pozniejszego podlaczenia internetu swiatlowodowego? Pierwszy lepszy kabel swiatlowodowy czy jakis inny? Chodzi o wpuszczenie przewodu w peszlu do gniazdka tak aby pozniej wpiac sie na zewnatrz domu podczas przylaczania internetu.
  2. Napisalem priv na messenger
  3. Glownym zrodlem ciepla bedzie piec na pellet plus podlogowka w calym domu, do tego rekuperacja, wiec piecyk/kominek bedzie raczej dla klimatu i ewentualnego doraznego podgrzania calego dolu domu ktore jest przestrzenia otwarta. W takim razie jacy producenci takich piecykow sa godni uwagi( jakosc wykonania, gwarancja, itp)?
  4. Od dzieki za informacje, tak zrobie z rura powietrza zeby od dolu licowala sie z poziomem 0, z piecykami wolnostojacymy to jedne maja dolot powietrza od spodu drugie od tylu... Ale trzeba bedzie sie zdecydowac na jakis model i robic to juz konkretnie pod niego. Co mozecie jeszcze polecic z kominkow wolnostojacych lub piecokominkow w kwocie do 10k pod rekuperacje ? Lub gdzies w okolicy ( Mielec, Kielce, Krakow) jest jakis sklep z kominkami gdzie mozna by na zywo poogladac sporo wolnostojacych piecow/ kominkow?
  5. W nowym domu dolot powietrza do kominka wychodzi z dolu chudziaka( przy samej scianie), rura pcv 100. Na dniach bede kladl styropian pod ogrzewanie podlogowe 30cm. Pytania: ( przewidywany kominek to piec wolnostojacy owalny, lub prostokatny o wadze do 200kg cos w stylu kratki ab s2) - dolot powietrza odsunac kolankami od sciany w warstwie izolacji( jezeli tak to jakimi rurami, stal/pcv)? - w miejscu posadowienia pieca ujac styropianu na 20cm i wylac grubsza wylewke zbrojona siatka? Czy zostawic 30cm styro i te 7cm wylewki zazbroic ? - robic jakis podest na ten piecyk na etapie wylewki czy na rowno wszedzie? - na jakim obszarze nie klasc podlogowki w obrebie pieca, 30, 50 cm poza jego obrysy? Jak macie jeszcze jakies sugestie to bede wdzieczny, domyslam sie ze dolot powietrza musze odsunac tak aby wchodzil pod spod kozy wolnostojacej.
  6. Zastanawial mnie wywiew w koryarzu na poddaszu, czy ma sens skoro kolejne wywiewy sa obok w schowku i lazience polaczonej z pralnia. Nad bilansem przeplywu sie nie rozwodze bo mam nadzieje ze projektant wie co robi.
  7. Witam, dostalem projekt i wycene rekuperacji do mojego domu, nie znam sie na tym ale zastanawia mnie ilosc wywiewow. Parter Wiatrolap (drzwi do komunikacji, drzwi do garazu) wywiew Pokoj-nawiew Kuchnia otwarta na salon( kuchnia wywiew, salon nawiewy) Spizarka obok kuchni - wywiew Lazienka- wywiew Poddasze Sypialnia, dwa pokoje - nawiewy Lazienka, pralnia, garderoba, komunikacja -wywiewy
  8. Witam ja posiadam defro eko slim 15kw, zainstalowany w tym roku. Z obecnych obserwacji nic złego powiedzieć nie mogę, palę pelletem od lokalnego dostawcy po 700zł /tona , spala się ładnie bez spieków i innych niespodzianek, popiół jak pył. Do tej pory spalił jakieś 500kg pelletu i płomienióki z zawirowaczami nie wymagały czyszczenia(czyste i ładnie wypalone), jedynie okresowe wybieranie popiołu . Piec ogrzewa stary dom (kostka) z lat 70 średnio ocieplony, samymi grzejnikami z regulatorem pokojowym , sterowany zaworem 4d z silownikiem. Zasobnik 90kg z racji tego ze to slim, wystarcza przy obecnych temp zewnetrznych na poziomie 6-14stopni na 2 tyg razem z grzaniem cwu. na zadanej w domu na 22stopnie w dzien i 21 w nocy na regulatorze pokojowym. Jedynie co musiałem zmienić to w ustawieniach pieca to wydajność wentylatora podczas pracy bo na fabrycznych wymiennik ciepła był czarny a obecnie po zmianach jest siwy bez żadnego okopcenia. Podsumowując ten piec nie mam żadnych zastrzeżeń, wybrałem slim ze względu na podajnik u góry i ograniczone miejsce w kotłowni ( inaczej wybrałbym piec z podajnikiem z boku ) nie wiem jak palą inne piece na pellet ale z defro jestem zadowolony i złego słowa powiedzieć nie mogę, zobaczymy jak będzie w srogie mrozy , piec ma modulację mocy od 4,5-15kW którą można w prosty sposób zmienić w ustawieniach w zależności od zapotrzebowania więc nie ma problemu z przewymiarowaniem mocy.. Wybieranie popiolu z paleniska raz na tydzien, czyszczenia plomieniowek nie ma puki co potrzeby bo zero popiolu i jakiegokolwiek nagaru. Cena jaka zaplacilem za piec to 9tys
