Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

luxx

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    12
  • Rejestracja

O luxx

  • Urodziny 21.02.1985

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

luxx's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Po kilku rozmowach na hurtowniach i z instalatorami doszedłem do wniosku że jednak wybiorę rurę Kantherm pert/evoh/pert blue flor do podłogówki. Zastanawiam się jednak jeszcze nad rozdzielaczami, wg. mnie powinienem wybrać do tej rury nierdzewne z Kanthermu właśnie, ale w moim projekcie są wpisane rozdzielacze nierdzewne firmy Strawa. Czy ktoś je stosował? Jest między nimi jakaś większa różnica poza firmą?
  2. Witajcie, jestem właśnie na etapie wyboru rur i nie wiem które wybrać. Które będą lepsze te pert/evoh/pert blue flor czy lepiej wziąć pert/al/pert? Która rura będzie lepsza, wytrzymalsza? Będziemy układać sami, dwa rozdzielacze, parter i poddasze użytkowe.
  3. Czyli jedyna bezpieczna szansa to doprowadzenie przez obecnego właściciela stanu budowy do zgodności z DB?
  4. Witajcie, mam jeszcze takie pytanie. Jeśli wcześniej zostało wydane pozwolenie na budowę, a w międzyczasie ustanowiono MPZP, to czy po przekroczeniu czasu na budowę można wystąpić o odnowienie tego pozwolenia? No i jaka jest szansa, że zostanie ono odnowione?
  5. Witajcie, działka graniczy po dłuższym boku z drogą gminną, w drodze są dostępne wszystkie media. Dzwoniłem już do "wszystkich świętych" z pytaniem o ew. przyłącze nie było by z tym problemu. To nie jest odludne miejsce tylko droga gminna o długości ok 2km, z obu stron dużo domów. Działka o której mówimy jest ostatnią w tym terenie z możliwą zabudową. Faktycznie jest tańsza niż inne ale jest to spowodowane tym, że po drugiej stronie graniczy ze słupem średniego napięcia i wymaga nawiezienia ziemi w celu zrównania z drogą. Poza tym teren był dotknięty podtopieniem w 2010 r. W zasadzie byłem już zdecydowany na kupno, ale jak zacząłem grzebać w dokumentach i znalazłem te wpisy w DB to trochę ostudziło mój zapał. KB mówi że wszystko jest ok, ale mam wątpliwości i stąd moje wahania.
  6. Przy przeglądaniu dzisiaj dokumentów jeszcze jedna rzecz rzuciła mi się w oczy. Mianowicie jeśli z dziennika budowy wynika, że są już fundamenty, to czy geodeta, który miałby je wytyczyć nie będzie robił problemów z wpisaniem daty wstecznej? Bo w DB jest już wpisana data wytyczenia fundamentów.
  7. Nie, wg. dziennika są tylko fundamenty.
  8. Tak chodziło o fundamenty. Wszystkie wpisy są uzupełnione, zgłoszenie robót było, ale to w 2010 r. Pytanie czy w PINB są mi w stanie powiedzieć czy takie zgłoszenie do nich wtedy wpłynęło?
  9. Witajcie, byłem dzisiaj u kierownika budowy, który ma wszystkie dokumenty. Z dziennika budowy wynika, że budowa została rozpoczęta w 2010 r. Min. co dwa lata są wpisy mówiące o kontynuacji budowy. Ostatni wpis mówi o wykonaniu drenażu opaskowego z sierpnia 2015 r. Pozwolenie na budowę zostało wydane przed wprowadzeniem na terenie gminy MPZP. W dokumentach wygląda to ok, nie wnikam co jest na działce fizycznie, bo to wszystko można nadgonić. Pytanie czy warto się w to pakować? Projekt nam odpowiada, działka też. Czy powinienem jeszcze o co zapytać, zadbać przed ew. zakupem żeby nie wpuścić się na minę?
  10. Czyli najpierw dzwonie do PINB dopytać czy jest to zgłoszone, a dopiero potem zweryfikować dziennik budowy czy jest zachowana ciągłość? Czy coś jeszcze należałoby sprawdzić? Zastanawiający jest fakt, że ktoś sprzedaje dosyć atrakcyjną działkę z pozwoleniem na budowę.
  11. Dziękuję za odpowiedź. Czyli jeśli w dzienniku budowy jest zachowana ciągłość do dzisiaj to przy zakupie mogę ją dokończyć? Jakiego typu musiałyby to być wpisy aby była zachowana ciągłość? To muszą być jakieś prace wykonywane ciągle przed końcem terminu?
  12. Witam, przy poszukiwaniu działki budowlanej trafiłem na pewne ogłoszenie. Do sprzedania jest działka z pozwoleniem na budowę domu. Ważność tego pozwolenie wygasło w 2011 r., ale pośrednicząca w transakcji agencja twierdzi, że budynek można na niej wybudować, bo zachowana będzie ciągłość budowy. Na jakiej podstawie tak twierdzą, skoro w ziemi nie ma nawet dziury? W międzyczasie w 2015 r. zmienił się PZP w gminie i tereny te są już oznaczone jako tereny zielone. Więc zakup działki wiązałby się z postawieniem tylko tego budynku na który zostało wydane pozwolenie na budowę. Co powinienem sprawdzić przed ew. zakupem lub o co zapytać żeby później nie było problemu? Może ktoś coś doradzi?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...