Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

pawel250

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    376
  • Rejestracja

O pawel250

  • Urodziny 02.11.1986

Informacje osobiste

  • Płeć
    Mężczyzna
  • Zawód
    programista elektronik
  • Mój klub zainteresowań
    Budowa - wymiana doświadczeń
  • Jestem na etapie
    projektu

Dane osobowe

  • Miejscowość
    Warszawa
  • Dzielnica
    Białołęka
  • Województwo
    mazowieckie

Profil płatny

  • Kategoria
    usługi

pawel250's Achievements

STAŁY BYWALEC (min. 300)

STAŁY BYWALEC (min. 300) (4/9)

23

Reputacja

  1. [ATTACH=CONFIG]467066[/ATTACH] U mnie padł sterownik Air++. Z wymiany gwarancyjnej dostałem nową wersję sterownika. Stara wersja była wykonana tak jak być powinna. Nowa na drukarce 3D. Serwisant z thessla green dziwi się mojemu zdziwieniu i nie rozumie dlaczego uważam to za rozwiązanie garażowe Już myślałem że ta firma bardziej mnie nie zaskoczy. Wcześniej nie mogli zrozumieć że błędnie wykrywają montaż nowego filtra podczas wymiany prefiltra. W menu powinna być opcja zgłoszenia montażu nowego filtra, natomiast obecnie sterownik próbuje "inteligentnie" wykrywać nowy filtr i nie bardzo mu to wychodzi. Serwisant z thessli oczywiście nie jest w stanie zrozumieć tego problemu. Może ktoś ma patent na wymiane prefiltra tak aby reku nie rozpoznał tej operacji jako montaż nowego filtra ? Mój reku to airpack4 400.
  2. kupuj od razu z wymiennikiem entalpicznym. Szkoda pieniędzy i czasu na żonglowanie wymiennikami. Przy ERV nie sądzę żebyś narzekał na zbyt dużą wilgotność. Takie warunki mogą zdarzyć się jedynie wczesnym latem, wtedy przy ERV faktycznie będzie gorzej z zmniejszaniem wilgotności ale jeśli źródłem wyższej wilgotności będzie powietrze z zewnątrz to ERV będzie wolniej ją przekazywał do wewnątrz.
  3. Z tego samego powodu ja wybrałem ERV. Generalnie o tej porze roku mogłoby być nieco suchsze ale póki nie przekracza 70% to dla mnie jest ok. Wolę tak niż zimą skręcać do minimum i mieć 30% wilgotności. Przec cały rok mam cały czas 45% i jest ok. Suszarka jest super nie tylko z względu na mniejsze generowanie wilgoci. Polecam ten zakup. Z wymianą prefiltrów poczekaj trochę dłużej, niech się zużyje przynajmniej 30% i wtedy wymień prefiltr. U mnie w 1,5 miesiąca skoczyło z 50% do 80%. Chyba za rzadko ścieram kurze i wszystko w wentylację idzie. Owczar, to z pewnością nie pochodzi z czerpnii jak sugerowałeś. W takim przypadku miałbym przytkane oba filtry. U mnie na czerpni prefiltr robi się ciemny (jakby sadzę łapał chociaż wokół nie mam kopciuchów), natomiast na wywiewie jest szary, jak z worka od odkurzacza.
  4. Owczar, stożkowy na czerpni nie rozwiąże problemu a wprowadzi inne problemu. Poza tym dużo większe zapylenie jest na wywiewie z względu na drobinki kurzu. U mnie czerpnia prawie wogóle się nie przytyka, za to wywiewny kilka razy szybciej. WojcziszPL, Jeśli codziennie robisz pranie to nic dziwnego że masz taką wilgotność. U mnie jest suszarka bębnowa i jakoś dużo niższej wilgotności nie mam. Gdy miałem zwykłą suszarkę to starałem się otwierać okno bo wilgotność rosła drastycznie. Widzę że masz ten sam reku co mój. Mam pytanie czy wymieniasz prefiltry i czy nie masz problemów z pomiarem zużycia ?
  5. Ma ktoś jeszcze wersję z czujnikami ciśnienia do automatycznego pomiaru zużycia filtrów ? Jam mam airpack 4 ERV. Problem się pojawia przy wymianie prefiltrów. Rekuperator wykrywa to jako wymianę całego filtra na nowy i robi kalibrację. Niestety firma próbowała zrobić automatyczne wykrywanie wymiany filtra zamiast dać taką możliwość w menu użytkownika. Niestety nie wyszło im i mimo mojej długiej korespondencji nie widzą lub nie rozumieją problemu. Przykład, mamy mocno zabrudzony prefiltr co daje nam 80% zuzycia filtra. Wartość ta odczytana jest z sterownika po wywołaniu funkcji sprawdzania filtrów. Wymieniam sam prefiltr. Oczekuję pewnego spadku żużycia, (większego jeśli główny filtr nie zdążył się przytkać i mniejszego jeśli główny filtr już jest mocno zużyty). Niestety automatyka traktuje taki znaczny spadek jako wymiana głównego filtra i wykonuje kalibrację. W efekcie mam zainstalowany stary filtr i zużycie wyświetlane 0% ponieważ automatyka przyjmuje obecny przepływ filtra jako nominalny/nowy. W teorii ten zuzyty filtr powinien szybciej dążyć do 100% ponieważ z tego co zrozumiałem z korespondencji z firmą, algorytm ma zadane maksymalne/minimalne dopuszczalne przepływy dla nowego i całkowicie zużytego filtra. Niestety z punktu widzenia użytkownika oceniam to nisko. Nie może być tak że w połowie zużyty filtr interpretowany jest jako 0%. Wystarczyłoby nie próbować automatycznego wykrywania zużycia filtra tylko przy każdym pomiarze zużycia wyświetlać obliczone procentowe zużycie, nie ważne czy wyszło mniejsze czy większe. Jestem ciekaw jak u was to działa i jak sobie z tym radzicie ? Na początku próbowałem robić kalibrację na nowym filtrze i ponownie wrzucałem ten w połowie zuzyty ale thessla wytłumaczyła mi że nie wolno mixować filtrami po wykonanej kalibracji więc już tak nie robię.
  6. PaRa, Zamontowałeś już żagiel na pergoli ? Równiez zastanawiam się nad takim rozwiązaniem ponieważ na konstrukcji można zawiesić hamak oraz łatwiej dobudować ścianki przed zacinającym deszczem. Dodatkowo żagiel rozpostarty na konstrukcji drewnianej nie będzie wymagał tak dużego naciągu i może będzie mniej podatny na wiatr. Takie przynajmniej mam założenia nie zweryfikowane w praktyce. Jestem ciekaw czy ktoś już poszedł tą drogą. Mam duży taras 6x5m więc boję się że klasyczne kotwienie żagla w gazobetonie mogłoby nie wytrzymać, boję się że gazobeton po czasie mógłby się wykruszyć na kołku.
  7. Jest tutaj ktoś z Warszawy kto zamontował u siebie żaluzje fasadowe ?
  8. Hej, Gdzie kupiłeś żaluzje fasadowe? Polecasz ? Chętnie bym podjechał obejrzeć jeśli jest taka możliwość.
  9. Ja mam entalpiczny i według mnie nic więcej nie potrzeba. Najniżej wilgotność spadła zimą do 40% i była taka tylko przez pojedyncze dni. Średnio trzyma 50%.Balem się niskiej wilgotności i dlatego zdecydowałem się na entalpiczny i nie żałuję. Kiedyś kupiłem nawilżacz bo w blokach spadała wilgotność do 30%. Teraz stoi i nie mam potrzeby używania go. Jeśli nawet zdecydujesz się że mimo wszystko chcesz zawsze mieć powyżej 50% to z entalpicznym wydasz dużo mniej na nawilżanie. Na forum jest już ktoś, nie pamiętam kto, kto ten temat przerabiał montując nawilżacz kanałowy który tani nie jest ani w montażu ani w użytkowaniu. Ja nie widzę potrzeby na tę chwile aby kupować nawilżacz. Według mnie nie warto kupować zwykłego wymiennika jeśli boisz się niskiej wilgotności bo potem i tak postanowisz go zmienić lub będziesz wentylować na 30% jak mój sąsiad aby mieć sensowną wilgotność.
  10. Dzisiaj dostałem ofertę od jednego wykonawcy położenia kostki 130zl/m2 i 42zl/mb obrzeża. Czemu ja tyle zwlekałem z wyborem kostki i bramy? Zająłem się wykończeniowką i nie miałem głowy żeby otwierać kolejne fronty walki. Ech. Kemot, może przypomnisz sobie jak ich znalazłeś ? Z polecenia czy w necie ? Dasz radę może wygooglowac nr telefonu i nazwę firmy?
  11. Mozesz napisać ile zapłaciłeś za ogrodzenie frontowe i ile mb ? Możesz polecić ekipę od kostki brukowej i napisać jaki był koszt robocizny i materiałów?
  12. pawel250

