Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Miszka1719515850

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    42
  • Rejestracja

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Pod Warszawą
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

Miszka1719515850's Achievements

 SYMPATYK FORUM (min. 10)

SYMPATYK FORUM (min. 10) (2/9)

  • First Post Rare
  • Collaborator Rare
  • Conversation Starter Rare
  • Week One Done Rare
  • One Month Later Rare

Recent Badges

10

Reputacja

  1. Decyzja że zabetonuje nowe kotwy w betonie żeby było solidniej zrobione. Ogrodzenie przy szeregowcu niecałe 4 metry. Pomiedzy słupkami 120cm. Jakie polecacie kantowki i ppoprzeczki?? 70x70, czy 90x90 kantówki? 35x70 poprzeczki?
  2. Tak, to miejsce parkingowe jest do wyłącznego użytku, zapisane w KW
  3. Cześć, Szukam rozwiązania dla zadaszenia dla samochodu - zależy mi żeby uniknąć zamarzania szyb i ochronić przed ptasimi odchodami. Miejsce parkingowe na działce wspólnej (kilkunastu współwłaścicieli) na której stoją lokale mieszkalne szeregowe. Miejsce parkingowe jest zaraz przy ogrodzeniu, za którym są miejsca parkignowe miejskie i ulica gminna. Z przodu miejsca parkignowego jest budynek z oknami oddalony o jakieś 7 metrów. 1) Czy jest jakaś szansa na postawienie w takich warunkach wiaty/zadaszenia nad miejscem parkingowym? 2) Czy taki składany namiot/garaż samochodwy wymaga jakichkolwiek formalności urzędowych? Ktoś ma jakieś doświadczenia z czymś takim? https://www.amazon.pl/Pólautomatyczny-teleskopowy-samochodowa-samochodowy-ocynkowany/dp/B0CGDQ43WJ https://pl.aliexpress.com/w/wholesale-garaz-skladany.html
  4. Cześć, Muszę zrobić nowe ogrodzenie. Do tej pory do ogrodzenia panelowego były przyczepione na tretytki gotowe najtańsze płotki z leroy/obi. Niestety tretytki pękają na słońcu a przy ostatnich wiatrach płotek się połamał... Czas to zmienić. Wymyśliłem, żeby do metalowych słupków ogrodzeniowe (40x60) zabetonowane przyczepić kantówki również 40x60 i zrobić z tej samej kantówki poprzeczne poprzeczki (pewnie na kątownikach. I do takiej konstrukcji przyczepić 200cm pionowe sztachetki. Pomyślałem że wykorzystam deski elewacyjne które będą przykręcone każde z osobna do poziomych poprzeczek (2 albo 3). Czy taka konstrukcja wytrzyma przy wichurach pod Warszawą? Czy lepiej celować coś z przerwami pomiędzy sztachetami?
  5. Cześć, Przymierzam się, żeby w tym roku założyć zmiękczacz i mam pytanie odnośnie pozbycia się wody z regeneracji. Niestety nie mam odpływu w pobliżu miejsca montażu i zastanawiam się, jakie ilości wody idą na regenerację i przepłukanie złoża - przy dwóch osobach? Czy można zamiast do odpływu zrobić studzienkę rozsączającą do ziemi, czy będzie to jakoś szkodliwe, niepoprawne na dłuższą metę?
  6. Temat cały czas aktualny, więc podbijam. Może ktoś jeszcze ma jakieś pomysły?
  7. Chciałbym osiągnąć: wspomaga ciąg kominowy przez wytwarzanie podciśnienia zapobiega ciągowi wstecznemu chroni przed opadami atmosferycznymi Zgodnie z opisem. Pytanie tylko czy to działa w praktyce. Generalnie nie chcę żeby mi leciał ten syf do łazienki. Drugi komin wentylacyjny jest w kuchni - właściwie nawet dwa: jeden do pomieszczenia, drugi do okapu - oddalony od tego łazienkowego o 7 lub 8 metrów. Tam tego problemu nie zauważyłem. Edit: literówka.
  8. Czyli w razie czego można wedle prawa zamontować wentylator bo jest piec z zamknięta komorą spalania? Nawietrzniki w oknach otwarte. Na początku jak były zamknięte to było gorzej. Odrobina poprawy była ale i tak problem występuje. Jeszcze nie miałem przeglądu kominiarskiego. Wcześniej jeszcze myślałem o nakładce na komin wentylacyjny. Takiej na przykład: https://nasady-kominowe.pl/16-nasada-kominowa-obrotowa-aluminiowa-fi-150?gclid=Cj0KCQiA0rSABhDlARIsAJtjfCe9fSOq27d1TN2l2JRppU-6xeP4-PWqRPVWeDrqT1CCLnQJ-tY2NgQaAtzXEALw_wcB Może to będzie lepsze rozwiązanie?
  9. Źle się pewnie wyraziłem. Nie wiem co to jest? Sadza mi najbardziej pasowała. Załączam zdjęcia. Wentylator myślałem, żeby podłączyć na sztywno, żeby cały czas chodził. Dlatego musiałby być cichy. Z tego co widzę są po 26dB więc chyba nie byłyby odczuwalne - cichsze od pieca. Piec: victrix zeus superior 26 2 erp
  10. Cześć, Mam problem z wentylacją w łazience. W tym pomieszczeniu jest również piec gazowy, który ma oddzielny kanał wentylacyjny, ale niestety od początku co jakiś czas przez kratkę wentylacyjną cofała się sadza z pieca gazowego. Deweloper po długich męczarniach coś działał z wysokością kominów wentylacyjnych, ale niestety pomimo lekkiej poprawy problem powrócił. Zastanawiam się czy jeśli podłączę na stałe cichy wentylator w kratce wentylacyjnej to wyeliminuje to ten problem? Nie ukrywam, że jesteśmy z żoną już zmęczeni ciągłym myciem wszystkiego co kilka dni z sadzy, której usuwanie też do łatwych nie należy.
  11. @jajmar Dzięki. Czy jeśli będzie to konstrukcja samonośna nie połączona trwale z gruntem to nie trzeba nigdzie zgłaszać?
  12. Chyba pałac:P Oglądam na bieżąco, ale zrobił właśnie wolnostojący. A ja potrzebuje dokleić go do elewacji i żeby nic nie przeciekało.
  13. Cześć. Mam do zabudowania róg wewnętrzny przy domu i chciałbym postawić tam mały domek narzędziowy (jakieś 2,5m na 1,5m). Chciałem przy okazji schować kranik zewnętrzny do wody. Założenie jest takie: 1) Kotwy wbijane w podłoże 2) Belki i konstrukcja podłogi wymaziana czymś do zabezpieczenia 3) OSB na podłogę. 4) Ściany z deski elewacyjnej chciałbym zrobić tylko z dwóch stron, tam gdzie domek nie będzie przylegać do elewacji domu. 5) Dach jednospadowy z osb, na to papa i gont bitumiczny. I najważniejsze pytanie - jak uszczelnić łączenie na styku dachu i elewacji domu, żeby żadna woda nie podciekała do środka. Ma to sens? Pierwsza koncepcja to kupić jakiś tani domek narzędziowy, ale te z marketów są tak badziewnie zrobione i mają dwuspadowy dach więc musiałbym się odsunąć od ściany jednej, czego chciałem uniknąć. Czy taka konstrukcja ma sens?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...