Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

addam30

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    6
  • Rejestracja

O addam30

  • Urodziny 05.02.1980

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Przeworsk
  • Kod pocztowy
    37-200
  • Województwo
    podkarpackie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

addam30's Achievements

WITAJ, czytaj i pytaj... :)

WITAJ, czytaj i pytaj... :) (1/9)

10

Reputacja

  1. Witam Mam pytanie odnośnie kanału czerpnego i wyrzutowego. Centrala jest w niewielkim schowku. Nie mam możliwości przejścia na dach. Żeby nie zajmować przestrzeni w pokoju, a jednocześnie odsunąć czerpnię i wyrzutnię chciałbym wyjść od razu na zewnątrz (w przestrzeń nad podbitką) i tam rozejść się kanałami na boki i kratki zamontować w poziomie. Czy te odcinki na zewnątrz muszę izolować? Adam
  2. Ze względu na dwa łuki nie ma możliwości wykonania odcinka na spiro (po skręceniu były za długie i dlatego ten odcinek musiałem wykonać przewodem giętkim). Flex z izolacją 25mm zaizolowałem dwukrotnie klimafixem 30 mm z powłoką aluminiową.
  3. Okazało się, że nie tylko z centralą mam problem. Kanał czerpny ma długość ok. 2m, w całcości prowadzony w pomieszczeniu kotłowni. Wykonany jest flexem dodatkowo izolowanym wełną 2x30mm. W sumie 85 mm izolacji a przy ostatnich mrozach zauważyłem, że wełna nasiąknęła wodą. Jaka powinna być grubość izolacji kanału czerpnego?
  4. Witam Mam problem z centralą wentylacyjną. Centrala podwieszana z wymiennikiem krzyżowo-przeciwprądowym, zamontowana jest w pomieszczeniu kotłowni. Kanał czerpny izolowany wełną gr 8 cm. Przy niskich temperaturach z rekuperatora cieknie woda. Myślałem, że problem leży w nieszczelności połączenia odprowadzenia skroplin. Jednak wszystko jest prawidłowo. Okazało się, że na centrali jest warstwa lodu i topniejąc spływa w stronę rurek odprowadzających skropliny i stąd moje pierwsze przypuszczenie, że one są problemem. Skąd lód na centrali w ciepłym pomieszczeniu i co zrobić żeby rozwiązać ten problem? Adam.
  5. Tak, przewody bezpośrednio na stropie. Czyli jak dam 30 cm styropianu (na przewodach będzie 22 cm) to będzie ok?
  6. Witam Chciałbym prosić o pomoc. Planuję wykonać wentylację mechaniczną. Rozprowadzenie przewodów mam już wstępnie rozplanowane. Chodzi mi tutaj o izolację. Dom jest parterowy z nieużytkowym poddaszem. Centrala będzie w kotłowni. Rozprowadzenie powietrza przewodami HD-PE fi 75mm, w warstwie styropianu. Dach nie będzie izolowany. Izolowany będzie strop 20 cm styropianu + 5 cm wylewki. W tej warstwie chciałbym waśnie umieścić przewody. Czy ta grubość będzie wystarczająca? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Adam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...