Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

grzechu9009

Użytkownicy
  • Liczba zawartości

    3
  • Rejestracja

Zawartość dodana przez grzechu9009

  1. Membrana jeżeli jest położona "sama sobie" pod blachą faktycznie przepuści wilgoć i już jej nie cofnie w dół. Ale skoro wilgoć się skrapla to musi być w pomieszczeniu zimny (przemarznięty) element a skoro na nim skrapla się woda to faktycznie część wilgości przez strop i tę folię do góry przejdzie ale i tak będzie on nasiąknięty... Musisz go 'Ogrzać" odizolować od zimnego otoczenia
  2. Nie napisałeś jaki to strop. Zakładam że betonowy skoro przemarza i tworzy się wilgoć. Dwie opcje: 1) fachowo- sufit podwieszany, folia paroizolacyjna nad płytą gipsową i przynajmniej 10 cm wełny, czyli przyjmij, że sufit obniżysz jakieś 15 cm. Niefachowo z doświadczenia wiem, że równie dobrze możesz zastosować płyte gipsową na zwykłych łatach dachowych i styropian 5 cm pomiędzy nimi. Może i ciepła wiele nie zatrzyma ale wilgoć się nie pojawi. 2) wełna na stropie. Jeżeli chcesz po niej chodzić to legary 12cm, między nie wełna 10 cm i płyty osb. Zastanów się czy zewnętrzna izolacja domu zachodzi powyżej poziomu stropu, bo jeżeli nie to strop bedzie przemarzał od ścian i w narożach między sufitem a ścianą i tak wilgoć się skropli.
  3. Witam serdecznie, Jeżeli wybrałem złe forum to proszę o przekierowanie Zabieram się do ocieplenia stropu drewnianego. Sufit będą stanowić płyty KG na ruszcie w mniejszych pomieszczeniach (3x3,5) pojedynczym a w salonie (5x5) i łazience podwójnym krzyżowym. Strop to belki drewniane 8x20 w rozstawie średnio co 80cm. Czy poprawnym będzie wykonać ocieplenie jak na rysunku? 15cm wełny na sznurkach między belkami, około 15 cm przerwy i 10cm na ruszcie, ruszt stosowny do pomieszczenia, paroizolacja i płyty. Czy ta przerwa nie będzie przeszkadzać i psuć izolacji? Może lepiej dać 20cm wełny między belkami i 5cm na ruszcie? Ale wtedy przerwa będzie jeszcze większa (20cm). Czy może jest jakiś sposób obniżenia całej izolacji (25cm) tak żeby była zaraz nad rusztem? Tylko żeby go nie przeciążyć... Kolejna sprawa to rozstaw wieszaków (tych przy ścianie). Mam następującą (w przybliżeniu) sytuację w dwóch miejscach między dwoma pomieszczeniami: Wieszaki będę montował do belek stropowych - rozstaw ok 80 cm. W jednym z pomieszczeń odległość od belki do ściany działowej to ok 20cm, a więc poprawnie (na ściance działowej profil przyścienny) ale z drugiej strony ściany odległość to ok 50cm - więc za dużo. Czy mogę w takiej odległości zastosować wieszak? Czy może zrobić "mostek" między belkami z np kontrłaty i do tej kontrłaty zamocować wieszak w poprawnej odległości?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...