Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Bukake

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    13
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez Bukake

  1. Dziękuję za odpowiedzi, jeżeli nie ma więc obaw związanych z bezpieczeństwem, zostanę przy styropianie.
  2. Zgadza się, więc jak para z łazienki 23 stopni wejdzie na strych 10 stopni to może się skroplić. Wracając do pytania- czy taki komin ze spalinami z kotła gazowego dla bezpieczeństwa należy ocieplić wełną, czy styropian w tym wypadku nie będzie stanowił zagrożenia.
  3. Będzie nieogrzewany ale ocieplony kilkoma cm pianki, tak, żeby zawsze była tam dodatnia temperatura. Czy bez ocieplenia komina para nie będzie się skraplać wewnątrz niego?
  4. Witam. Pogrzebałem na forum i nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na mój problem. Chcę ocieplić komin na strychu. Komin z pustaków wentylacyjnych, w jednym z nich będzie przebiegała rura ze spalinami z pieca gazowego, pozostałe wentylacyjne (łazienki itp) Kocioł kondensacyjny z zamkniętą komorą spalania. Czy w takim przypadku konieczne jest ocieplenie komina wełną skalną, czy bezpieczne będzie również zastosowanie styro?
  5. Bukake

    Uziom

    Niestety zostało mi dostarczone "po znajomości" i jest miedziowana. Nie, uziom chce na stałe, i tak wiem, że pewnie za 10 lat będę to musiał odkopać niestety.
  6. Bukake

    Uziom

    Wracając jednak do tematu Dzięki za sugestie, ale szpilek wbijał nie będę raczej, padło na uziom z bednarki, którą już kupiłem. Dodatkowo nie posiadam do tego sprzętu. Jeżeli sama bednarka nie wystarczy, będę wtedy kombinował. Wracając również do pytań o bednarkę: czy bednarka musi tworzyć pętle? czy musi faktycznie okalać cały dom? czy ta sama bednarka może służyć jako uziom przeciwporażeniowy i odgromowy?
  7. Bukake

    Uziom

    Przeciwporażeniowa, ale gdzieś wyczytałem (kwestia potwierdzenia z elektrykiem), że można i odgromówke do tego zrobić. Wokół domu sporo drzew i wyższe budynki z odgromówką.
  8. Na wstępnie zaznaczam, że uziom fundamentowy nie został wykonany, dom już stoi zadaszony... Padło na wyprowadzenie uziomu bednarką. Moje pytania: -czy bednarka musi iść dookoła domu (czy np może iść linią prostą do ogrodu i tam być położona na dużej powierzchni-coś na wzór podłogówki) -czy bednarka do skutecznej ochrony musi tworzyć pętlę? Czyli czy koniec bednarki musi być połączony mniej więcej z początkiem w miejscu wyjścia bednarki na ścianę domu-nawiązanie do powyższego pytania.
  9. EPS 200 to chyba lekka przesada pod jastrych ? 80 jest ok, 100 to już dobrze, 200 będzie nie łatwo obrabiać i ułożyć równo. I podbijam odpowiedź kolegi powyżej- minimum dwie warstwy. W pierwszej schowasz rurki wodkan, ewentualne peszle z elektryką itp.
  10. U mnie również 80, akurat ze swisspora. O ile pierwsza warstwa (5cm) jest dość podatna na wgniecenia i ślady kolan, o tyle po drugiej (10cm) można bez większego problemu chodzić i nie zostają po tym większe ślady.
  11. Witam. Słowem wstępu - dom jednorodzinny, poddasze użytkowe a nad nim strych (dość wysoki,prawie 180cm ) dach dwuspadowy, 40 stopni. Strych będzie oczywiście przeznaczony na "graciarnię" 1. Chciałbym ocieplić to pianką PUR. Pytanie, czy pianką ociepla się od ściany kolankowej aż po szczyt dachu (tak proponowała jedna firma), czy od ściany kolankowych przez strop (między jętkami) do następnej ściany, tak jak robi się to wełną ( a tak proponowała druga firma). Rozumiem zasadność pierwszej propozycji- całość jest ocieplona za jednym zamachem, łatwiej poprowadzić w stropie kable do oświetlenia, nie trzeba wcześniej wynosić materiałów na późniejsze wykończenie strychu itp. Ale jednak strych jest spory, i mimo, że ocieplony, to jednak zwiększa się pojemność powietrza, które trzeba ogrzać. 2. Czy ocieplenie ścian szczytowych pianką zamiast styropianu (oczywiście od wewnątrz) ma sens? Gdyby moje pytanie było niejasne, bardzo chętnie doprecyzuję. Pozdrawiam.
  12. Witam. Planuję budowę domu na nowo powstałej działce( z 1 dużej powstały 3 mniejsze) Do nowej działki można dojechać "drogą" istniejącą przed podziałem jako dojazd do garażu-droga nie była utwardzana. Całość jest ogrodzona, jest brama, zjazd z drogi gminnej istnieje od wieków. 1.Pytanie, jak do takiej sprawy podejdzie ZIKIT ( wymagane ich zezwolenie przy pozwoleniu na budowę ) - czy będzie sprawdzał w planach jak ta droga jest przeprowadzona, czy może podjadą pod bramę, zobaczą jest betoniarka wjedzie i zgodę wydadzą? Ktoś może miał już taką przygodę? 2. Co w przypadku, gdy w projekcie podziału działek mamy "zaplanowaną" drogę obok tej istniejącej? Jak ZIKIT będzie to postrzegał? 3. Czy ZIKIT może wydać zgodę do pozwolenia na budowę na podstawie zgody na użytkowanie istniejącej drogi? Poniżej mapka orientacyjna:
×
×
  • Dodaj nową pozycję...