Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

przemkoss

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    10
  • Rejestracja

O przemkoss

  • Urodziny 07.05.1979

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Tychy
  • Województwo
    śląskie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

przemkoss's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

10

Reputacja

  1. Jedno i drugie. Kocioł ma za mały "cug" więc dym za pośrednictwem różnicy ciśnień szuka innej drogi ucieczki. Najczęściej nieszczelności są przy klapie albo na uszczelce zasobnika przy ślimaku. W drugiej opcji wystarczy opróżnić zasobnik, podnieść cały kosz(uprzednio odkręcić śrubki) i przesmarować silikonem)
  2. Słyszeliście o Mazowieckim, tam też mają wprowadzić niedługo wymóg Ekoprojektu.
  3. Wszystko zależy od sąsiadów. Jak, któryś z nich Cie zgłosi, że coś u Ciebie z kotłem jest nie tak to przyjdzie kontrola(policja, straż miejska, urzednik) i wlepią mandat 500-5000zł.
  4. Do kupna nowego kotła niestety nie dostaniesz. Co innego z fotowoltaiką, czy pompą ciepła. jaką decyzje podjęliście?
  5. W dzisiejszych czasach, odpowiednikiem gazówek są kotły na pellet z dodatkowym pomieszczeniem na pellet(lub zbiornikiem). Zamawiasz pellet z wyładunkiem i niczym się nie stresujesz, od czasu do czasu idziesz wysypać popiół(popiół nie żużel) i wilk jest syty i owca cała. Jak Rosjanie ukończą Nord Stream to wszyscy będą beczeć przy wzroście cen gazu o 50-100%. To tak na marginesie
  6. Tak jak koledzy wspominali najczęściej to wina budownictwa lub źle dobranego kotła[moc]. Kolega tutaj dobrze mówi o szparach w oknach, które umożliwiają cyrkulacje powietrza. Dzieje się tak, gdyż przez wentylacje powietrze idzie w jedną stronę. Dopływ świerzego mają zapewnić właśnie te szpary. Obecnie w nowych domach taką funkcje spełnia rekuperacja, która dodatkowo pozwla odzyskać ciepło z wychodzącego powietrza.
  7. Po zapoznaniu się z częścią wpisów(oczywiście nie ma szans przeczytać tego wszystkiego) nasuwa mi się jedno zasadnicze pytanie. Skoro występuje tyle problemów z paleniem w kotle tradycyjnym, przepisy zmieniają się z dnia na dzięń ogarniając kolejne województwa (chodzi mi o ekoprojekt) nie lepiej zastanowić się nad kotlem z automatycznym załadunkiem paliwa? U mnie na śląskim już jest, w małopolskim tak samo, Warszawa już kombinuje. Nie ma na co czekać i medytować nad tradycyjnymi kotlami, których rozpalanie trwa 40 min i później trzeba powtórzyć proces. Uprzedzam was przed nieuniknionym.
  8. Obecnie pellet wątpliwej jakości jesteś w stanie kupić po 600 zł. Najlepiej kupować pellet od różnych producentów w danym roku po załóżmy 200-500kg i przetestować co się najlepiej spala. Jeśli chodzi o koszty paliw do kotłów to cieszcie się z taniego gazu dopóki Rosja buduje nowy gazociąg. Po wybudowaniu Nord Stream, tym samym, gdy Polska przestanie być krajem tranzytowym gaz pójdzie dramatycznie w górę. Jeśli szukasz dobrego kotła na pellet to lepiej wybierz taki, którego dystrybutor jest najbliżej i prowadzi serwis. Prędzej czy później coś się zepsuje bez wyjątku w każdym kotle.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...