    Panasonic Aquarea

    Jak to możliwe że masz tak mało defrostow? Masz dużą pompę dwuwentylatorowa ? U mnie od wczoraj od 13.00 było 32 włączen/ wyłączeń czyli 16 defrostow na 31 godzin. 7kW J jednowentylatorowa. Teraz chodzi na 39hz.
  13. pawel250

    Panasonic Aquarea

    Mam podobne stanowisko. Lepiej niech sobie moduluje do niższych mocy i chodzi całą dobę niż ma grzać kilka godzin z maksymalną mocą według harmonogramu. Wtedy paradoksalnie zamiast oszczędności mamy większy hałas i więcej defrostow. Jakie macie krzywe grzewcze przy 100% podłogowki ? Ja początkowo na start zrobiłem 33 przy -20C oraz 25 przy +10c ale zauważyłem że gdy było ciepło to dom nie osiągał 23C więc podbiłem do 28C/10C i włączyłem termostat wewnętrzny żeby gdy słońce dogrzewa to nie mielił obiegowka niepotrzebnie przy okresach przejściowych. Natomiast jeśli chodzi o dolna część krzywej to nadal czekam na większe mrozy ale jak na razie to ciągle mi wychodzi że jest za ciepło. Zszedłem już do 29C/-20 i teraz po mroźnej nocy -8Ctemperatura w domu wynosiła 24C a celuje w 23C. Dochodzę do wniosku że skończy się na 28C /-20C i 27C /-10C i ewentualnie ograniczę od góry termostatem w przypadku dodatnich temperatur zewnętrznych. Trochę dziwnie to wygląda. Wychodzi bardziej prosta niż krzywa. Spodziewałem się większego zapotrzebowania na temperaturę zasilania przy dużych mrozach.
  14. pawel250

    Panasonic Aquarea

    Gdzie mogę znaleźć serwisowke do jednowentylatorowej serii J 7kW. Mam tylko instrukcje montażu i autodiagnostyke ale serwisowka nigdy mi nie wpadła w ręce.
  15. U mnie ERV dosyc wysoko trzyma wilgotność. Nawet wolałbym niżej. Tej zimy najmniej było 50% a jesienią spokojnie 60%. Temperatura obecnie 23C i 55%. Wietrzenie 40% a kubatura 400 m3. Cztery osoby. Suszenie prania tradycyjne.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...