  9. Braas teviva betonowa czy 13v ceramiczna?? Różnica w cenie minimalna( na cały dach około 2tys, droższa 13v), ciężko się zdecydować...Płaska niby ładna ale betonowa, ale czy że beton to źle? Wyceny jakie dostałem za kompletny dach dwuspadowy, na 8%vat , ~300m2 , 4 okna dachowe , kompletne rynny niagara i membrana 225g braas romańska/bałtycka (beton) 23tys braas teviva (beton) 28tys braas 13v (ceramika) 30tys braas turmalin (ceramika) 38tys MH piano (ceramika) 44tys
  10. Wkład jest metalowy z kwasówki , a o moc pieca pytam też dlatego, że nie chce aby kolejny kocioł pracował mi na 30% mocy jak to było teraz ( albo nawet mniej) ale z drugiej strony mam pewne obawy czy 10kw podczas większych mrozów nie będzie pracował na granicy. Rola starego kotła ograniczała sie jedynie do przedmuchów co kilka minut na sterowniku a i tak przeganiał zadaną temp i potem kisił się opał. Instalator mi zaproponował defro bo pracuje z tymi piecami i powiedział ze 10kw wystarczy ale ja staram się zagłębiać w dany temat i stąd moje zapytanie, zeby było dobrze.
  11. Sama modernizacja kotłowni na obecnym etapie to 20k pln , jedyne co mozna by poprawić to ocieplenie stropu. Dom w zimie nie wyziębia się i panują w nim za wysokie temperatury >23( choćby z braku wentylacji i jakiejkolwiek sterowalności ogrzewaniem poza sterownikiem na kotle co) a piec zarasta sadzą i opał się w nim kisi, czego efektem są pożary sadzy w kominie. Nie szukam odpowiedzi, lecz opinii osób którzy mają piece małej mocy i nie marzną w zimie a wydatek na sam piec rzędu 10k pln musi być przemyślany.
  12. Dom z lat 70, kostka, ściany z pustaka pianowego ocieplone 8-10cm styropianu, okna nowe plastikowe, całkowita powierzchnia ogrzewanych pomieszczeń to 140m2, podłoga bez ocieplenia , strop tez nie najlepiej. Brak wentylacji,jedynie mikro w oknach i nieszczelności... Ogrzewanie grzejnikowe. Do tej pory piec zasypowy ze sterownikiem 20kw nawet w największe mrozy nie miał co robić( przy -20 tej zimy temp na piecu 55stopni a w domu 24 stopnie) bez zaworu 3d/4d, jednak większość czasu na piecu było poniżej 50 stopni a w domu 23-24. Z powodu słabej ustawności kotowni jedyny piec jaki pasuje to defro bio slim i teraz pytanie, 10 czy 15 kw?? 10 jest do 160m2 przy zapotrzebowaniu 70w/m2, 15kw do 220m2
  13. W Mielcu cena silikatów n24 dalej utrzymuje się na poziomie 3,2 zł z transportem. Isomur 24x11,3x60 44zł brutto szt isomur 12...x...x... 34zł szt
  14. Ja mam tak zrobione w domu rodzinnym jak opisałem wyżej( podjazd i miejsca gdzie stoją auta), wybrane ziemi na 80cm zasypane gruzem jak leciało, okrawężnikowane i na to grys, 20 lat już tak jest i nic sie nie dzieje, jedynie po 15 latach trzeba było uzupełnić kamyka bo wyniósł się po części na oponach i rozdrobnił. Taki podjazd i parking przed garażem ma takie plusy że po największych ulewach nie ma kałuż bo woda momentalnie się wchłania, poza tym nie robiły na nim wrażenia nawet doładowane auta ciężarowe z ziemią( nic się nie odkształciło)
  15. Ja Ci napiszę jak bym zrobił u siebie, wykorytować koparką na głębokość jaką uważasz dno zasypać grubym gruzem na to gruz drobniejszy i na to finalnie kamyk, grys. Dobrze by było zagęścić poszczególne warstwy, lub nie zagęszczać tylko ewentualnie uzupełnić/wyrównać drogę po pewnym czasie użytkowania. Można też dać krawężniki, moim zdaniem jedna z tańszych opcji utwardzenia drogi.
  16. Jeżeli ma być w miarę tanio i skutecznie to płyty i kostka odpadają na chwilę obecną, płyty po pewnym czasie osiadają nierówno i nic przyjemnego po nich jeżdzić a i tez nie są tanie. Ja na Twoim miejscu poszukałbym gdzieś gruzu za darmo ( na pewno gdzieś prowadzona jest rozbiórka i często ktoś chce się pozbyć gruzu licząc sobie jedynie za transport, lub poszukał na ogłoszeniach w internecie gdzie ktoś pozbyć się chce gruzu) . Najął koparkę/ koparko-ładowarkę i drogę wykorytował na głębokość 50-80cm , zasypał to gruzem, na dno może iść nawet gruby i nieforemny a na wierzchnią warstwę dać drobniejszy lub tłuczeń i na koniec dał krawężniki ( tylko takie solidne i głębokie). Podejrzewam, że jeszcze niejeden hds lub samochód ciężarowy będzie po tej drodze jezdził więc odpowiednio ubije ten gruz. Po pewnym czasie można pomyśleć o finalnym wykończeniu drogi jakimś grysem czy czymś podobnym. Koszta takiej drogi nie będą duże, tym bardziej jak jesteś dogadany z sąsiadami bo koszt koparki, gruzu i krawężników. Całość powinna zamknąć się w kilku tys zł. Koszt płyt czy kostki to przynajmniej kilkadziesiąt tysięcy, nawet nei wiem czy w przypadku kostki nie w pobliżu 100tys bo droga 100x5m to 500m2 kostki.
  17. Silikaty kupowalem tydzien temu, n24 3,2zl. N12 1,8zl. Oczywiscie po negocjacjach. Ale mieli najtaniej, w miare tanio jest tez w Busko-zdroj na skladzi u Pawla Pary, silikaty oferowal po 3,3zl z Ludyni. A jak obecnie ceny styropianu wygladaja?
  18. Styropian kupowałem październik/listopad 2017 , termonium silwer fundament coś koło 280zł m3 a termonium gold fundament około 300złm3. Silikaty n24 3.2 brutto z dowozem prosto z fabryki w leżajsku ( 100km ode mnie) . Styropian i silikaty kupowane w Sufigs Mielec. Stal zbrojeniowa przyjechała wczoraj w cenie 2900 brutto z dowozem za tonę ale to już nie w Mielcu kupowane.
  19. Pytałem, 3100 brutto.
  20. Udało się zamówić 12 i 14 mm po 2900brutto/tone z dowozem. Rozpiętość cen w promieniu 20km ode mnie to 2900-3600 za tonę. Niektórzy za 14 liczą sobie nawet 300zł drożej niż za 12...
  21. Muszę kupić kilka ton stali zbrojeniowej i ceny niemiło mnie zaskoczyły bo są na poziomie 3000-3300zł /tonę drutu grubości 10-14mm, nie wiem czy jest sens czekać na jakieś spadki cen czy może będą jeszcze jakieś podwyżki, jak bym wiedział że będą takie wahania cen stali to bym kupił całość na jesieni bo wtedy płaciłem 2500zł za tonę . Jak u was kształtują się ceny ?
  22. Styropian termoorganika termonium fundament 300zł m3 silikat n24 3,2zł/szt z transportem silikat n12 1,8zł/szt Mielec.
  23. Wlasnie zmien... Fundamenty juz stoja.
  24. Jakoś nie widziałem na forum odważnych, którzy zaryzykowali i postawili ciężki dom z silikatów z lanymi stropami i ceramiką na dachu na pierwszej warstwie bk, dochodzą jeszcze wylewki, tynki płytki, i całe wyposażenie domu... Trochę to waży. To są stałe obciążenia, a gdzie zmienne typu śnieg na dachu itp. Przeważnie stawiają na pierwszym wierszu z ceramiki z perlitem, lub rezygnują z tego i budują od początku z silikatu/ceramiki bo isomur do tanich nie należy i nie jest jakoś wybitnie dobrym izolatorem, ale ma zasadnicza przewagę nad ceramiką+perlit, jest odporny na wilgoć i wodę. Wystarczy że podczas budowy przejdzie porządna ulewa i mamy mury pełne wody, ciekawy jestem jak długo woda odparowuje z takiej ceramiki zasypanej perlitem, tym bardziej jak jest odizolowana papą pod spodem i na wierzchu.
  25. Buduje na lawach i scianie fundamentowej z bloczka, mury z silikatu n24. Gdybym budowal na plycie nie zawracalbym sobie glowy tym mostkiem.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...